Game of Thrones (Hra o trůny)
95/100 - 2 289×

Game of Thrones(Hra o trůny)

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

USA | 2011 | Ukončeno
vysílání
8 sezón | HBO | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Historický
hrají
Peter Dinklage (Tyrion Lannister), Lena Headey (Cersei Lannister), Emilia Clarke (Daenerys Targaryen), Kit Harington (Jon Sníh), Maisie Williams (Arya Stark), Sophie Turner (Sansa Stark), Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister), Iain Glen (Jorah Mormont), John Bradley (Samwell Tarly), Alfie Allen (Theon Greyjoy), Conleth Hill (Varys), Gwendoline Christie (Brienne z Tarthu), Liam Cunningham (Davos Mořský), Aidan Gillen (Petyr Baeliš), Isaac Hempstead Wright (Brandon Stark)

Animované video, které nás provede historií válek růží, kterými se seriál inspiruje

Animované video, které nás provede historií válek růží, kterými se seriál inspiruje

Přinášíme vám překlad šestiminutového animovaného videa, které nás blíže seznámí s válkami růží, kterými se seriál Game of Thrones a knihy Písně lehu a ohně lehce inspiroval.

50 0
17.5.2015

Války růží jsou nedílnou součástí anglické historie a pokud o nich slyšíte poprvé, tohle video je pro vás to pravé. Tato známá válka probíhala mezi rody Lancasterů a Yorků, kteří si nárokovali právo na trůn. Intriky, zrady, lásky, bitvy, vraždy, narození a vše, co tak dobře známe ze seriálu Game of Thrones a z knih Píseň lehu a ohně. Za animací tohoto naučného animovaného videa stojí Brett Underhill a za jeho výpravou Alex Gendler.

Války růži, stejně jako svět, který se jimi inspiroval, nám ukazují, že vítězství může být nejisté, spojenectví nestálá a dokonce i moc králů může být prchavá, stejně jako roční období.


(Zdroj: www.ed.ted.com)

Je jasné, že video nemůže obsahovat každý detail historie, takže je osekané na nejzásadnější momenty. Každopádně se po zhlédnutí videa podělte o své poznatky a dojmy.

Thumbnail Play icon

Diskuze /14

Lucifrid

Skvěle zpracováno :)

webmaster
17.5.2015 | 14:28:01
DamianaFrey

Tak toto je paráda! :)

17.5.2015 | 14:32:36
Rafan

No to přesně popisuje to o čem se tady dohadujeme celý den. Já jsem vtom lítal také protože existují dva výklady. První který se drží pravidla krevní linie, kde krev dětí má blíže ke krvi rodičů než již ředěná u vnuků. Druhá vychází z přenositelnosti titulu a jeho nároků bez ohledu na krevní linii. Přiznám se že mě je bližší krevní linie. Ovšem co je bližší mě je irelevantní.

17.5.2015 | 14:34:03
Snoopy dog

Hrabě z Warwicku- lord Frey

17.5.2015 | 15:08:31
Natsu

Děkuju! :D Když jsme to brali ve škole, první co mě napadlo, že se tady George inspiroval..

17.5.2015 | 15:57:40
weverka2

Skvělý video, díky za překlad :) jenom si dovolím upozornit na čas 4:37 „Princezna po chvíli zmizela a Richardova moc se zdála zajištěna“ a 5:12 „A tím, že si vzal Alžbětu z Yorku, starší sestru zmizelých princezen“ – má tam být princové a princů jelikož se jedná o množné číslo ;-)

17.5.2015 | 16:23:19
Moor8

Pěkně udělané, ale bojím se, aby se znalost historie nepůsobila jako spoiler :D

17.5.2015 | 19:38:30
pavuk

Pěkná animace, přiznám se že o této válce jsem věděl jen že byla a že válčili Lancasteři s Yorkama, takže sem se i něco dozvěděl. Díky za překlad a za představení tohoto videa, moc času vyhledáváním takovýchto videí netrávím i když mě to zajímá. Přeci jen má zkušenost z EU4 je dost chabá, pár rebelů v Anglii a buď vyhrají nebo selžou.

Ohledně nástupnictví: obvykle je to tak, že titul dědí prvorozený syn, pak jeho potomci (vnuk), teoreticky i vnučka bude před druhým synem pokud jsme někde v tom 15. století a ženy mohli dědit (občas). Někdy je to až vyloženě blbé když se králem stane nemluvně když může vládnou jeho strýc, no ale já tyhle pravidla nevymýšlel, hold i ve středověku byla politika a zákony dost o držku. :D

#10 Jamis
17.5.2015 | 21:39:00
Adélka_MucQ

Epik! :) dostalo mě přirovnání Deanerys k Jindřichu Tudorovi :D

17.5.2015 | 22:04:14
Jamis

#8 pavuk: BTW Ohledně nástupnictví to tak zdaleka není. Běžná byla jak primogenitura – tedy zmiňovaný princip prvorozeného syna, tak seniorát, tedy že právo na trůn získal po smrti vládce vždy nejstarší člen vládnoucího rodu.

#11 niennor
18.5.2015 | 5:30:15
niennor

#10 Jamis: Princípov následníctva bolo viac, čo predpokladám nie je pre teba novinky. Z týchto dvoch zmienených bola však primogenitúra častejšia, resp. platila na väčšom počte území ako seniorát (podľa toho, čo viem). Či? Plus, ženy boli myslím väčšinou z nástupníctva vynechávané alebo prichádzali v úvahu ako posledné možnosti.

#12 Rafan
18.5.2015 | 13:54:24
Rafan

#11 niennor: Ať je to tak a nebo jinak, prapůvodně byly vládci voleni a nebo si vydobyly, tedy musely si ho v každém případě zasloužit. To co nastalo později že vládců nestačilo že vládnou ale chtěli aby rod vládl na věčné časy, vedlo k tomu že nevládli ti nejschopnější ale ti co se narodily v správné posteli. Což musí z principu věci brzdit rozvoj a spíše konzervuje stav, protože byl potlačen princip výběru nejlepších.

#13 Red Bull
18.5.2015 | 16:20:30
Red Bull

#12 Rafan: Ale přejdeš tím válkám, pokud stejně jako ve válce 2 růží se jich tolik nenazve příbuznými… (smích)

18.5.2015 | 17:12:22
Lady Adelhaida

Bezva video (y) toto jsem nevěděla ,že je nejoblíbenější válka Válka Růží předloha k Game of Thrones :D

31.7.2015 | 12:52:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama