Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 248×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Lorenzo I. Medicejský

Lorenzo I. Medicejský

Vládce Florencie a hlava banky rodu Medici.

Sezóny 3
2013 - 2015

Lorenzo I. Medicejský je rozený obchodník, než vůdce. Navzdory svému drsnému vzhledu je chytrým a rozvážným mužem. Jeho láska k umění z něj dělá více vhodného umělce, než prince, ale v mládí byl nucen se stát hlavou banky rodu Medici, což je pozice vládce Florencie.

Banka rodu Medici je jednou z nejvlivnějších institucí v Evropě. Jejich svrchovanost však byla vyzvána konkurujícími bankami. Lorenzo považuje Řím a papeže za nevyhnutelné zlo.

Lorenzo má za manželku Clarice Orsini, se kterou má čtyři dcery a žádného syna, což je pro vládce značný problém, protože nemá dědice. Zároveň má dlouhodobou milenku Lucrezii Donati. Jeho bratrem je Giuliano Medicejský, který je rozeným vůdcem armád.

Lorenzo se dostane do boje s Římem, ale jak sám říká, není bojovník, ale bankéř, proto si na svou stranu snaží získat spoustu spojenců. Jedním z nich je i Leonardo da Vinci, který pro něj vynalezne válečné stroje.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Liss93

Má své světlé momenty…

6.9.2015 | 19:29:13
SerFirox

Ve druhé sérii je to větší sympaťák.

30.4.2014 | 7:48:53

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama