Dragons (Jak vycvičit draky) Drtileb

Drtileb

Drtileb

Jakýsi stopař mezi draky, nový Kliďasův drak a pozdější společník Ereta.

Sezóny 5
2014 - 2019

Drtileb je v pořadí Kliďasův druhý drak, který se stal po jeho smrti Eretovým společníkem. S tímto Duňorohem se Dračí jezdci setkali na Dračím hřebenu, když si mysleli, že je chce vyhnat z jejich nového domova. Drtileb je však chtěl varovat před nebezpečím, na což pak přišel Kliďas, když byl povolán na pomoc.

Všichni pak společně dokázali odvrátit nebezpečí a Kliďas se s drakem sblížil a pojmenoval ho Drtileb proto, že jsou oba tvrdohlaví. Spolu s Drtilebem pak odletěl na Blp, který se mu stal domovem. Tady mu drak pomáhal v náčelnických povinnostech.


Sedlo, které Kliďas později vylepšil, má Drtileb po Tornádovi. S Kliďasem se drak velmi sblížil. V porovnání s Bručounem je jeho vzhled tvrdý a přísný, někdy až tvrdohlavý. Vypadá jako kříženec dinosaura triceratopse a brouka skaraba. Jeho druh dokáže výborně následovat pach, protože má citlivý čich, takže je skvělým stopařem. Když zachytí stopu, tak dokáže najít cokoli.

Tento drak dokáže být přátelský, obzvláště ke svému jezdci. Je to rozený vůdce, který se stará i o ostatní. Má také hravou stránku, což jsme mohli vidět, když si hrál hrát s Bezzubkou. Drtileb je také extrémně silný. Nedělá mu problém unést silnější Vikingy spolu s další váhou.

Umí zničit jakékoli pasti a nástrahy za pomoci ocasu a čelisti. Jeho tvrdá hlava s rohy dokáže též napáchat pořádnou spoušť. Drtileb se zvládne po zásahu jiným drakem rychle zotavit a dokáže střílet výbušné střely, které můžou způsobit velké škody. Navzdory tomu, jak je velký, je tento drak mrštný a rychlý.

Drtileb poté bojoval s Kliďasem proti Dragovi a jeho armádě. Kliďas však v boji bohužel zemřel, a tak Škyťák navrhl Eretovi, aby se o draka postaral. Eret to bral jako velkou poctu a přijal Drtileba jako svého draka.

Druh: Duňoroh

Třída: Draci stopaři

Drtileb se objevil v…

Foto: DreamWorks

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Jak vycvičit draka 3

Premiéra: 22. února 2019 (USA)
Režie: Dean DeBlois
Scénář: Dean DeBlois
Předloha: Cressida Cowellová (kniha)
Hudba: John Powell
Stopáž: 104 minut

Po pěti letech se opět vracíme do světa, kde žijí vedle Vikingů také draci. Na Blpu byla vytvořena drakovikinská utopie, ale protože se vždy najdou lidé, kteří draky chtějí vyhubit, bude muset Škyťák opustit svůj domov, najít bájný skrytý svět draků a bojovat za to, čeho si nejvíce cení.

PROFIL FILMU
OHODNOŤTE FILM
KRUŤAS KORMUTNÝ
BÍLÁ BĚSKA
OHODNOŤTE SI I DALŠÍ POSTAVY

Nepřehlédněte

Čeká nás vánoční speciální díl draků

Čeká nás vánoční speciální díl draků

I letos se můžeme v zimě těšit na speciální krátký film, který bude odvysílán 3. prosince. Bude se odehrávat po událostech třetího filmu, takže se můžeme těšit na obyvatele Nového Blpu, ale i na Bezzubku a jeho družku.

Reklama

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Nejoblíbenější draci

Plakáty

Plakáty

Narozeniny herců

Hlídejte si nás