Dexter
94/100 - 588×

Sledovat

Dexter

Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla.

USA | 2006 | Ukončeno
vysílání
9 sezón | Showtime | 50 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Michael C. Hall (Dexter Morgan), Jack Alcott (Harrison Morgan), Jennifer Carpenter (Debra Morgan), Julia Jones (Angela Bishop), Johnny Sequoyah (Audrey Bishop), Alano Miller (Logan), Clancy Brown (Kurt Caldwell), Jamie Chung (Molly Park), Julie Benz (Rita Morgan), Mark Pellegrino (Paul Bennett), Christina Robinson (Astor Bennett), Preston Bailey (Cody Bennett), James Remar (Harry Morgan), Lauren Velez (Maria Laguerta), David Zayas (Angel Batista)

Sérioví vrazi konečně v knižním vydání

Sérioví vrazi konečně v knižním vydání

Jistě jste zaznamenali, že se před začátkem 7. série na našem webu objevil banner odkazující na web seriovivrazi.cz a na knihu PhDr. Andreje Drbohlava s názvem Psychologie sériových vrahů. Více o celém projektu i knize se dozvíte uvnitř článku.

0 0
29.12.2012

Pokud jste se již během brouzdání po naší stránce „zabloudili“ i k banneru odkazujícímu na web seriovivrazi.cz, jistě jste také obsah tohoto webu alespoň zevrubně prozkoumali. Najdete tam nejen jakýsi úvod k tomu, čemu se říká behaviorální patologie, či rozdělení mnohonásobných vražd do patřičných skupin, ale také tematická videa a hlavně – což vás jako fanoušky určitě potěší nejvíce – 2 články, ve kterých si Andrej Drbohlav posvítil právě na Dextera, a dozvíte se z nich například to, proč má Dexter takový úspěch nejen u publika, ale i u kritiků.

Zároveň s upozorněním na tento zajímavý projekt bychom vám pak rádi doporučili i konečně vydanou knihu Psychologie sériových vrahů, která je Drbohlavovým dílem a vyšla u nakladatelství Grada v ediční řadě Psyché. O čem se v ní tedy dočtete?

" Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Teoretická část se věnuje obecnému představení psychologické typologie těchto pachatelů, vývoje motivu, patologie chování, popisu rodiny a školy, deviací a duševních poruch, vztahů a fascinací. Jako praktickou ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné, srozumitelné a čtivé příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stádia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena stejně tak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, jako i studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie či kriminalistiky."

Více o knize si můžete přečíst po kliknutí na tento odkaz, kde také můžete knihu přednostně zakoupit za 564,– Kč (+ poštovné), přijde vám ale až po oficiálním vydání 7. ledna 2013. V knihkupectvích by se pak měla ocitnout někdy v druhé polovině ledna.

Kdo by snad ale neměl zájem o koupi, přestože by knihu rád měl, toho jistě potěšíme. Několik výtisků nám totiž byly přislíbeny do chystané soutěže, která proběhne jak zde, tak i na stránkách nového seriálu The Following s Kevinem Baconem, Jamesem Purefoyem, Maggie Grace a také Davidem Zayasem, který v Dexterovi ztvárnil roli Angela Batisty (více zde). Stačí jen zůstat stále naladěn na naši vlnu a čekat na nové informace.

Zdroj: Showtime

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Hlídejte si nás

Reklama

Narozeniny

Sérioví vrazi

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama