Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Locke

Locke

Vazal rodu Boltonů, jehož úkolem je dovést Jaimeho Lannistera do Harrenova.

Sezóny 2
2013 - 2014

Locke je malým lordem ze Starohradu, který zapřisáhl svou věrnost rodu Boltonů, když jej Roose Bolton uznal nejlepším lovcem. Díky tomu mu Roose dává ty nejdůležitější úkoly, protože je na něj vždy spolehnutí.

Locke je velmi krutý, sadistický, nemilosrdný a mazaný člověk. Vždy hraje sám na sebe. Když přislíbí někomu věrnost, tak je to jen na oko, protože kdyby se situace změnila, tak by se ihned přidal ke druhé straně. Také je podplatitelný.

Jeho jméno by se dalo přeložit jako Zámkovec. Jedná se o vysokého muže s pořádně dlouhou bradkou. Jeho tvář hyzdí velká jizva, kterou má pod pravým okem. Jedná se o velmi dobrého a zkušeného bojovníka.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Locke je se svými muži vyslán na cestu, aby dopadl Jaimeho Lannistera a předal ho Roose Boltonovi. Když se mu podaří jej najít, tak zajmou i Brienne z Tarthu. Ti poté hned cestují do Harrenova. Cestou se večer zastaví a jeho muži chtějí znásilnit Brienne. Jaime se ji ale zastane a řekne Lockovi, že pokud ji doveze jejímu otci Selwynu Tarthovi v pořádku domů, tak mu dá plnou kopu safíru, protože se jeho ostrovu, na kterém žije, přezdívá Safírový ostrov.

Locke zavolá své muže zpět a tím je Brienne zachráněna. Poté začne Jaime navrhovat, že pokud ho pustí, tak mu dá jeho otec velmi vysokou odměnu. Locke se ale naštve, začne Jaimemu vyhrožovat a domlouvá mu, že bez svého otce je naprostou nickou. Poté mu usekává pravou ruku, aby si to zapamatoval. Locke následně úspěšně doveze Jaimeho do Harrenova.

Roose Bolton odjíždí na svatbu Edmura Tullyho a dává Harrenov pod správu Lockovi. Ten nedodrží slib a neprodává Brienne jejímu otci. Proto ji dá do medvědí jámy, kde bojuje s medvědem. Najednou se tam ale zjeví Jaime a Brienne zachrání. Locke mu nadává, že to neměl dělat, ale Jaime mu připomíná, že mu nesmí ublížit, protože podle rozkazů Roose Boltona má Jaime v pořádku dojet do Králova přístaviště.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Locke jede s Roose Boltonem za jeho synem Ramsaym Sněhem, se kterým se Locke opět rád vidí. Když se Roose dozví, že jsou Brandon a Rickon Stark naživu, slíbí Lockemu, že pokud je najde, tak jej bohatě odmění.

Locke se jen na oko přidá k bratrům Noční hlídky, kde během výcviku ukáže své bojové schopnosti. Jon Sníh je rád, že zde mají někoho tak silného, a proto jej uvítá v menší skupině bratrů, která jde za Zeď do Krasterovy bašty zabít zrádné bratry.

V Krasterově baště se Lockemu náhodou povede narazit na Brandona Starka. Vezme jej a jde s ním do lesa, proto se Brandon převtělí do Hodora a s jeho pomocí ho zabije.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Erothes

Postava poskládaná z dalších 5ti postav :D

6.5.2014 | 21:03:25
Red Viper

Prostě svině :)

5.5.2014 | 15:32:33
Wolfinator1

Sice strašnej hajzl, ale ví jak v drsným světě přežít. A jak teď špehuje Jona pěkně :D

29.4.2014 | 11:12:10
Dgerzy

nesympatickej sadista.

26.4.2014 | 1:32:05
2

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama