Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 303×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Rhaegal

Rhaegal

Zeleně zbarvený drak pojmenovaný po Rhaegaru Targaryenovi.

Sezóny 8
2011 - 2019

Draci jsou ve světě Západozemí a Východních zemí dnes považováni za mýtické a legendární bytosti, které si kdysi osedlali Targaryeni, ale nyní je již nemají pod svou kontrolou. Draci prostě a jednoduše vymizeli ze světa, ale později se vrátili. A opět je ovládl příslušník rodu Targaryenů.

Rhaegal patří Daenerys Targaryen, přičemž se jedná o méně dominantního draka. Tím je totiž Drogon. Má zelené zbarvení, přičemž po bližším pohledu zjistíme, že jeho detaily jsou zbarvené dobronzova. I on se od svých sourozenců odlišuje, co se týče barvy, protože zatímco Drogon je černý, tak Viserion je zlatý.

Daenerys ho naučila poslušnosti, a proto nezabíjí kde koho na potkání. Když se Daenerys rozhodovala, jak ho pojmenuje, tak se inspirovala jménem svého zesnulého bratra, který nesl jméno Rhaegar Targaryen.

Rhaegal je…

první série (Hra o trůny)

Když ve Východním zemích dojde k velké svatbě mezi khalem Drogem, vůdcem Dothraků, a Daenerys Targaryen, příslušnicí legendárního dračího rodu, tak Daenerys obdrží na svatbě tři zkamenělá dračí vejce. Daroval jí je Illyrio Mopatis, její věrný služebník. Daenerys je jeho darem nesmírně potěšena.

Tato tři zkamenělá vejce si neustále uchovává ve svém stanu v truhličce, ve které je dostala. Její bratr Viserys se jí je pokusí ukradnout, ale nepovede se mu to, protože ho zastaví ser Jorah Mormont. Když však zemře khal Drogo, tak Daenerys ztratí veškerou naději a vstoupí do hořící hranice společně se třemi vejci. Když se druhý den ráno probere, tak zjistí, že se jí vylíhli tři draci.

druhá série (Střet králů)

I když se Daenerys podařilo získat tři malé draky, tak většina jejího lidu ji opustila. Daenerys tak musí putovat po poušti a hledat útočiště. Své draky má pochopitelně u sebe, přičemž je má zavřené v malé kleci. Ona i její lid se nakonec dostanou do Qarthu, kde naleznou útočiště díky Xaru Xhoanovi Daxosovi.

V tomto městě se zaměří na výchovu draků, přičemž dojde ke zjištění, že drak nemá rád syrové maso. Nejdříve si ho sám opeče a až pak ho sežere. Danyina služebná Doreah tu projeví velký zájem o draky, přičemž řekne, že se jí velmi líbí.

V určitou chvíli jsou všichni draci odcizeni, a proto je Daenerys shání. Podaří se jí zjistit, že byli přesunuti do Domu neumírajících, kam je odnesl Pyat Pree. Daenerys se podaří najít své draky, přičemž vůbec poprvé vydá povel „dracarys“, díky kterému draci sežehnou Pyata.

třetí série (první část Bouře mečů)

Draci rostou a aktuálně jsou velcí jako malý pes. Opět doprovázejí Daenerys na cestách po Východních zemích, přičemž dračí královna si posteskne, že pořád nejsou dostatečně velcí k tomu, aby jí pomohli dobýt Sedm království.

O draky se začne zajímat otrokář Kraznys mo Nakloz, který nabídne Daenerys armádu Neposkvrněných za jednoho draka. Daenerys jeho nabídku přijme, ale pochopitelně se ani jednoho nebude chtít vzdát. Když mu tedy předá Drogona, tak vydá povel k jeho upálení. Cíleně mu dala zrovna Drogona, protože ten se ukázal jako nejsilnější ze všech tří draků, které má.

Draci poté začnou doprovázet Daenerys na každém kroku. Jsou s ní tedy i na setkání s různými lidmi, kvůli čemuž dostanou všichni její společníci strach. Nyní totiž už každý ví, co je tato žena zač.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Draci rostou a rostou a už začínají mít svobodnou vůli. Daenerys se je snaží držet pod kontrolou, ale pomalu v tom selhává, protože přeci jenom nevychovává žádná malá zvířata. Drogon se stává dominantním drakem, přičemž si začíná dovolovat i na Daenerys.

Chování draků se začne čím dál zhoršovat. Neustále totiž poletují kolem Meereenu, kde zabíjí kozy, které následně žerou. Farmáři si na to začnou stěžovat, a proto se Daenerys rozhodne jednat. Draci jsou však nekontrolovatelní a jeden z nich dokonce sežehne farmářovu malou dcerku. Když se to Daenerys dozví, tak si uvědomí, že své draky musí někam zavřít. Zavře však pouze Rhaegala a Viseriona, protože Drogon je k nenalezení.

pátá série (Hostina pro vrány)

Rhaegal ani Viserion nejsou potěšeni tím, že je jejich matka zavřela uvnitř katakomb, ze kterých se kvůli okovům nemohou dostat, a proto jí to dávají jasně najevo. Daenerys si zároveň všimne, že i přesto, že jsou draci zavření v katakombách, neustále rostou.

Daenerys se vydá do katakomb s členy významných meereenských rodin, které doslova předhodí svým drakům. Rhaegal i Viserion nejsou nijak moc krmeni, a proto se nyní mohou konečně pořádně nažrat, zatímco je Daenerys potěšena tím, že se zbavila svých dalších nepřátel. Poté své draky opět opustí, přičemž stále nemá nejmenší ponětí, kam se poděl její největší drak, Drogon.

šestá série (Tanec s draky)

S Rhaegalem a Viserionem se v Meereenu setkává Tyrion Lannister, který zjišťuje, že oba dva draci nebyli krmeni od doby, co zmizela jejich matka. Tyrion je následně párkrát navštíví, aby si získal jejich důvěru, protože nechce, aby se ho draci pokusili zabít. Dokonce jim poví i příběh o tom, jak chtěl mít svého vlastního draka.

Meereen je napaden otrokáři, a proto na ně Daenerys, která se zrovna vrátila, pošle všechny své draky. Těm se podaří zničit jejich lodě, díky čemuž je celá bitva rychle ukončena. Daenerys se následně rozhodne odplout do Západozemí, kam pochopitelně bere všechny své draky. Ty však už nikde nedrží, a tak všichni opět mají naprostou svobodu.

sedmá série (Vichry zimy)

Daenerys doráží na ostrov Dračí kámen, který se stane její základnou. Draci poletují všude kolem, přičemž všichni nově příchozí na Dračím kameni se s nimi setkávají a jsou jimi ohromeni. Daenerys by své draky ráda využila v nějaké bitvě, ale její rádci jí to zakazují, protože kvůli nim by zemřelo zbytečně moc nevinných lidí.

Daenerys je poslouchá, ale až do doby, kdy je Vysoká zahrada dobyta nepřáteli. Daenerys ihned nasedne na Drogona a letí s ním přepadnout vojsko rodu Lannisterů. Rhaegala a Viseriona nechá na Dračím kameni.

Všichni draci jsou následně využiti při cestě za Zeď, kde se Jonova výprava ocitla ve vězení. Všichni draci tu začnou chrlit oheň na nemrtvé, nicméně Nočnímu králi se podaří zasáhnout Viseriona, který brzy nato umírá.

osmá série (Sen o jaru)

Daenerys a její armády se vydávají na Zimohrad, kde má dojít k bitvě mezi živými a mrtvými. Společně s ní sem přilétají i její zbývající dva draci, kterými jsou ohromeni všichni obyvatelé Zimohradu. Někteří jsou ohromeni pozitivně, někteří negativně, nicméně každý si je vědom toho, že oba dva budou potřeba k poražení armády mrtvých.

Drogon i Rhaegal mají problémy se žraním, moc toho totiž nekonzumují, což trápí Daenerys. Ta s nimi však i přesto lítá, a to společně s Jonem. Když však přijde bitva o Zimohrad, tak jsou draci využiti naplno. Rhaegal tu svede těžký souboj se svým nemrtvým bratrem Viserionem, který mu hodně ublíží, nicméně Rhaegal přežije celou bitvu.

Po bitvě se armády vydají na jih, kde se chtějí vypořádat s Cersei Lannister. Cestou je však Rhaegal zabit, protože na něj Euron Greyjoy vystřelí smrtící šíp z balisty.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Chudák :(

webmaster
27.11.2022 | 21:07:02
Vlastakrabsova

Kujón :)

15.7.2019 | 11:36:10
Morty_SK

Rhaegal je tiež super :)

13.7.2019 | 19:32:48
Dark Angel

Druhý najobľúbenejší z drakov!

12.7.2019 | 20:46:55

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama