Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Barristan Selmy

Barristan Selmy

Starý, zkušený, čestný a velice udatný rytíř.

Sezóny 4
2011 - 2015

Barristan Selmy je jediným známým členem malého rodu Selmy, který je podřízený rodu Baratheonů. Už od mládí toužil malý Barristan vyrůst v rytíře, což se mu postupem času povedlo.

Barristan bojoval již v mnoha bitvách. Proslul v boji proti bratrstvu v Královském lese, kde zabil jejich vůdce Simona Toyneho. Stal se členem Královské gardy, kde strávil mnoho let. Toto členství přijal i přes to, že se nikdy nesmí oženit a vlastnit jakékoliv pozemky.

Při povstání Roberta Baratheona bojoval na straně Šíleného krále, jakožto člen jeho Královské gardy. Při bitvě na Trojzubci byl silně poraněn a většina spolubojovníků Robertova povstání chtěla jeho smrt. Když rebelie skončila, tak se Robert zastal Barristana a jmenoval jej velitelem Královské gardy, protože si jej jak Robert, tak i Ned Stark neustále vážili.

Od té doby slouží Barristan novému králi Robertovi. I přes svůj vysoký věk se udržuje v perfektní kondici a stále je to platný a užitečný bojovník.

první série (Hra o trůny)

Poprvé se s Barristanem setkáváme při rozhovoru s králem Robertem, kde si vypráví a vzpomínají na staré časy. Když je zabit při turnaji ser Hugh, tak se Barristan potkává s Nedem ve stanu. Opět začnou vzpomínat na staré časy, kde Nedův otec Rickard říkával, že Barristan je ten nejlepší bojovník, kterého kdy viděl.

Barristan se účastní lovu, kde je Robert Baratheon poražen kancem. Po Robertově smrti je právoplatným ochráncem říše Ned Stark. Když tento rozkaz obdrží královna Cersei, tak roztrhá pergamen, na kterém je tato informace napsána, což Barristana silně znepokojí.

Když je poté popraven samotný Ned Stark, Barristan předstupuje před nového krále Joffreyho Baratheona a přislibuje mu věrnost. Joffrey mu ale rozkáže, ať jde na zasloužený odpočinek, protože je příliš starý a obviní je z toho, že nedokázal Roberta ochránit na lovu. Barristan rozzuřeně odchází, protože správný rytíř má zemřít pouze v boji a ne stářím.

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Ser Barristan vystopuje Daenerys Targaryen v městě Astapor a zachrání jí život před čarodějnicí, která ji chtěla usmrtit. Díky tomu jej Dany přijímá do svých služeb jako osobního strážce.

Během jednání o armádě Neposkvrněných Daenerys nabídne jednoho svého draka za celou armádu. Barristan a Jorah Mormont jí začnou ihned vysvětlovat, že Západozemí dobyje s pomocí draků a ne armády. Poté jdou pryč a Daenerys jim vynadá, ať nezpochybňují její rozhodnutí, protože vymýšlela léčku, která jí nakonec vyšla.

Jejich další putování vede do města Yunkai. Cestou se Barristan baví s Jorahem o králi Robertovi. Barristan říká, že Robert byl dobrý člověk a dobrý bojovník, ale byl to hrozný král.

Barristan před městem Yunkai představuje Daenerys velitele Druhých synů. Když se koná tajný útok na Yunkai, tak Barristan zůstává po boku Daenerys, protože přísahal svou věrnost jenom jí, takže ji musí strážit i během bitvy.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Barristan informuje Daenerys o tom, že Daario Naharis a Šedý červ spolu soupeří o její přízeň. Následně je svědkem hrůzostrašných cedulí po cestě do města Meereen.

Po dobytí Meereenu se plánuje, jak to bude s invazí do Západozemí. Barristan ujišťuje Daenerys, že mají podniknout invazi nyní, protože jsou země v Západozemí roztroušené, Jorah je ale jiného názoru.

Jednoho dne přijde k Barristanovi malý chlapec a předá mu dopis, kde je důkaz toho, že Jorah spolupracoval s Malou radou v Králově přístavišti, která chtěla otrávit Daenerys. Barristan to řekne Daenerys a ta Joraha vyžene.

pátá série (Hostina pro vrány)

Ser Barristan Selmy oznamuje Daenerys, že město ohrožují Synové harpyje. Daariovi a Šedému červovi se podaří jednoho z nich najít, proto Barristan navrhuje, ať s ním udělají spravedlivý soudní proces. Mossador, člen Malé rady Daenerys, to však nepřijme a onoho nalezeného muže chladnokrevně zabije.

Barristan si uvědomuje, že Daenerys je v čím dál větším nebezpečí. Když Barristan kráčí ulicemi Meereenu, tak slyší křik a dozvídá se, že Neposkvrnění čelí útoku Synů harpyje. Barristan se jim vydá na pomoc, ale během boje je zabit. Nedokázal ho ochránit ani Šedý červ, který se nacházel po jeho boku. Daenerys je Barristanovou smrtí hluboce zarmoucena.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Skvelý chlap, škoda ho.

webmaster
8.9.2022 | 22:31:52
Froldini

The best! Měl tam být až do konce seriálu :-(

23.8.2017 | 21:58:34
Arya26

Já teda do prd*le nevím proč ho ti idioti zabíjí, když v knížce je stále živí a za Deeanerysiny nepřítomnosti se účastnil vzpoury proti Hizdarovi. Vážně nechápu :( !!!!!!!!

Nejlepší je že nechají nejlepšího šermíře Západozemí zabít nějakou Meerenskou lamou co drží meč v ruce poprvé v životě! LOGIKA! V seriálu neměl ser dědeček moc prostoru, ale za knížky mu dám 100%

14.9.2016 | 10:29:06
Trepy

Proč ho zabili? Co jsem slyšel v knížce žije a tak to má být, jestli maj potřebu jen pročišťovat postavy, tak ať dou do prdele.

3.7.2016 | 1:47:03
Socirel

Čestný ser, umí se i na stará kolena ohánět.

24.5.2016 | 10:50:31
BixB

Nejoblíbenější postava! Kdyby jej nechali naživu, tak bych byl raději, ale… musel z kola ven. :) Nutno říct, že alespoň v souboji.

5.5.2016 | 12:15:21
Márty IIB

Nej. postava škoda že zemřel takhle, aspoň to bylo v boji . A všichni kteří tu mají nějaký kecy proti ať si je strčí někam. :-D

1.5.2016 | 21:26:19
buldi

Śkoda ,že nedostal víc prostoru,sympatický Ser

25.4.2016 | 18:28:39
Sa(fi)ra

Mám ráda čestné hrdiny…

16.4.2016 | 21:05:41
Poquelin

Nejlepší šermíř Západozemí, který toho v seriálu moc nepředvedl. Jak mám tuhle postavu rád, tak musím uznat, že v seriálu je vlivem scénáře prostě křoví.

3.11.2015 | 22:03:15
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama