Dexter Popis

Dexter

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

Zabili jste někdy někoho? Znásilnili jste někdy někoho? Ublížili jste někdy dítěti? Sedí na vás popis „zločinec, který nikdy za své činy nezaplatil tak, jak měl“? Pak se bojte. Protože Dexter si pro vás přijde. A dostane to, po čem touží. Vaši smrt.

Miami je plné kriminálních živlů a ne se všemi se umí policie vypořádat. Proto je tu Dexter, aby ty nejšpinavější z nich poslal tam, kam patří – rozsekaní na kousky v igelitovém pytli na dně oceánu.


Hlavní hrdina Dexter Morgan (Michael C. Hall) utrpěl v mládí silný traumatický zážitek, kvůli kterému je tak „narušený“. Musí zabíjet. Je to jeho droga. Díky svému pěstounskému otci Harrymu (James Remar) však toto nutkání dokázal usměrnit jen k zabíjení špatných lidí, kteří svým chováním zapadají do kodexu, který Harry Dexovi svěřil. Ten teď se svojí sestrou Deborah (Jennifer Carpenter) pracuje u miamské policie – on jako znalec krve, ona je právě přeřazena na oddělení vražd.

Čím více obětí má Dexter na svědomí, tím více se snaží pátrat po své minulosti, zahalené mlhou. A zahalené právem. Odhalení by mohla být šokující.

Ve vedlejších rolích se objevují Liza Benz, Yvonne Strahovski, Lauren Velez, Johnny Lee Miller, Colin Hanks, Keith Carradine, Edward James Olmos, Ray Stevenson a další.

Seriál měl premiéru 1. října 2006 na stanici Showtime, kde se dočkal osmi sérií. Skončil 22. září 2013. Vznikl podle knižní předlohy spisovatele Jeffa Lindseyho, tvůrci seriálu jsou James Manos, Sara Colleton a Clyde Phillips, které pak postupně vystřídali Clyde Phillips, Chip Johannessen a další. Dexter byl oceněn 40 cenami, mezi něž patří i dva Zlaté glóby pro herce Michaela C. Halla a Johna Lithgowa.

Thumbnail Play icon

FOTO: Showtime .*

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
valouchova95

Úžasný seriál, Dextera jsem si zamilovala od prvního dílu.

24.11.2018 | 11:22:56
Onlajn

Jedna z mých srdcovek. Finále seriálu se sice moc nepovedlo, ale to nezmění nic na tom, že je to vážně skvělý seriál. Sice se seriál nedrží podle knížek, ale je fajn mít k dispozici více příběhů.

20.6.2018 | 14:23:24
PatrickD

Serial je fakt boží, ae konec mě dost mrzel:(

2.4.2018 | 1:10:20
AppleSinclair

Tonight's the night. And it's going to happen again, and again. It has to happen.

29.11.2017 | 5:04:52
karolli

Výborný seriál, konec mě trochu zklamal, ale jasných 100%.

12.11.2017 | 18:20:29
hyena

vyborny navykovy serial len skoda toho absolutne divneho a nepochopitelneho konca …napriek tomu 100%

15.7.2017 | 11:37:22
hafacek

u me #1 serial vsech dob!

30.11.2016 | 14:04:58
iHyi

Dexter je jedinečný seriál, originální a napínavý. Do čtvrté řady stoupá k vrcholu. Pak stagnuje a pak pomalu klesá, až, v samotném závěru naprosto spadne pod úroveň, která ho není hodna. A je to škoda.

webmaster
6.11.2016 | 11:07:32
_VTEC_

Nemám rád kriminálky, ne doslova je nesnášim pro jejich trapnost kdy v odraze odrazu vidí stín, který se stokrát zaostří a mají obličej vraha i se jménem na čele. Ale tohle je něco naprosto jedinečného. Seriál přesně popisuje jak policejní práce doopravdy není úplně stoprocentní a často kvůli nedostatku důkazů nemůže policie vraha zatknout i když ví že to je on. A tak nastupujde Dexter a jeho když to tak nazvu „cit pro spravedlnost“ :D

10.10.2016 | 11:26:19
Phical

Parádní seriál, ačkoli kvalita šla s časem dolu to se musí nechat. První řady jsem si opravdu užíval jako něco poutavýho, zajmavýho a hodnýho shlednutí. Poslední řada pro mě byla spíš utrpením, který jsem dokoukal spíš ze setrvačnosti a oblibě k seriálu než proto, že by to byla nějaká hitparáda. Konec mě popravdě nijak nenadchnul a doved bych si představit i lepší… Každopádně Dexter je i přes tohle všechno skvělej seriál a plných 100% si rozhodně zaslouží.

2.10.2016 | 10:19:20

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson