Da Vinci's Demons (Da Vinciho démoni)
91/100 - 248×

Da Vinci's Demons(Da Vinciho démoni)

Ve světě, kde jsou myšlení a víra kontrolovány, jeden muž bojuje, aby vědění osvobodil. Seriál se zaměřuje na Leonarda da Vinciho, jednoho z největších světových průkopníků, a sleduje jeho netypickou cestu, kterou si za svůj život prožil.

USA | 2013 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 55 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Historický
hrají
Tom Riley (Leonardo da Vinci), Laura Haddock (Lucrezia Donati), Blake Ritson (Girolamo Riario), Elliot Cowan (Lorenzo I. Medicejský), Lara Pulver (Clarice Orsini), James Faulkner (Sixtus IV.), Gregg Chillin (Zoroaster), Eros Vlahos (Niccolò Machiavelli), Hera Hilmar (Vanessa Moschella), Allan Corduner (Andrea del Verrocchio), Lee Boardman (Amerigo Vespucci), David Schofield (Piero da Vinci), Tom Bateman (Giuliano Medicejský), Ian Pirie (Nazzareno Dragonetti), Alexander Siddig (Aslan Al-Rahim)

Piero da Vinci

Piero da Vinci

Leonardův vzdělaný otec.

Sezóny 3
2013 - 2015

Piero da Vinci je Leonardův otec. Leonardo nevzešel z právoplatného manželství, proto je považován za levobočka. Piero svým synem opovrhuje a nevěří jeho genialitě, více je upřený na svou dceru a nově narozeného syna. Právě narozením tohoto syna zbavil Leonarda jeho dědictví, které na něj bylo odkázáno.

Piero je uznávaným a vzdělaným člověkem. Ve Florencii je velmi známý, oblíbený je i u panovnického rodu Medici. Kvůli opovrhování a odmítání Leonardovi inteligence nebyl Piero pro Leonarda nikdy dostatečným otcem, v hloubi srdce jej má ale Piero rád.

Jak už bylo zmíněno, Piero je ve Florencii velmi uznávaný. Hodně si ho oblíbila místní hlava rodu Medici, Lorenzo I. Medicejský. Lorenzo ho dokonce pozval na výpravu do Neapole. Tam však najdou velké problémy, které je vystaví jisté smrti. Naštěstí se díky Lorenzovi z problémů dostanou a oba přežijí.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

Nema rad sveho syna.

18.6.2014 | 23:54:49

Konec Da Vinci's Demons

Seriál Da Vinci's Demons je u konce. Strávil s námi tři roky, během kterých jsme si užívali Leonardových strojů a italského prostředí. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Reklama

Citace ze seriálu

Citace ze seriálu

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama