Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Karl Tanner

Karl Tanner

Vzpurný člen Noční hlídky.

Sezóny 2
2013 - 2014

Karl Tanner je bratrem Noční hlídky. Pochází z nejchudší a nejnebezpečnější části Králova přístaviště, z Jalovcové uličky z Blešího zadku. V této uličce ze sebe udělal místní legendu a podle jeho slov by v té době dokázal zabít jakéhokoliv rytíře.

Karl je krutý vrah, vymahač a kriminálník. Za své činy byl poslán na Noční hlídku, kde se stal průzkumníkem. V boji upřednostňuje rychlý styl boje, kde si raději k souboji vezme dýku než dlouhý meč. Tento styl boje vyplývá z jeho původu, když se pomocí malých a velmi dobře ukrytých zbraní vypořádal s Městskou hlídkou na ulici.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

S Karlem se poprvé setkáváme až ve třetí sérii, kdy jde společně se svým velitelem Jeorem Mormontem a ostatními bratry Noční hlídky za Zeď do Krasterova sídla. Po celou cestu je Karl nevýrazný a vidíme jej až u Krastera. Zde projeví společně s Rastem zájem o jeho ženy a nelíbí se mu, že Kraster více krmí prasata než je.

Po pohřbení jednoho člena Noční hlídky se bratři začnou proti Krasterovi bouřit. Nejvíce se projevuje Karl, který Krastera osloví bastardem. Když se jej Kraster rozhodne zabít, tak mu Karl probodne lebku a Rast zabije velitele Jeora. Karl se společně s ostatními členy, kteří se nechtějí vrátit na Černý hrad, usadí na Krasterově baště.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Karl se stává samozvaným pánem Krasterovy bašty a užívá si spolu se svými členy žen, jídla a pití. Po čase se u tábora ukáže Brandon Stark, Hodor, Jojen Reed a Meera Reed, a tak je Karl zajme.

Během rozhovoru Jojen řekne Karlovi, že dneska zemře a v tom do Krasterovy bašty vpadnou členové Noční hlídky vedení Jonem Sněhem. Po menší bitvě se spolu tváří v tvář utkají Jon a Karl. Souboj se pro Jona nevyvíjí dobře, ale po pomoci jedné z dcer Krastera Jon probodne Karlovi lebku.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Náhodou dobrý záporák, škoda že nemal viac priestoru.

webmaster
25.2.2022 | 22:12:34
qark

I was a fookin legend !!! Machr a jedna z nej fooking legendary postav celyho serialu jen škoda že neměl víc času na plátne, škoda že umrel , jeho hláška fuck them till death je top z celyho serialu :D. Debilní Jon Snow a Krasterova devka co ho zabily :-(

14.4.2018 | 4:15:16
Trepy

Prostě zákeřnej zmrd, se kterým by nikdo nechtěl bojovat.

3.7.2016 | 2:28:13
Socirel

Celkem dobrý záporák, Jona něco naučil.

24.5.2016 | 10:25:40
scroller

Buď si ho zamilujete nebo nesnášíte.

3.4.2016 | 16:55:19
StrejdaCZ

Pro mě dokonalý záporák!

7.7.2015 | 23:47:57
jajush

Slizoun jeden, dobře mu tak

15.7.2014 | 20:40:24
kiso1561

fookin' legend :D

27.6.2014 | 14:53:35
Kothy

zemetek

27.6.2014 | 14:18:40

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama