Dexter Sérioví vrazi konečně v knižním vydání

Sérioví vrazi konečně v knižním vydání

Sérioví vrazi konečně v knižním vydání

Jistě jste zaznamenali, že se před začátkem 7. série na našem webu objevil banner odkazující na web seriovivrazi.cz a na knihu PhDr. Andreje Drbohlava s názvem Psychologie sériových vrahů. Více o celém projektu i knize se dozvíte uvnitř článku.

0 0
29.12.2012

Pokud jste se již během brouzdání po naší stránce „zabloudili“ i k banneru odkazujícímu na web seriovivrazi.cz, jistě jste také obsah tohoto webu alespoň zevrubně prozkoumali. Najdete tam nejen jakýsi úvod k tomu, čemu se říká behaviorální patologie, či rozdělení mnohonásobných vražd do patřičných skupin, ale také tematická videa a hlavně – což vás jako fanoušky určitě potěší nejvíce – 2 články, ve kterých si Andrej Drbohlav posvítil právě na Dextera, a dozvíte se z nich například to, proč má Dexter takový úspěch nejen u publika, ale i u kritiků.

Zároveň s upozorněním na tento zajímavý projekt bychom vám pak rádi doporučili i konečně vydanou knihu Psychologie sériových vrahů, která je Drbohlavovým dílem a vyšla u nakladatelství Grada v ediční řadě Psyché. O čem se v ní tedy dočtete?


" Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Teoretická část se věnuje obecnému představení psychologické typologie těchto pachatelů, vývoje motivu, patologie chování, popisu rodiny a školy, deviací a duševních poruch, vztahů a fascinací. Jako praktickou ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné, srozumitelné a čtivé příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stádia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena stejně tak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, jako i studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie či kriminalistiky."

Více o knize si můžete přečíst po kliknutí na tento odkaz, kde také můžete knihu přednostně zakoupit za 564,– Kč (+ poštovné), přijde vám ale až po oficiálním vydání 7. ledna 2013. V knihkupectvích by se pak měla ocitnout někdy v druhé polovině ledna.

Kdo by snad ale neměl zájem o koupi, přestože by knihu rád měl, toho jistě potěšíme. Několik výtisků nám totiž byly přislíbeny do chystané soutěže, která proběhne jak zde, tak i na stránkách nového seriálu The Following s Kevinem Baconem, Jamesem Purefoyem, Maggie Grace a také Davidem Zayasem, který v Dexterovi ztvárnil roli Angela Batisty (více zde). Stačí jen zůstat stále naladěn na naši vlnu a čekat na nové informace.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Hlídejte si nás

Sérioví vrazi

Reklama

Reklama

Narozeniny

Ty Mattson

Ty Mattson