Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Orell

Orell

Měnič divokých.

Sezóny 1
2013 - 2013

Orell je měnič, což je člověk, který má schopnost převtělovat se do jiných zvířat či lidí. Díky této vlastnosti je Orell velmi platným členem armády Manceho Nájezdníka, protože se nejčastěji převtěluje do orla, který slouží jako výborný průzkumník.

Orell se narodil v oblasti na sever od Zdi, proto patří mezi divoké, kteří začali sloužit Mancemu. Orellovu minulost příliš neznáme, jen víme to, že byl dlouhou dobu zamilován do Ygritte, kterou ale nikdy nezískal pro sebe.

Zřejmě se nedá Orell považovat za nějak dobrého bojovníka, protože jeho hlavní prioritou je průzkum neznámých končin. Také umí přelézt Zeď.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Mance Nájezdník se jde zeptat Orella, co díky svým schopnostem viděl, a Orell mu odpovídá, že byl na Pěsti Prvních mužů, kde viděl mrtvé členy Noční hlídky. Celá skupina se poté přesune na Pěst Prvních mužů, kde najdou jen mrtvé koně. Mance se rozhodne vyslat skupinu, která přeleze Zeď a zaútočí z druhé strany na Černý hrad.

Cestou ke Zdi začíná Orell podezírat Jona Sněha, že je stále vránou a že jen předstírá svou loajalitu k Mancemu. Také se dozvíme, že Orell na Jona žárlí, protože má Ygritte, kterou Orell vždycky chtěl. Když lezou přes Zeď, tak se strhne lavina a Orell na Tormunda křičí, ať přestřihnou zbytek lana, kde je Jon a Ygritte, kteří jsou příliš těžcí. Když to Orell udělá, tak se Ygritte s Jonem tak tak zachrání.

Na druhé straně Zdi se začne Orell s Jonem ještě více hádat. Poté, co přepadnou stáje s koňmi, Orell navrhne, ať Jon ukáže svou loajalitu a zabije chovatele koní. Jon to ale nezvládne a Orell řekne Tormundovi, že už dlouho pochyboval o jeho loajalitě. Strhne se bitka, kde Jon zabije Orella. Orell se ve chvíli své smrti převtělí do orla, který zaútočí na Jona. Jon se dokáže ubránit a ujíždí pryč. Orell tak stále žije, ale je převtělený v orlovi.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Whitewolf114

Ten měl snad ten mozek úplně sežraný mrazem. „Jak se mi to hodí…“ – Tak jo, tohle vypovědělo o jeho inteligenci.

3.11.2022 | 19:40:41
ori

Protivný chlap.

webmaster
11.2.2022 | 17:16:09
Trepy

Jedinej inteligetní wildling, co věděl, co je Jon zač? :D

3.7.2016 | 2:17:04
Socirel

Byla to taková osina v zadku.

24.5.2016 | 10:33:56
scroller

Varoval svojí skupinu před Sněhem, nikdo ho neposlouchal. A kdyby přitom nebyl takovej mamlas tak dostane plný počet

3.4.2016 | 16:52:36
jajush

Divnej. A to mi nedošlo, že žije jako orel!

15.7.2014 | 20:57:10

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama