Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Ellaria Písek

Ellaria Písek

Oberynova milenka, matka jeho pěti dcer.

Sezóny 4
2014 - 2017

Ellaria Písek pochází z rodu Uller, ale nepovažuje se za jejich člena, protože je levobočkem. Jak se na severu levobočci označují pojmem Sníh, tak v Dorne se označují jako Písek.

Ellaria je dlouhodobou milenkou prince Oberyna Martella z Dorne, se kterým má pět dětí. Nikdy se nevzali a provozují spolu velmi specifický sexuální život. Ellaria Oberynovi všechno toleruje, je mu věrná a velmi ho miluje.

Ellaria Písek je…

  • matkou Tyene Písek, Elii Písek, Obelly Písek, Dorey Písek a Lorezy Písek

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Ellaria cestuje společně s Oberynem Martellem do Králova přístaviště a ihned si to společně namíří do místního nevěstince. Královo přístaviště navštívili proto, aby se zúčastnili slavnostní svatby krále Joffreyho BaratheonaMargaery Tyrell.

Na svatbě je Ellaria svědkem hrůzostrašné vraždy krále. Poté se opět odebere s Oberynem do nevěstince, kde si společně užívají. Oberyn je v následujících dnech velmi zaneprázdněn – stává se členem soudu Tyriona Lannistera a po prohlášení, že se bude konat boží soud, se Oberyn Tyriona rozhodne zastupovat. V boji s Gregorem Cleganem je Oberyn zabit a Ellaria je z toho na dně.

pátá série (Hostina pro vrány)

Ellaria se vydává do Vodních zahrad za Doranem Martellem, kterého se snaží přemluvit, aby pomstil svého zesnulého bratra Oberyna. Doran se však nechce míchat do západozemské politiky, a proto jejímu požadavku nevyhoví.

Ellaria se i tak nevzdává a svolává Oberynovy dcery. Podaří se jí přemluvit Tyene, Nymeriu a Obaru, aby se s ní vydaly vykonat pomstu. Nakonec se dohodnou, že ideálním terčem bude princezna Myrcella Baratheon, která se nachází ve Vodních zahradách, protože je tu se svým snoubencem Trystanem Martellem.

Zrovna, když jdou vykonat pomstu, se ve Vodních zahradách objeví Jaime Lannister a Bronn, kteří přišli Myrcellu zachránit. Strhne se bitka, kterou ukončí až kapitán stráží Areo Hotah. Ten pošle jak Ellariu a Písečné hady, tak i Jaimeho a Bronna do vězení.

Jaime a Doran se nakonec domluví na kompromisu, proto může Myrcella odplout do Králova přístaviště. Když se Martellové loučí s Bronnem, Jaimem a jeho dcerou, tak Ellaria políbí Myrcellu. Nejednalo se však o ledajaký polibek, Ellaria si totiž potřela rty jedem, kterému Myrcella na plující lodi podlehla.

šestá série (Tanec s draky)

Ellaria je na procházce s Doranem, když v tom Doranovi přijde dopis ohledně toho, že Myrcella byla otrávena. Ve chvíli, kdy si Doran čte zprávu, je probodnut Ellarií. Ellaria mu nikdy neopustila to, že nebojoval za svého zesnulého bratra Oberyna, a proto se ho rozhodla zbavit. Tím nastolila v Dorne svou „vládu“.

Olenna Tyrell připluje do Dorne, kde si Ellarii stěžuje o tom, co se stalo v Králově přístavišti. Dojela do Dorne kvůli tomu, aby vyhledala spojenectví proti rodu Lannisterů, který oběma těmto rodům způsobil nemalé ztráty. Když ji Ellaria vyslechne, tak ke stolu přizve Varyse, který Olenně řekne, že mohou uzavřít spojenectví s Daenerys Targaryen a společně s ní vyrazit proti Královu přístavišti. Tak se i stane, protože vidíme, že se rody Martellů a Tyrellů na její stranu přidaly.

sedmá série (Vichry zimy)

Ellaria přijíždí se svou novou královnou na Dračí kámen, kde se všichni domlouvají na tom, jak dobudou Západozemí. Ellaria a Yara navrhují, ať napadnou Královo přístaviště, čímž hadovi useknou hlavu. Daenerys však chce dobýt Západozemí podle Tyrionova plánu, a proto jim řekne, že poplují do Dorne.

Na cestě do Dorne začne Ellaria zpochybňovat Theona. Naopak ji zaujme samotná Yara, se kterou si něco začne. Náhle je však přepadne Euron Greyjoy a jeho flotila. Železní zabijí Obaru a Nymerii a zajmou Ellarii, Tyene a Yaru.

Euron doveze své zajatkyně do Králova přístaviště, kde Ellarii a Tyene věnuje královně Cersei. Ta je zavře do vězení, otráví Tyene a donutí Ellarii dívat na to, jak její dcera umírá. Ellaria je tak stále ve vězení a sdílí celu se svou mrtvou dcerou.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
papushka

Čubka.

2.2.2019 | 20:29:55
Trepy

To jí jeblo po smrti Oberyna?

30.6.2016 | 18:30:01
Lord Dailer

Dobrá postava doufám že to ještě rozjede.

21.6.2016 | 0:03:37
SER WILHELM BOOMBERG  ZLOZMRD Z KAILINSKÉ DRŽBY

Pokaždý když se tahle cikánská zrůda objeví v záběru, vzpomenu si na svou sousedku Margitu Červeňakóvou, jak zevluje vyvalená z okna v době, když všichni hákujou v práci

Socirel

Doufám že někdo Lannisterům srazí hřebínek, ale tahle žena to snad nebude.

24.5.2016 | 9:46:00
daimon11

V knížce statečná silná dáma, v seriále pomstychtivá psychopatická píča.

Líbila se mi akorát ve čtvrté sérii, kdy se ještě nezačala chovat tak jak se chová od páté. Stejně idiotsky jako její milenec. Dokonalá ukázka toho, že když člověk v životě nesnese těžkou ránu, stane se z něj zrůda.

22.5.2016 | 14:50:17
scroller

Ty písky z páté série nenávídím víc než cokoli jiného v seriálu!!

3.4.2016 | 16:41:26
Agross

Nějak se jí to hodnocení zhoršilo potom co otrávila Myrcellu :D Snad to nebylo celé její dění v seriálu a ještě ji uvidíme. Škoda, že nenahradila Arianne, ale dali ji jiný děj :/

14.8.2015 | 12:22:03
jajush

Nějak se mi nezdála, ale čekala bych, že nám ještě ukáže

15.7.2014 | 20:32:19
Kothy

sikovna

7.7.2014 | 17:26:20
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama