Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Mance Nájezdník

Mance Nájezdník

Král za Zdí. Muž, který sjednotil přeživší za Zdí v armádu.

Sezóny 3
2013 - 2015

Mance kdysi býval vránou a byl loajálním bratrem Noční hlídky. Narodil se ale na „špatné straně Zdi“ mezi divokými. Noční hlídkou byl vychován a stal se jejich průzkumníkem. Jednou ale při průzkumu oblastí na sever od Zdi byl zraněn a zachránila jej žena divokých. Když ho zachránila, tak jej poté propustila s rudým kabátem, který mu věnovala.

Mance se vrátil k Noční hlídce, ale velitel mu rozkázal, ať si sundá svůj kabát, protože vrány mohou být pouze v černém. To ho rozzuřilo natolik, že zatoužil po svobodě a dezertoval k divokým. Zde dokázal sjednotit všechny kmeny a vytvořil tak velkou armádu živých, kterou sjednocoval několik let.

Když Mance dezertoval, tak byl ještě velmi mladý. Během svého pobytu u Noční hlídky se velmi spřátelil s Qhorinem Půlrukým. Poté, co dezertoval, se prohlásil Králem za Zdí.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Ygritte a Pán kostí přivádí do Manceho stanu Jona Sněha, který se rozhodl, že se přidá k divokým. Když se jej Mance ptá, proč se k nim chce přidat, tak odpoví, že je znechucen činy svého velitele Jeora Mormonta, který podporuje Krastera v odevzdávání synů bílým chodcům. Mance jej přijímá do své armády.

Divocí pochodují na jih. Cestou Mance Jonovi vysvětluje, jak se mu povedlo sjednotit všech 90 kmenů. Poté jdou za Orellem, který je navede na Pěst Prvních mužů. Zde najdou jen mrtvole koní a Mance se rozhodne vyslat Tormunda, Orella, Ygritte, Jona a dalších pár mužů ke Zdi, kterou mají přelézt. Poté Mance zapálí za Zdí oheň, který bude signálem pro to, aby napadli Černý hrad.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Mance se setkává s Jonem po bitvě o Černý hrad. Je zklamaný faktem, že mu Jon celou dobu lhal. Jon mu říká o smrti Ygritte a Mance zase o smrti obra, který žil spoustu let jenom kvůli tomu, aby nakonec zemřel v tunelu pod Zdí.

Jon přišel do Manceho stanu, aby ho zabil nebo aby s ním vyjednal mír. Jejich rozhovor překazí příjezd armády Stannise Baratheona, která zdemoluje většinu Manceho armády. Mance ví, že je po všem, proto všem nařizuje, aby se vzdali. Mance se poté setkává se Stannisem, který ho zajímá. Odmítá před ním pokleknout, proto se ho chce Stannis zbavit, ale Jon Sníh mu poradí, aby ho raději zajal.

pátá série (Hostina pro vrány)

Stannis dá na Jonovu radu a drží Manceho Nájezdníka na Černém hradu. Neustále se ho snaží přemluvit, aby před ním poklekl, díky čemuž by zachránil svůj lid. Mance ho však stále odmítá, proto Stannis požádá Jona, aby si s ním promluvil. I když se Jon snaží sebevíc, tak se mu Manceho nepodaří zlomit.

Mance si stojí za svým rozhodnutím, proto se Stannis rozhodne, že ho upálí. Všichni se sejdou na nádvoří Černého hradu, kde je Mance přivázán ke kůlu. Stannis mu dá poslední možnost se podvolit, ale Mance ho odmítá, proto Melisandra začne s upalováním. Když Jon vidí, jak Mance trpí, tak si jde pro luk a šíp a usmrtí ho.

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Dobrá a rozumná postava.

webmaster
1.9.2022 | 22:25:31
BixB

Vynikající herec, vynikající postava, co víc dodat. Jen škoda, že nezaútočil na ten Zimohrad.

18.9.2016 | 15:31:58
Trepy

Myslel to dobře.

3.7.2016 | 2:18:00
ChloëNoir

Realista a žádný hlupák. Dobře věděl proti čemu lidé stojí, a že je třeba s tím bojovat. Vnímal věci v širší perspektivě. Zároveň ale nebyl pokrytec a rozhodl se zemřít za to, v co věřil . Ne pro slávu nebo obdiv. Protože to bylo správné, protože to byl jediný způsob jak neztratit své lidi, to čemu zasvětil život a svou svobodu.Vlastně to byla jedna z mých nejoblíbenějších postav, a když se nad tím tak zamyslím, tak jeho poslední rozhovor s Jonem před smrtí jedna z nejnezapome­nutelnějších scén v GoT stejně jako jeho smrt. We do not kneel!

14.6.2016 | 23:32:03
Socirel

Správný král, škoda že nedostal víc prostoru.

24.5.2016 | 10:32:32
buldi

vynikající herec,klobouk dolů před jeho uměním

25.4.2016 | 18:22:06
scroller

BOREC!!!!!

3.4.2016 | 16:48:25
StrejdaCZ

Škoda, že ho v seriálu už neuvidíme :/

8.7.2015 | 0:15:20
jajush

On to vlastně nemyslel zle, chtěl jen ochránit taky svoje lidi.

15.7.2014 | 20:43:14
massx

Ave Caesar!

23.6.2014 | 17:08:57
1

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama