Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 290×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Catelyn Tully

Catelyn Tully

Manželka Eddarda Starka, pro kterou je rodina na prvním místě. Hodná a starostlivá matka.

Sezóny 3
2011 - 2013

Manželka Eddarda Starka a lady ze Zimohradu. Pochází z rodu Tullyů, jenž vládne zemi Řekotočí a je nejstarším potomkem Hostera Tullyho. V mládí vyrůstala po boku Petyra Baeliše, který se do ní hluboce zamiloval a dodnes k ní chová určité sympatie. Původně si měla vzít Eddardova staršího bratra Brandona, který byl však zabit v boji při povstání Roberta Baratheona.

Svého Neda však nyní hluboce miluje, i když to tak zprvu nevypadalo, a má s ním pět dětí. Naopak opovrhuje jeho nemanželským synem, bastardem Jonem Sněhem, a Eddardovi nikdy neodpustila, že ho kdy přivedl do jejich domova.


Catelyn Tully je…

první série (Hra o trůny)

Lady Catelyn Stark je na Zimohradu po boku svého manžela Neda. V době, kdy přijel král Robert Baratheon, obdrží Catelyn tajnou zprávu, kde ji píše její sestra Lysa. V dopise ji varuje, že byl její manžel Jon Arryn zavražděn Lannistery, a proto se Robert rozhodl, že zavítá do Zimohradu, aby z Neda udělal nového pobočníka krále, což Catelyn nechce.

Catelyn to ihned řekne svému manželovi a konečně se rozhodne podpořit Neda, když mu říká, ať se stane pobočníkem krále a prošetří tuhle záležitost. Catelyn poté zasáhne velmi silná rána, když její syn Brandon málem přijde o život po pádu z jedné z věží Zimohradu. Začne se o něj na lůžku starat, a když si poté pro ni a Brana přijde nájemný vrah, je si nyní již naprosto jistá, že o život jejího syna usilují Lannisterové.

Catelyn se tedy vydává do Králova přístaviště v přestrojení a v doprovodu sera Rodrika Cassela, aby o tom spravila svého muže, nyní pobočníka krále. Když přijede do Králova přístaviště, tak je překvapena strážemi, které o jejím příjezdu věděly a zavedou ji do nevěstince Petyra Baeliše. Petyr měl všude své špehy, tak ji chtěl ihned vidět.

Také se rovněž dozvídá, že dýka, kterou byl vrah vyzbrojen, patří Tyrionu Lannisterovi. A právě toho také na cestě zpět na Zimohrad potká. Nechá ho zajmout a odjede s ním do Orlího hnízda, sídla své sestry Lysy, která ji v tajném dopise před Lannistery varovala.

Zde však zjišťuje, že její sestra je chorá na mysli a v boji proti Lannisterům ji nijak nepomůže. Po spravedlivém soudním „procesu“ navíc Tyrion z Orlího hnízda odchází. Catelyn se poté spojí se svým nejstarším synem Robbem, který mezi tím vyhlásil válku království poté, co se na trůn dostal Joffrey Baratheon a Eddard Stark byl uvězněn.

Catelyn se ukáže jako velmi platný diplomat, když domluví průjezd armád s Walderem Freyem přes Dvojčata. V jedné z bitev proti vojskům rodu Lannisterů se poté Catelyn a Robbovi dokonce podaří uvěznit Jaimeho Lannistera, neúměrně vysokou cenu za takové vítězství si však uvědomují, až když se dozvědí, že Joffrey nechal Neda popravit. Robb je zdrcen smrtí svého otce, a proto jej Catelyn uklidňuje.

druhá série (Střet králů)

Catelyn se stává klíčovým poradcem svého syna Robba Starka. Varuje ho, ať neusiluje o spojenectví s Balonem Greyjoyem, který je znám svou zrádností. Také se neúspěšně pokouší přemluvit Robba, aby vyměnil svého zajatce Jaimeho, za Sansu a Aryu, které jsou v Králově přístavišti vězněny.

Robb se rozhodne uzavřít spojenectví s Renlym Baratheonem, a tak do jeho tábora pošle Catelyn, která má toto spojenectví vyjednat. Zde je Catelyn vřele přivítána. Renly zprvu její nabídku odmítá, ale nakonec se ji rozhodne přijmout. V tom ale Renlyho zabije černý stín a spojenectví je tím pádem ihned zrušeno.

Z vraždy je obviněna Brienne z Tarthu, kterou Catelyn dostane pryč z tábora. Na cestě se Brienne rozhodne vstoupit do služeb Catelyn. Společně se vracejí do Robbova tábora, kde Catelyn spatří Robba s Talisou. Catelyn mu začne vysvětlovat, ať neposlouchá své srdce, protože jinak přijde o velmi důležité spojenectví s Walderem Freyem.

Během pobytu v Robbově táboře se povede Jaimemu Lannisterovi utéci z vězení. Když je chycen, tak jej chce Rickard Karstark zabít, protože mu Jaime zabil syna.

Catelyn není tímto konfliktem nadšena, a proto Brienne rozkáže, aby Jaimeho odvedla do Králova přístaviště a vyměnila jej za její dvě uvězněné dcery. Brienne tak dělá a druhý den se Robb rozhodne uvěznit svou vlastní matku v jejím stanu, protože se dopustila velké zrady, když pustila nepřítele na svobodu.

třetí série (první část Bouře mečů)

Při pochodu na Harrenov je Catelyn stále Robbovým vězněm. V Harrenově Catelyn identifikuje jednoho z Nedových vazalů. Robb poté rozkáže strážím, ať Catelyn uvězní někde uvnitř hradu. Zanedlouho Roose Bolton přináší špatné zprávy. Otec Catelyn, Hoster Tully, zemřel a bude se konat pohřeb, proto Robbova armáda zamíří do Řekotočí.

Catelyn přichází o všechny své blízké. Zemřel jí manžel, myslí si, že Brandon a Rickon jsou mrtví, nemá žádné zprávy o Sanse a Arye a nyní jí zemřel i otec. Během cesty do Řekotočí se Catelyn baví s Talisou. Zde se dozvídáme, že v mládí byl Jon Sníh nemocný a Catelyn jej chtěla z milosti zabít, ale nedokázala to, i když to není její syn.

Po příjezdu do Řekotočí je Catelyn ráda, že vidí členy své rodiny. Stane se ale svědkem ošklivé události. Edmure Tully získal do zajetí dva mladé chlapce rodu Lannisterů, a tak je Rickard Karstark zabije, aby konečně docílil své pomsty. Když se to Robb dozví, tak se rozhodne pro popravení Rickarda. Catelyn mu ale domlouvá, že pokud jej popraví, tak přijde o polovinu své armády, protože právě polovinu tvoří jednotky Karstarků.

Catelyn poté zamíří spolu s Robbem na svatbu Edmura Tullyho na Dvojčatech. Svatba celou dobu probíhá v poklidu a manželé jsou odvedeni na svá lóže. Najednou se zavřou dveře a začne se hrát píseň Deště Kastameru. Catelyn zřejmě jako jediná zpozoruje, že se něco děje.

Jde si sednout ke stolu a vedle ní si sedne Roose Bolton. Během toho, co se Walder Frey baví s Robbem, tak Roose naznačí Catelyn, že má něco pod kabátem. Když odhrne rukáv, tak uvidí kroužkovou zbroj. Ihned potom udeří Rooseho do obličeje a zavolá na Robba, že byl zrazen. V té chvíli se spustí smršť šípů.

Catelyn se schová pod stůl a poté chytne manželku Waldera Freye a vyhrožuje mu, že jestli nenechá Robba být, tak ji zabije. Walderovi je to ale jedno, a proto Roose probodne Robba. Catelyn si uvědomí, že přišla o všechno, proto podřízne Walderovu manželku a následně je také zabita.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
VampKošilka

V seriálu jsem jí docela snášela, ale v knize jsem jí začala nenávidět. Unáhlená, zaujatá. To chování k Jonovi jí neodpustím, stejně jako tu její ideu, kde bastardi nebyli pomalu ani lidé. Svým hloupým jednáním odstartovala válku a zníčení vlastní rodiny…

14.3.2016 | 12:42:40
Natýýý

Kráva

29.12.2015 | 18:47:52
Lefty

Mrazivě zahraná Rudá Svatba!

25.7.2015 | 0:35:52
vojtasaurus

Histerka, které není rovno.. vlastně je.. její sestra..:-D

23.7.2015 | 12:06:16
StrejdaCZ

Kvůli jejímu postoji k Jonovi a za to, že zradila Robba jí moc nemusím.

7.7.2015 | 23:29:09
Misfits

Doufám, že ! se do seriálu vrátí. !

6.5.2015 | 15:18:12
jajush

Měla bych jí radši, kdyby nezradila Robba a neposlala pryč Jamieho. O rozpoutání války nemluvě

15.7.2014 | 22:17:22
JeremyFall

Kráva, která pomalu rozpoutala celou válku a způsobila rozpad rodu Starků. Ještě že už je mrtvá.

7.7.2014 | 22:23:13
tom99

Hm, co říct. Kdyby neuvěznila Tyriona v první sérii, tak by možná nerozpoutala válku a půlka její rodiny by žila…

webmaster, grafik
3.7.2014 | 17:59:51
massx

Proč ta ženská musí bejt pořád tak protivná?

29.6.2014 | 0:17:25

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama