Dexter
93/100 - 586×

Sledovat

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Desková hra a karty

Desková hra a karty

Měli jsme tu knihy, facebookové hry, mobilní hry, počítačové hry, brzy nás čeká i komiks, ovšem deskovou hru, o té jsme ještě nemluvili. A už vůbec ne o speciálních dexterovských kartách.

0 0
14.1.2013

Jestliže jste fanoušci společenských her, ať už deskových anebo karetních, máme pro vás jeden tip. Ten první se jmenuje Dexter Board Game.

Jak je z anglického názvu patrné, jedná se o deskovou hru, kterou vytvořilo studio GDC-GameDevCo a která vyšla už v roce 2010. Je možné ji hrát ve 2 – 4 hráčích, kterým je nejlépe alespoň 17 let a jedna hra vám zabere asi 30 – 75 minut. Hrajete za Dextera, který se pohybuje po Miami, sbírá důkazy ke zločinům, které řeší policie, ale také k jeho potenciálním obětem, které chce zabít. Mezitím se navíc snaží, aby jej nikdo neodhalil. Hra končí tím, že svou rozřezanou oběť zaveze do přístaviště a nechá oceán, aby se o ni postaral. V balení hry je logicky hrací deska, hrací kostka, funkční žetonky, karty postav a samozřejmě nechybí ani pravidla.

Jedinou nevýhodou hry však je, že nevyšla v češtině a u nás ji ani nekoupíte. Jedinou možností je tak buď Showtime Store, kde ji i s poštovným k nám seženete za 80 dolarů, což je asi 1500,– Kč, anebo na Amazonu, kde i s poštovným stojí 64 dolarů, což je v přepočtu cca 1200,– Kč. Pro fanoušky může být navíc druhou nevýhodou fakt, že hra je kompletně v angličtině. Více se můžete dozvědět na stránkách boardgamegeek­.com.

Druhou – a v nadpise zmíněnou – spíše perličkou jsou pak tématické karty. Zde nečekejte žádná promyšlená pravidla a speciální hru, jedná se o klasické žolíkovky, jenom s dextrovským námětem. V balíku seženete 4 paklíky karet, z nichž se každý odlišuje tím, že jinak vypadá. Na kartách jednoho balení jsou různé krevní skvrny, ve druhém pak shrnutí epizod prvních čtyř sérií, ve třetím balíčku jsou zobrazeny všechny oběti prvních pěti sérií a ve čtvrtém paklíku pak jednotlivé postavy. Pokud byste tedy zatoužili po těchto kartách, zamiřte buď do Showtime Store, kde je i s poštovným seženete za 70 dolarů (asi 1300,– Kč) anebo na Amazonu, kde vás bude i s poštovným stát 64 dolarů (1200,– Kč).

Pokud jste se již někdo hlavně s deskovou hrou setkali, neváhejte nám napsat do komentářů, jaké z ní byly vaše dojmy a zda stojí za koupi.

Zdroj: Showtime

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama