Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 312×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Randyll Tarly

Randyll Tarly

Přísný a nemilosrdný lord Parožnatého vrchu.

Sezóny 2
2016 - 2017

Lord Randyll Tarly má za sebou velmi bohatou a úspěšnou minulost. Proslavil se jako generál, který stál s Macem Tyrellem po boku Targaryenů za Robertovy rebelie. Jeho strana sice prohrála, ale i tak se proslavil jako schopný vojevůdce.

Nyní je lordem Parožnatého vrchu, který si zakládá na rodině. Když se mu narodil první syn, Sam, tak byl náležitě pyšný, že má dědice. Nicméně se ze Sama vyklubal neschopný muž, který ve všech ohledech otce jenom zklamával. Změna nastala ve chvíli, kdy se mu narodil druhý syn, Dickon. Dickon je pravým opakem Sama, proto si Randyll si řekl, že za dědice nemůže mít takového nekňubu, a tak ho donutil vstoupit do Noční hlídky. Dal mu totiž na výběr – buď půjde k Noční hlídce, nebo se mu stane „nehoda“. Sam neměl na výběr.

Povahově se jedná o velmi přísného otce. Je protivný, nemilosrdný a zlý. Jediný, ke komu chová patřičnou úctu, je jeho syn Dickon, kterého má nadevše rád.

Randyll Tarly je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Tato postava ve třetí sérii nevystupuje

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Sam se vrátil domů na Parožnatý vrch a s sebou si přivezl přítelkyni Fialku a svého údajného syna Sama. Po příjezdu ho přivítá matka a sestra, a když se matky ptá, kde je Dickon a Randyll, tak mu matka řekne, že jsou na lovu.

Ještě toho dne se Randyll a Dickon vracejí z lovu, proto mohou všichni povečeřet jako rodina. Randyll během večeře mlčí a pozoruje jak Sama, tak Fialku. Ozve se až ve chvíli, kdy svého syna urazí. Po chvíli se dozví, že Fialka je divoká, což Randyll nemůže strpět a rozhodne se Sama vyhodit z domu. Jeho chování pobouří jeho manželku, která odejde z místnosti. Poté se rozhodne, že Fialka může u nich doma zůstat, ale jen za podmínky, že odejde Sam.

sedmá série (Vichry zimy)

Randyll vyslyší volání od královny Cersei, a proto se svým synem přijede do Králova přístaviště, kde zjistí, že se Olenna Tyrell přidala na stranu dračí královny. Cersei spoléhá na to, že splní své závazky vůči Koruně, a proto Randyll slíbí, že bude svou královnu poslouchat. Následně se Randyll baví i s Jaimem, který se chce o jeho oddanosti ujistit.

Společně se vydají dobýt Vysokou zahradu, což se jim nakonec podaří. Když se však vrací zpátky do Králova přístaviště, tak je přepadne armáda Dothraků, kterou doprovází Daenerys Targaryen na svém drakovi. Lannisterská armáda je brzy poražena a Daenerys nabídne svým protivníkům milost, když se přidají na její stranu. Randyll to odmítá, a proto ho společně s jeho synem upálí zaživa.

osmá série (Sen o jaru)

Tato postava v osmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Protivný chlap, ale dobrý veliteľ.

webmaster
10.11.2022 | 20:55:40
Šejmus92

Dobře zahraná a zajímavá postava. Škoda, že se z něj nakonec stal zrádce. Rád bych ho viděl na straně Danny, byť to byl pěkný prevít.

26.9.2017 | 14:17:58
mar.st

Odešel jako boss :D

19.8.2017 | 12:46:43
jajkob

Mŕtvola :D

14.8.2017 | 20:43:11
BixB

Postavě není co vytknout. Snad se s ním ještě uvidíme.

18.9.2016 | 15:35:09
Wolfinator1

Už jen zbroj a ten velký meč na záda a hurá na to :D

17.7.2016 | 14:13:54
Ladme

Velmi dobře napsaná a zahraná postava.

17.7.2016 | 11:13:25
Offak

Tady hrál dobře a role mu byla ušita na míru, v DaVincim to bylo o něco horší :-)

16.7.2016 | 16:06:27
Germaister

Na Sama a Fialku nebyl moc hodnej a moc se nepředvedl ale Tarlye mám rád a přesně takhle by měl vypadat jeden z nejlepších vojevůdců a lord Parožnatého vrchu :)

16.7.2016 | 15:22:01

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama