Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Jeor Mormont

Jeor Mormont

Velitel Noční hlídky, kterému se přezdívá Starý medvěd.

Sezóny 3
2011 - 2013

Hlava rodu Mormontů, jejichž hlavní stanovisko je na Medvědím ostrově. Jeor valnou dobu byl pánem tohohle sídla, ale když jeho syn Jorah dosáhl patřičného věku, rozhodl se vzdát svého postu v jeho prospěch. I přes to, že byl v pokročilém věku, tak se přidal k Noční hlídce, kde se po krátké době stal velitelem.

Jeor je někdy přezdíván jako Starý medvěd díky svému původu a zevnějšku, čemuž napomáhá i huňatý kožich, který jako velitel Noční hlídky nosí. Bohužel se mu dostalo velkého zklamání, když jej jeho vlastní syn zradil svým útěkem z Medvědího ostrova. Aby měl někdo dohled nad Medvědím ostrovem, tak Jeor jmenoval svou sestru Maege jako právoplatnou vladařku Medvědího ostrova.

Jeor Mormont je…

první série (Hra o trůny)

Jeor se jako velitel Noční hlídky poprvé objevuje na Černém hradě, kde kontroluje nové rekruty. Za několik dní dojde k rozřazení jejich povinností a sám Jeor si jako svého majordoma určí Jona Sněha, který se svým novým postem není spokojen. Zanedlouho dojde k objevení několika těl za Zdí. Po jejich prohledání rekrut Sam Tarly určí, že by je měli spálit, protože nejsou mrtví. Jeor zde upozorňuje na to, že Sam sice není kdoví jaký válečník, ale zase není hloupý.

Další den Jeor Jonovi oznamuje, že byl jeho otec zavřen do žaláře a radí mu, aby nemyslel na pomstu, protože je pod posvátnou přísahou Noční hlídky. Téhož dne napadne jeden z oživlých bílých chodců Jeora a Jona. Jon jej dokáže porazit, za což si u Jeora vyslouží ještě větší obdiv. Ten mu potom věnuje rodinný meč, který jeho syn Jorah zanechal doma, když během rebelie odplouval do Svobodných měst.

Když se Jon vrací z útěku, Jeor jej překvapivě netrestá. Dává mu na vědomí, že jeho pokus o útěk chápe a není času nazbyt s nějakými tresty, protože se všichni vydávají za Zeď hledat Benjena Starka a odhalit podivné věci, které se dějí za Zdí.

druhá série (Střet králů)

Jeor v čele Noční hlídky prohledává oblast za Zdí. Již prošli šest vesnic a nenašli nic. Když dojdou k domovu Krastera, který je jejich spojenec, nedozví se nic nového, protože prý neviděl žádnou průzkumnou jednotku pod vedením Benjena Starka.

Jon Sníh se zde na Krastera pořádně naštve, protože mu nevěří. Jeor ho ale pořádně napomene, aby se začal chovat slušně a také začal naslouchat. Zde se také dozvíme fakt, že Jeor s Jonem opravdu počítá na post velitele Noční hlídky.

Jon zjišťuje, že Kraster dává své narozené syny bílým chodcům, ale právě když se to dozví, tak je udeřen do hlavy. Jeor mu poté vysvětluje, že celou dobu věděl, že to Kraster dělá, ale rozhodl se to ignorovat, protože ho potřebuje jako spojence.

Po odchodu se určuje nová průzkumná patrola a Jeor se nakonec rozhodne, že členem patroly bude také Jon, když se za něj přimluvil jak Qhorin Půlruký, tak i Sam Tarly.

třetí série (první část Bouře mečů)

Jeor hned na začátku třetí řady začíná nadávat Samovi, že nedokázal rozeslat havrany, tudíž není Noční hlídka informována o příchodu bílých chodců. Poté zbytek přeživších míří zpět do Krasterovy bašty. Cestou se Sam zastaví, a tak mu Jeor rozkáže, ať pokračuje.

Celá skupina přijde ke Krasterovi, který je pustí dovnitř. Nedostávají ale vůbec žádné jídlo, a tak se začnou všichni členové Noční hlídky bouřit. To se snaží Jeor zastavit, ale nedaří se mu to. Když začnou první urážky na Krastera, tak je Jeor začne vyhazovat. To ale nepomůže a jeden z mužů Krastera zabije. Poté chytne jednu z jeho dcer a to už Jeor vytahuje svůj meč. Zezadu je ale probodnut Rastem, a tak 997. velitel Noční hlídky umírá.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Skvelá a sympatická postava, mrzí ma ako dopadol.

webmaster
27.1.2022 | 20:00:19
Aldashin

Boží herec, skvělá postava. Poslední „autorita“ na zdi…

15.8.2017 | 17:27:48
Trepy

Borec!

3.7.2016 | 2:20:54
Socirel

Správný velitel, nemůže za to že velí skupině kriminálníků.

24.5.2016 | 9:57:27
Somebody Special

Nechápu jeho volbu přidat se k NW.. ale určitě pozvedl jejich úroveň, velkej frajer mezi těch partou mentálů.

1.5.2016 | 13:54:34
scroller

Škoda..

3.4.2016 | 16:37:06
WILLIAM_MOINSPIELD

Čest jeho památce:ú

31.7.2015 | 16:45:27
StrejdaCZ

Skvělý Lord Velitel…

7.7.2015 | 23:43:16
Locker

Škoda Byl dobrej!

24.5.2015 | 15:07:55
jajush

Měla jsem ho opravdu ráda, byl spravedlivej a u jeho smrti mi ukápla slza

15.7.2014 | 22:21:33

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama