Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Edmure Tully

Edmure Tully

Jediný syn Hostera Tullyho a dědic Řekotočí.

Sezóny 3
2013 - 2019

Edmure je syn Hostera Tullyho a také jeho dědic, i když není prvorozeným dítětem. Má dvě starší sestry, proto jako jediný mužský potomek má právo na dědictví svého otce. Edmurova matka Minisa Whent zemřela při jeho porodu.

V mládí vyrůstal se svými staršími sestrami a Petyrem Baelišem. Už měl pár nabídek ke sňatku, ale zatím každou odmítl. Jako budoucí pán Řekotočí nepůsobí příliš obstojně, protože má někdy velmi ukvapené názory a není zrovna vychytralý. Spíše se jedná o mladého naivního snílka, který ale jedná pro dobro své rodiny.

Edmure Tully je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Edmure vykonává pohřební rituál, když se koná pohřeb jeho otce Hostera Tullyho. Dle zvyklosti má jeho nástupce vyslat hořící šíp do loďky se zesnulým. Edmurovi se to ale neustále nedaří, proto mu luk a šíp vezme jeho strýc a vystřelí šíp sám, čímž ihned zapálí loďku. Následně se Edmure pohádá s Robbem, když Edmure neuposlechl Robbovy rozkazy a místo toho, aby vyčkával, tak získal mlýn, zajal dva mladé Lannistery a ztratil 208 mužů. Kdyby vyčkal, tak by Robb zajal Gregora Cleganea.

Do Řekotočí zavítají na Robbovo vyžádání dva členové rodu Freyů. Ten chce znovu uzavřít spojenectví s Walderem Freyem. Walder prý není proti, ale musí být splněny některé podmínky. Jednou z podmínek je sňatek mezi Edmurem a Roslin Frey. Edmure ze začátku nechce o žádné svatbě slyšet, ale po vyslechnutí Robba a Bryndena se rozhodne, že si ji vezme.

Když dorazí na Dvojčata, tak je Edmure nervózní, protože neví, kterou z Walderových dcer si má vzít. Když se koná svatba, tak ji konečně uvidí a zjistí, že není zas tak škaredá, jak si původně myslel. Najednou je Edmure ze svatby šťastný a po hostině jdou novomanželé na lóže. Následuje krveprolití, které se po hostině semele, a tak se Edmure stal zajatcem rodu Freyů.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Řekotočí, které bylo v držení rodu Freyů, je ztraceno, protože ho dobyl Brynden Tully. Lord Walder Frey chce svůj hrad zpátky, a proto vytáhne ze svých kobek Edmura Tullyho, kterého předá svým synům, aby ho využili během dobývání.

Každé ráno probíhá v Řekotočí stejně. Brynden Tully dojde na hradby a vidí, jak Lothar Frey a Walder Řeka drží jeho synovce a vyhrožují mu, že ho zabijí. Brynden každé ráno nic neudělá a i přesto Freyové jeho synovci nic udělají.

Jednou přijede do obléhacího tábora Jaime Lannister, který je znechucen stavem tábora. Ihned poručí, ať je Edmure nakrmen a vykoupán, protože je to jejich zajatec. Jaime se pak s Edmurem setkává a řekne mu, že má se svou manželkou Roslin chlapce. Edmure o tom nevěděl, a proto mu Jaime začne vyhrožovat. Edmure dá na něj, a proto ho Jaime pouští. Edmure jde k branám Řekotočí a rozkáže strážím, ať otevřou bránu. Následně rozkáže, ať se celý hrad vzdá.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Edmure se v určitou dobu dostal ze zajetí rodu Lannisterů a opět získal kontrolu nad celými Říčními krajinami. Díky tomu se mohl účastnit velkého sněmu v Dračím doupěti, na kterém se místní nejmocnější lidé snažili domluvit na tom, co bude se Západozemím po smrti královen Daenerys Targaryen a Cersei Lannister.

Účastníci setkání se nakonec dohodli na tom, že všichni nadcházející vládci Západozemí budou voleni kolektivně, nikoliv dědičně. Když pak přijde řeč na to, kdo by se měl stát novým panovníkem, tak se Edmure ihned nabídne. Jeho neteř Sansa mu však záhy řekne, ať nechá těch řečí a posadí se zpátky. Následně se všichni domluví na tom, že se novým vládcem stane Brandon Stark.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
madcat

:D

30.5.2019 | 17:33:48
Tynnatynny

Víte proč by Edmure neměl nikdy odcházet z pařby?

Je to tam bez něho nějaký mrtvý.

6.4.2017 | 19:14:10
kiwi3104

Matěj z czecie má pravdu (dva komentáře dolů)

22.10.2016 | 11:07:03
Trepy

nevím no, je to trochu „idiot“

4.7.2016 | 2:08:36
Matěj z Czechie

Všechno co zkazil Robb a nebo Černá Ryba tak hodili na něho…

21.6.2016 | 18:11:54
Socirel

takový šášo, doufam že nám řeknou, jestli si ho Roslin upekla k večeři.

24.5.2016 | 9:36:26
BixB

Nevím, proč, jedna z nejoblíbenějších postav v seriálu.

5.5.2016 | 12:13:53
Arwenka

Tobias je skvělý herec. Poprvé jsem ho viděla v sáze Cizinka – Outlander v dvouroli Franka Randalla (první manžel hlavní ženské postavy 20.stol) / Black Jacka Randalla (kapitán dragounů 18.stol). Doporučuji se podívat, výrazně vystupuje v posledních dvou dílech, kde svoji roli (i s Jamiem) sehrál tak bravurně, že si jej a Jamieho – hlavní mužskou postavu všimli organizátoři Zlatého Globu a za tyto scény dostaly nominaci.

V Trůnech zatím nijak výrazně nevynikl, ale těším se na 6 sérii. Snad mu tvůrci dopřáli více prostoru pro jeho nepřehlédnutelný talent.

4.12.2015 | 8:57:24
StrejdaCZ

Ať už se objeví!! Má dobré srdce, ale je to idiot(v dobrém slovasmyslu) :D

7.7.2015 | 23:31:22
terry88

Zajímalo by mě jak dopad…či ještě dopadne? Et tu Brute?

10.6.2015 | 12:29:33
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama