Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Margaery Tyrell

Margaery Tyrell

Chytrá a krásná dcera Mace Tyrella. Pro vysoké postavení mezi šlechtou je schopna udělat cokoliv.

Sezóny 5
2012 - 2016

Margaery je jedinou dcerou hlavy rodiny Tyrellů Mace Tyrella. Jako každý potomek rodu Tyrellů, tak i ona vyrůstala v oblasti Vysoké zahrady. Vyrůstala se svými bratry, hlavně se svým nejmladším bratrem Lorasem. Sama přiznala, že je krásný, a proto se nechala slyšet, že je tak chytrá jako je Loras krásný.

Když vyrůstala se svým bratrem Lorasem, tak se jejich sourozenecký vztah velmi zvýšil. Margaery začala Lorase poslouchat a dokonce i přišla na jeho homosexuální orientaci. I když to není na šlechtice příliš chválihodná vlastnost, tak toto zjištění nikomu neřekla, dokonce ani jemu ne.

Margaery Tyrell je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Na důkaz spojení rodu Baratheonů a rodu Tyrellů, si Renly Baratheon bere Lorasovu sestru Margaery. Margaery ale za necelé dva týdny zjistí, že má Renly milenecký poměr s jejím bratrem Lorasem, což ale nedává najevo. Při šermířském utkání je zklamaná z prohry svého bratra Lorase a poté na klání vřele přivítá Catelyn Stark.

Margaery pobízí Renlyho, aby spolu zplodili dědice, Renly ale kvůli své homosexualitě odmítá. V jejich táboře se poté objevuje Petyr Baeliš, který se s Margaery baví o Renlym, ale zde se ukáže, že mu je stále věrná, což Petyra překvapí. Po Renlyho smrti spolu s bratrem opouští baratheonský tábor a míří do Vysoké zahrady, kde Petyr sjedná spojenectví mezi jimi a Lannistery.

Když Lannisteři s pomocí rodu Tyrellů zachraňují Královo přístaviště, král Joffrey Baratheon říká Lorasovi, ať si za svou pomoc řekne jakékoliv přání. Ten požaduje, ať se jejich dva rody spojí, když by si Joffrey vzal jeho sestru Margaery. Ta sama říká, že už si Joffreyho oblíbila z dálky, i když jej neznala, a stejné pocity jí oplácí Joffrey, který prý slyšel o její kráse. Tímto se spolu zasnoubí.

třetí série (první část Bouře mečů)

Dobrosrdečnou Margaery si v Králově přístavišti oblíbí všechen lid, zvlášť když jezdí navštěvovat místní sirotčince, kde podporuje děti, které přišly o své rodiče. Margaery je také velmi chytrá a ví, co má za snoubence, proto se o něm snaží zjistit vše. K tomu jí dopomůže Sansa Stark, kterou si pozve Olenna Tyrell do své zahrady a sdělí jim, jaký Joffrey opravdu je.

Se Sansou se začne Margaery kamarádit a domluví jí zasnoubení s Lorasem, čemuž dopomůže také Varys a její babička Olenna. Poté se snaží co nejpevněji upevnit vztah mezi jí a Joffreym. Zajímá se o to, co jej zajímá a tráví s ním hodně času.

Margaery se ale nepohodne s jeho matkou Cersei, se kterou když se pokusí spřátelit, tak ji Cersei hned začne vyhrožovat. Zato ale pomáhá Joffreymu získat lid Králova přístaviště, který si velmi znepřátelil.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Margaery se připravuje na svatbu a vybírá si klenoty, které na sobě bude mít. Celá svatba se nese ve veselém a radostném duchu, manželé si řeknou ano a následuje svatební hostina. Zde se Joffrey baví popichováním svého strýce Tyriona Lannistera. Po přípitku se Joffrey začne dusit a následně zemře na otravu, z čehož je obviněn právě Tyrion.

Margaery je ze smrti svého manžela smutná, ale ještě víc je smutnější z toho, že není královnou. Novým krále má být korunován Tommen Baratheon, proto Olenna říká, aby si jej co nejdřív získala na svou stranu, aby si jej mohla vzít. Z celého jejich rozhovoru nakonec vyplyne, že právě Olenna otrávila Joffreyho, protože by nesnesla, že by si Margaery vzala takovou zrůdu. Poté Olenna odjíždí z Králova přístaviště, z čehož Margaery nemá zrovna dvakrát radost.

Tommen a Margaery se začnou čím dál více sbližovat, hlavní zásluhu na tom má Margaery, která za Tommenem chodí v noci do pokoje. Následně je Margaery přítomna u soudu, kde jen tiše sedí a poslouchá průběh soudu, o kterém ví, že je fraška.

pátá série (Hostina pro vrány)

Margaery se nachází u mrtvého těla Tywina Lannistera, které je připraveno na věčný odpočinek. Brzy narazí v komnatách královského paláce na to, jak si její bratr Loras užívá s Olyvarem. Margaery mu za to nadá, ale on jí na to řekne, že je to už stejně jedno, protože každý o jeho homosexualitě dávno ví.

Král Tommen si konečně vezme za ženu svou snoubenku Margaery, z čehož je Cersei zdevastovaná. Brzy je však zdevastovaná i Margaery a to kvůli tomu, že Vrabčáci zavřeli jejího bratra do vězení. Když jí s jeho osvobozením nepomůže její manžel, tak napíše své babičce, kterou požádá o pomoc.

Díky Olenně se koná soudní proces, během kterého je potvrzena Lorasova homosexualita. Kupodivu Loras není jediný, kdo poputuje do vězení. Společně s ním tam zamíří i Margaery a to za její lži a křivé výpovědi. Po čase se za ní zastaví Cersei, která je nadšena tím, co Vrabčáci dokázali vykonat.

šestá série (Tanec s draky)

Nejvyšší vrabčák se snaží Margaery zlomit, ale nedaří se mu to. Když jí však začne vyhrožovat jejím bratrem Lorasem, tak částečně povolí. Své dny tráví ve své cele, kam ji pravidelně chodí navštěvovat septa Unella. I Nejvyšší vrabčák si ji k sobě párkrát pozve a snaží se ji přemluvit k tomu, aby se mu přiznala ke svým hříchům. Margaery nakonec povolí a přizná se.

Cesty pokání, kterou měla i Cersei, se však nedočká. Když už to vypadá, že k ní dojde, tak veškerý sled událostí změní král Tommen. Ten se totiž postaví na stranu Nejvyššího vrabčáka, čímž vyhlásí vládu Koruny a víry v Sedm. Margaery se tak může vrátit zpátky do svých královských komnat, ale stále na ni bude čekat soud.

Nejvyššímu vrabčákovi vadí její babička Olenna, a proto ji Margaery posílá pryč z města. Když se koná Cersein soud a Cersei stále není k nalezení, tak Margaery jako jediná pozná, že je něco v nepořádku. Svého bratra už má sice zpátky (před Cerseiným soudem se přiznal ke svým hříchům), ale nyní má obavy i o svůj život. A právem, protože Cersei dala pod Baelorovo septum divoký oheň, který všechny přítomné zabije. Mezi nimi je jak Margaery, tak i její bratr a otec.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

To bola kočka! A samozrejme aj skvelá postava.

webmaster
30.10.2022 | 18:20:16
Whitewolf114

Moje čtvrtá nejoblíbenější postava a v GOT celkově nejlepší ženská postava. Její smrt neskutečně zastínila pád vrabčáků. Byla jedna z těch, co svými vlastními prostředky bojovali o železný trůn, ale u ní mi to protivný nepřišlo. Lidi ji milovali a já se vůbec nedivím. Nikdy se jich nebála, neštítila se jich, naopak mezi nimi chodila a dávala jim jídlo. Prostě správná královna na železným trůnu. Jako jedna z mála si ten trůn zasloužila. Kvůli ní mi bylo smutno a kroutila jsem hlavou, když jsem zjistila, komu si Tyrion dovolil dát Vysokou zahradu …

15.10.2022 | 1:56:08
Terryle

Byla fajn. Sice ji poněkud omezovala role věčné nevěsty/vdovy, ale určitě měla na víc. S Tommenem z nich mohla být zajímavá, inteligentní a neotřelá dvojka, škoda jich obou.

14.5.2019 | 9:53:17
Doctor Baelish

Nejlepší ženská postava v seriálu

15.6.2018 | 19:44:31
Robinson

Mohla toho hodně dokázat.

22.11.2017 | 13:10:53
lajush

Ačkoli herečku ráda nemám, její postava byla skvělá a rozhodně měla v seriálu zůstat! Byla krásná, chytrá, vtipná, rafinovaná, a jak se říká „uměla v tom chodit“… Za celý seriál mě ničí smrt nenasrala tak jako ta její

2.10.2017 | 14:39:35
lokcky

Jen obyčejná pipka, která touží se stát královnou… Prvně Renly, umře? Tak jdeme k Joffreymu… Babičko, proč jsi ho otrávila? No, nevadí… Ahoj Tommene… :) Ještě že chcípla, koho jinýho by pak chtěla?

25.7.2017 | 12:33:12
Car

spolecne se Cersei a Daenerys nejsilnejsi zenske zastoupeni :-) je skvela

12.7.2017 | 0:01:30
Joffrey "Baratheon"

Jedna z nejlepších postav.

2.7.2017 | 1:45:28
xHorst

úplně nejlepší postava :)

26.5.2017 | 13:27:04

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama