Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Hizdahr zo Loraq

Hizdahr zo Loraq

Meereenský šlechtic pocházející ze starodávné rodiny.

Sezóny 2
2014 - 2015

Hizdahr zo Loraq pochází ze starodávné rodiny Loraq, která dlouhou dobu sídlila ve městě Meereen ve Východních zemích. Hizdahr si je svého původu vědom, a proto se tak chová.

Rod Loraqů je hrdou otrokářskou rodinou už po celé generace. Hizdahr je však spíše obchodník, jehož dosah je hodně dalekosáhlý.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Hizdahr zo Loraq se nachází na meereenských hradbách, když Daenerys Targaryen přijíždí k městu a bojuje s meereenským šampiónem. Ten však prohrává a Daenerys do města pomocí svých katapultů vhazuje rozbité okovy, aby otrokům naznačila, že je jde osvobodit.

Celé město Meereen je dobyto a Daenerys v něm začne panovat. To zahrnuje i nekonečné rozmluvy s místními obyvateli, mezi kterými se po čase objeví i Hizdahr. Ten Daenerys přišel poprosit o ostatky svého otce, jednoho z předních otrokářů, jenž byl Daenerys ukřižován. Tyto ostatky by chtěl pohřbít v chrámu, aby jeho otec mohl pokojně odejít. Daenerys mu to nakonec povolí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Daenerys se začíná obklopovat svými rádci a vzniká tak její Malá rada. Jedním z jejich pobočníků se stává i Hizdahr zo Loraq, který reprezentuje bývalé mistry města Meereen.

Hizdahr po čase přijde za Daenerys s prosbou. Meereeňané byli zvyklí na to, že pravidelně pořádali boje v bojových jámách, proto Hizdahr požaduje jejich znovuotevření. To Daenerys odmítá, protože to považuje za krutý čin. Hizdahr ji však upozorňuje, že tento lid bral boje v arénách za tradici, která jim prostě nesmí být odebrána.

Daenerys se po útoku Synů harpyje rozhodne předvolat představené velkých meereenských rodin. Jedním z nich je i Hizdahr, a proto jej zajme. Tyto představené pak předhodí svým drakům, Hizdahr to přežije a je uvězněn. Do jeho cely jej po čase přijde Daenerys navštívit a řekne mu, že si ho hodlá vzít, aby tak upevnila své postavení v Meereenu. Zároveň mu prozradí, že znovuotevře bojové jámy.

Každému boji v bojových jámách musí předsedat panovník, proto se každého boje musí účastnit i Daenerys, aby jednotlivé boje zahájila. V tom ji doprovází i Hizdahr jako její snoubenec. Během jednoho z bojů je však celá aréna zaplavena Syny harpyje, kterým se podaří zabít Hizdahra. Tímto Daenerys přišla o svého nastávajícího.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Celkom fajn postava, nevadil mi.

webmaster
23.9.2022 | 20:14:47
Trepy

Jeden z těch lepších masterů.

3.7.2016 | 1:59:32
jajkob

nebol vodca harpií.

25.6.2016 | 11:42:12
scroller

rip in rest kámo..

3.4.2016 | 16:49:15
SaDiablo

Nedostal takový prostor, jaký dostat měl.

27.7.2015 | 12:32:22
Stardos

Myslel jsem si že je vůdce harpyjí , evidentně ne

23.7.2015 | 23:44:47
vojtasaurus

dobrej řečník, který si pomalu získával moje sympatie.. R.I.P

23.7.2015 | 9:36:26
WILLIAM_MOINSPIELD

Your great's, your great's ah ah aa…

23.7.2015 | 8:33:23
Kothy

pako

22.7.2015 | 22:37:54

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama