Game of Thrones (Hra o trůny) Představitelé hlavních postav seriálu Game of Thrones spouští sbírku na pomoc uprchlíkům

Představitelé hlavních postav seriálu Game of Thrones spouští sbírku na pomoc uprchlíkům

Představitelé hlavních postav seriálu Game of Thrones spouští sbírku na pomoc uprchlíkům

Uprchlická krize momentálně hýbe naším světem. K této záležitosti se čerstvě vyjádřili také představitelé hlavních postav seriálu Game of Thrones, kteří se spojili s Mezinárodním záchranným výborem. Natočili krátké video, v němž zdůrazňují, že jde o lidské bytosti v nouzi, kterým je třeba pomoci.


45 62
16.3.2016

Víme, že se jedná o ožehavé téma, takže před tím, než se vrhnete do diskuze, si prosím přečtěte vyjádření české HBO, která svým včerejším nasdílením tohoto videa vzbudila velký rozruch. Proto bychom prosili, abyste se vyvarovali jakýmkoliv nadávkám a diskuzi vedli rozumně.


(Celý příspěvek si můžete přečíst kliknutím na obrázek, zdroj HBO)

Thumbnail Play icon

Diskuze /196

JuRas

Další, kdo si chtějí přihřát polívčičku na imaginární a uměle řízené tzv. uprchlické krizi? Najs…

#3 TheDarkKnight
16.3.2016 | 20:57:51
A_V

To se jim to kecá, když je od uprchlíků dělí ocean.

#4 TheDarkKnight
16.3.2016 | 21:03:08
TheDarkKnight

#1 JuRas: Myslím, že HBO ani tento seriál si skutečně nepotřebují na ničem podobném „přihřívat polívčičku“. Můžeš uvést argumenty a objasnit, proč si myslíš, že tzv. uprchlická krize je uměle řízená. Popřípadě kým?

#5 JuRas #40 Lukass.M
16.3.2016 | 21:03:13
TheDarkKnight

#2 A_V: A tobě snad stojí uprchlíci na dvorku?

#166 Mikee33
16.3.2016 | 21:03:41
JuRas

#3 TheDarkKnight: Myslím, že už je to docela dobře známá věc. Úplně bohatě stačí ony pozvánky, které Němci posílali, aby si je sem dovezli.

Zajímavé je, že těm tzv. uprchlíkům utíkajících ze Sýrie došlo až po 4 dlouhých letech, že se můžou vydat do Evropy… Nehledě na to, že dle statistik téměř polovina těch uprchlíků ani není ze zemí, kde je konflikt (v tom případě se jedná jen o tzv. ekonomické migranty, které ani dle ústavy třeba Němci příjmat nesmí) a většina ani ze Sýrie není a o svém původu lže, nemá doklady, ale tady jim to všichni žerou… a sami Syřani jsou nasraní, že se nějakej idiot vydává za Syřana…

Než mě tu nějaký sluníčko nařkne, že jsem fašoun a xenofób (tyhle označení už doslova miluju), tak nejsem proti imigraci jako takové. Nicméně to, jak se to nyní děje, to není dobře a realista si to uvědomuje.

PS: víceméně všichni mají potřebu si přihřát polívčičku, říká se tomu reklama a ta dnes hejbe světem…

#6 TheDarkKnight #167 Mikee33
16.3.2016 | 21:10:31
TheDarkKnight

#5 JuRas: Na to ti řeknu jedno: chci zdroje tvých tvrzení!

#9 JuRas #10 Mattyv
16.3.2016 | 21:12:43
Romix01

Tak samozřejmě ani na Edně nemůže tohle téma chybět, za chvíli to na mě bude vyskakovat i z lednice.

#8 Tony-Z
16.3.2016 | 21:16:44
Tony-Z

#7 Romix01: Možná by se uměl nastavit nějakej filtr v AdBlocku :-D

No, jinak: Ještě, že mě zajímají role a nikoliv herci, jinak bych se na to snad taky přestal koukat. Popravdě kdybych se nedělil o předplatný na HBO s rodinou, tak sám za sebe bych si je zrušil. Vyjádřil bych se víc, ale nerad bych dostal na skoro deset let starej účet ban. A klidně mě označne za rasistu a nácka, strany už jsem si v tomhle vybral dávno.

16.3.2016 | 21:26:52
JuRas

#6 TheDarkKnight: Si projeď zprávy na iDnesu (či podobně) nebo zahraniční tisk nebo EU statistiky, tam to všechno je. To, že neumíš hledat nebo se nedíváš na zprávy, to fakt není můj problém.

Za další, na YT je plno videjí, kde novináři dělají rozhovory s uprchlíky přímo na hranicích ve východní Evropě, to máš vidět, jaký to tam je, co oni dělají a co všechno mají!

PS: mám za to, že i čeští aktivci udělali webovku v arabštině, která sem „zvala“ ony uprchlíky ;) .

Ale okay. Okay však není to, že sem během pár měsíců pozveš miliony uprchlíků a bez čehokoliv jim dovolíš se potulovat po Evropě… Co to má za následky jsme mohli vidět v Paříži, pak na Silvestra, pak v bazénech v Německu a nově v Belgii a opět v Paříži :) .

#11 TheDarkKnight
16.3.2016 | 21:32:18
Mattyv

#6 TheDarkKnight: ty jseš asi dobry sluničko Juras :D problém se má řešit v dané zemi a né ho tahat do ostatních zemí,to že oligarchové chcou zavést multi-kulti evropu,neznamen,že ho chtějí všichni :D pro mě to je trapárna/stejně z toho prachy zhrábne nějaka neziskovka na záchranu :D a skutek utek

16.3.2016 | 21:35:01
TheDarkKnight

#9 JuRas: Myslíš iDnes, který patří pod Mafru, která spadá pod Agrofert, který patří Andreji Babišovi? Žádný jiný zdroj jsi jmenovitě neuvedl.

Víš, že uprchlíci a teroristé jsou zcela jiní lidé?

Jinak asi nemá cenu tuhle diskuzi těmito dohady spamovat, takže pokud máš nějaké skutečné podložení svých argumentů a nechceš tu jen štěkat bláboly, hoď mi to když tak do vzkazníku, jinak dohadování s tebou končím.

#12 Mattyv #13 A_V #14 WILLIAM_MOINSPIELD
16.3.2016 | 21:36:44
Mattyv

#11 TheDarkKnight: Běz raději spát,nevim jak si mužeš nalhávat,že uprchlíci nejsou ekonomičtí migranti,a že tak 25% z toho jsou byvalí členové ISIL

#24 TheDarkKnight
16.3.2016 | 21:42:08
A_V

#11 TheDarkKnight: ,,Myslíš iDnes, který… Babišovi" proč tady prosím tě píšeš takové blbosti? Nevím jestli ti to dochází, ale každá firma, společnost atd. někomu patří.Takže podle tvé logiky nemůžeme věřit žádným zprávám, novinám ani statistikám, protože vše ovládaní ilumináti :) A co se týče mého dvorku tak tam mi uprchlíci nestojí. To by mi ani nevadilo pokuď by to byli váleční uprhlíci pro ně mám pochopení, ale čekám až se mi tam usaděj migranti, kteří sem přišli, protože si myslí, že nám tady létají pečení holuby do huby.

#24 TheDarkKnight
16.3.2016 | 21:58:28
WILLIAM_MOINSPIELD

#11 TheDarkKnight: Všichni uprchlíci nejsou stejní, ale minimálně všichni ti kdo vyznávají Islám jsou nebezpeční. Evropa už je prakticky v rozkladu a šance na to, že se to změní a budoucnost zrůžoví se limitně blíží k nule. Oni ti „islámští = hodní“ uprchlíci totiž budou chtít prosazovat svoje hodnoty a svojí víru kamkoliv příjdou, modlí se klidně během operací, během poledne si lehnou na silnici, všechno a všichni jim jsou fuk, protože nevěřící člověk je pro ně největší póvl. A tito hodní imigranti ještě po cestě zabíjejí kestřanské uprchlíky a zabíjejí je dokonce i cíleně v táborech a ted se odkuazuji na všechny mainstrímové média, co nám neříkají ani třetinu z těch všech zvěrstev co napáchali. To že to zamlčují i dobrovolně přiznávají, prý aby to nevedlo k masové nenávisti s čímž mají ale pravdu. Jenže to se mělo řešit dávno před tím než je sem úmyslně přivedli, jo na to už je pozdě.

///Vyjádření ČT, že má určený úhel na základě doporučení Evropské komise: http://www.podivinsky.cz/?…

Pořád nic ?..Takových věcí je spousta, jen je třeba hledat, protože vše je pod povrchem. A ted proč úmyslně řízená?..

 1. Všechno to zařalo Arabskými Jary, kdy proběhli převraty v severo afrických zemí. Převraty, které vyvolala USA, která zároveň vyvolala i válku v Sýrii.
 2. Po převratech se všem těm zemím daří daleko hůř a lidé odcházejí za lepším. PS: Snowden vydal jasné důkazy, že NSA odposlouchávala Merkelové telefon…, tady snad ani nemusím dodávat, že na ní získali takové materiáli, že skočí kdykoliv oni písknou.
 3. Všechno mám pod svou zprávou USA, nikdo si ani nikam nemůže vyslat komando, nelze provést žádná vojenská akce bez jejich přičinení a souhlasu. A k tomu, z počátku krize směřovala všechen mediální zájem na konflikt s Ruskem, který ovšem opět sama vyvolala…

Těch věcí je neskutečně mnoho, každopádně „Winter is Coming“. A je mi líto, že toto musím řešit pod GoT stránkou, ale skutečně mě vytáčí, že tak sprostě a nechutně využívají mass-popularitu tohoto seriálu na podporu naší dobrovolné sebevraždy.

Loučim se a čus. Chce to víc lásky.

#16 Batiatus #17 domisek #24 TheDarkKnight #74 Annie27
16.3.2016 | 22:22:44
Arakkis

Ach jo, to je fakt smutný pohled na tuhle diskusi. Je vidět, jak se z tématu migrace stalo kolibiště pro nabubřelá ega a nikdo nad tím pořádně nepřemýšlí. Každý vidí slovo migrace nebo uprchlík a hned spustí tok svých „argumentů“, aby se utvrdil ve svém přesvědčení, protože on má pravdu, a lidi, kteří s ním nesouhlasí, je nutné diskreditovat nebo alespoň urazit. To se týká všech, ne jen těch, kteří odmítají soucit s válečnými běženci. Kam se poděla logická diskuse založená na faktech? Když už otázka, kam se poděl soucit a ochota lidí si pomáhat, zdá se, v dnešní době neobstojí.

Pojďme si utřídit fakta čistě a pouze k videu v tomto příspěvku. Fakt 1 = v Sýrii už pět let zuří krvavá občanská válka a bez ohledu na příčiny vyhnala z domovů miliony lidí Fakt 2 = většina těchto lidí žije v nuzných podmínkách v uprchlických táborech v zemích se Sýrií sousedících, kde jsou závislí na finanční pomoci různých humanitárních organizací Fakt 3 = jednou z největších takových organizací je Mezinárodní záchranný výbor (IRC), který je zase závislý na finančních darech Fakt 4 = stanice HBO a herci ze Hry o Trůny můžou díky své známosti oslovit ohromné množství lidí a pomoct tak získat pro IRC, a tím tedy i pro ony lidi bez domova živořící v uprchlických táborech, značnou sumu peněz, za které se dá pořídit jídlo, šaty a další životně důležité věci

Do teď tady nic z tohoto nezaznělo, přitom to je přesně to, o čem to video a příspěvek na FB stránce HBO a tady na Edně je. Každý může a nemusí souhlasit s činem HBO a herců z GoT, ale nedovedu pochopit, proč se to musí hned strhnout v hádky o sluníčku, xenofobii a, pane Bože, taky o Babišovi.

#20 klasek111 #21 Lady Joanna #23 mety #24 TheDarkKnight #41 Chuppacabra
16.3.2016 | 22:27:35
Batiatus

#14 WILLIAM_MOINSPIELD: Hovoríš mi z duše.

16.3.2016 | 22:30:01
domisek

#14 WILLIAM_MOINSPIELD: výborný komentář není co dodat :)

16.3.2016 | 22:32:21
garvon

Az me nekdo presvedci, ze vsichni ti uprchlici utikaji pred valkou, tak to budu taky podporovat. Zatim jenom vyjadrim zklamani, ze sem necekal, ze mi timhle bude kazit naladu i Edna a potazmo Hra o truny. A z takovehohle zneuzivani soucitu lidi pro ziskani pozornosti za pomoci podobnych vyjadreni a ruznych „charitativnich“ akci se mi obecne dela zle.

16.3.2016 | 22:37:08
mety

vidim ze v kazdej tejto diskusii sa objavia ludia ktory su odbornici na blizky vychod ,politologiu a tak dalej . jedine co k tomu mate povedat je : je to pekne gesto . a dat smajlika nic viac nic menej

16.3.2016 | 22:47:56
klasek111

#15 Arakkis: Velice děkuji za tvůj komentář. V tomto marastu, jež se valí z obou stran názorů, je štěstí spatřit něco věcného a rozumného. Neviděl jsem diskuzi pod HBO, ale i tahle mi přijde strašná. Nechci se tu přiklánět k žádné straně, ač svůj názor mám, protože chápu, že tahle krize je příliš složitá abych ji já s mně dostupnými informacemi chápal správně, jde-li to vůbec. Ale to odbočení od záměru videa a ignorace faktů, je zkrátka smutné.

16.3.2016 | 22:54:26
Lady Joanna

#15 Arakkis: Od koho jiného by měl přijít nejinteligentnější komentář, než od člověka, který má v avataru Tyriona :). Někdy se zkrátka fikce překrývá s realitou.

16.3.2016 | 23:07:51
lenacia

každý člověk má právo na to utéct do bezpečí. Má právo na to plavit se do evropy a dostat se sem. Na co už nárok nemají je: Práce, dávky, ubytování a ani si nemůžou říkat kam chtějí… ekonomické krysy táhnoucí do Německa, Británie a severských států… obtěžují ženy a nejsou žádným přínosem.

#24 TheDarkKnight
16.3.2016 | 23:10:32
mety

Konecne niekto iny kto vie ze existuje Duna ktora je games of thrones v sci fi verzii a je podla mna zabavnejsia #15 Arakkis:

#25 Ne-On
16.3.2016 | 23:10:57
TheDarkKnight

#12 Mattyv: Nic si nenalhávám, na rozdíl od místních nácků vycházím z ověřených zdrojů.
#13 A_V: To neříkám, ale zrovna u iDnes je střet zájmů více než zřejmý a prokazatelný.
#14 WILLIAM_MOINSPIELD: Co se týče soužití s muslimy a obecně příchodu uprchlíků z muslimských zemí, odkážu tě na článek, který vše a věcně objasňuje. Jinak opět podkládáš jeden rádo by zdroj, a tím to končím, přitom tvoje zmínka o zabíjení a vlastně i celý zbytek je naprosto mimo a nehodlám se ti argumentovat na zjevné výmysly, které nemůžeš podložit, takže jen říkám: Je to lež! A co se týče USA, je pravda, že narušili tamní hierarchii a kvůli svým zemím přivedly země, kde intervenovaly, do dost svízelné situace, ale to nemá v diskuzi o pomoci uprchlíkům moc co dělat jako argument, proč jim nepomáhat.
#15 Arakkis: Jsem rád, že se v diskuzi najde někdo rozumný.
#22 lenacia: Viz článek výše.

#28 904a2878 #30 garvon #34 lechuza #126 lenacia
16.3.2016 | 23:36:33
Ne-On

#23 mety: Akorát že se to píše Arrakis :-)

#26 Arakkis #38 mety
16.3.2016 | 23:55:09
Arakkis

#25 Ne-On: je to tak, ale to bych se nikde nezaregistroval, všude je Arrakis obsazené, tak jsem si to upravil. ;)

17.3.2016 | 0:10:43
904a2878

Začněme hezky popořadě. A dopředu říkám, že to co píši, se netýká ekonomických imigrantů, kterých je zhruba mezi 10 až 20 %. Ti tu byli vždycky a budou vždycky. Kde to tedy začalo? Nic rozhodně není černobílé. V totalitních státech na Blízkém východě, kdy během relativně klidných a úspěšných let rostlo bohatství, vzdělání a sekularizace společnosti. Ale najednou nebylo kam růst, protože i pouště mají své limity a prakticky žádný z těch států nemá technologie na zúrodnění pouště jako Izrael a prakticky nemají ani žádný hi-tech průmysl. Populace ale nadále rostla a najednou přibývala nezaměstnanost, růst cen potravin. Ono by to nejspíše potkalo i Čínu, kdyby neměla politiku jednoho dítěte.

Představte si takové Československo v 30. letech, které by mělo ne 10 milionů, ale 50 milionů obyvatel. A cenovou hladinu, kdy berete sice v přepočtu nějakých 15 000 Kč, ale pecen chleba stojí 150 Kč. Ve většině těchto států je centrálně řízené hospodářství, prakticky neomezená státní moc, která začala být čím dál více zkorumpovaná (prokáži pekaři službu a on mi bude dávat bokem chleba za lepší cenu). Ve společnosti začalo růst napětí a lidé začali hledat různá lehká řešení jako například – svrhnout diktátora a problémy zmizí, zavést tvrdý islám a Alláh nám pomůže… I když je na první pohled jasné, že je to nesmysl, čím dál více zoufalí lidé tomu začali věřit. Být islamistickým duchovním na Blízkém východě je stejně výhodné jako být ve středověku inkvizitorem v Evropě.

Začaly protesty a vládci je začali topit v krvi – místo gumových projektilů začala rovnou střelba protileteckými kulomety do davu. Kdyby protesty nechali vyhnít (naše Děkujeme, odházíme) anebo promluvili si s vůdci protestů, udělali by lépe – slibem nezarmoutíš. Jenže takhle se v těch zemích neuvažuje a je to považováno za slabost. Jedním z mnoha vládnoucích rodin je klan Assadů v Sýrii. Nedělejte si iluze – prakticky od počátku ždímají svůj lid jako nevolníky. Jenže jinak se útisk vnímá v době, kde je všeho dostatek a jinak v době, kdy zdrojů ubývá. Na obhajobu Bašára lze říct to, že se k vládě dostal jak slepý k houslím – jeho starší bratr zemřel při autonehodě – a oproti svému otci je Bašár Assad doslova lidumil. A blízkovýchodní lidumil – chová se stejně jako rumunský Ceaușescu. Takže si dokážete představit, jaký byl Bašárův otec řezník.

Po utopení prvních protestů v krvi zcela pochopitelně selhaly v Sýrii veškeré diplomatické pokusy a násilí každý rok více a více eskalovalo. Každá strana konfliktu si vyzkoušela nové a nové zbraně od svých podporovatelů. Pro Izrael je výhodné, když se muslimové perou mezi sebou, než když se sjednotí a půjdou proti němu; Rusko má strategický zájem udržet si přístup ke středozemnímu moři a staví se proti ropovodům z Perského zálivu do Evropy; USA naopak ropovody chce Ší'itský Irán sféru vlivu a odbytiště (donedávna na něj platily sankce), sunnitští Saudové místo, kam uklidí své wahábistické extrémisty aby jim nerozvraceli vlastní stát (úspěšně je exportují už od 80. letech – Afghánistán, Pákistán, Indie…); komunističtí pešmergové a YPG (mají mezi Kurdy hlavní slovo) chtějí nezávislost na okolních státech a nazývat je mírumilovnými je asi jako udělit Nobelovu cenu míru Pol Potovi nebo Che Guevarovi. Takové prostředí samozřejmě přitahuje sociopaty a narušené jedince, kteří celý život nedělali nic jiného, než válčili. Takže jsou tam různí veteráni čečenských a afghánských válek, odborníci na sebevražedné vesty z pásma Gazy a islám je pro ně takový výtah moci. Uvažování polního velitele – máš jiný názor než já? Jsi odpadlík od víry, zítra ti uříznu ve jménu Alláha hlavu. A najednou je poslušnost.

Pokud tam žijete, tak máte asi tři možnosti – buď se pokusit nějak přežít (ona se snad fronta přežene), nebo se nechat vybombardovat nebo otrávit plynem (hořčičný plyn i Yperit je snadný na výrobu) anebo zkusit odejít jinam. Jenže jak eskalovaly blízkovýchodní konflikty, přestaly být podmínky v táborech uspokojující – nezapomeňte na to, že někdo ten tábor musí vést a peníze pomoc obvykle zabaví různé kmeny a mafie. Polovina populace Jordánska a Libanonu žije dnes v uprchlických táborech a nejedná se o původní obyvatelstvo. Vydržíte to tam tak půl roku, rok. Představte si, že utečete z válečné oblasti nebo přeplněného uprchlického tábora, kde není jídlo ani základní léky (cholera, žloutenka, vši…) – co si vezmete? Ruksak, odolné boty, nějaké cennosti, mobil kvůli navigaci, nějaké doklady a hotovost. Překročíte jedny hranice státu, druhého, třetího… pak vás chytnou, zavřou na izolaci a všechno vám vezmou a po 60 dnech vyhodí pouze s doklady na ulici. Co asi uděláte bez jakýchkoliv prostředků v zemi, kde nerozumíte ani slovo? A jaká je výhra, když vám udělí azyl a náhodou něco umíte – obvykle nesmíte rok pracovat nebo musíte doložit svoji kvalifikaci. To málo lékařů, co třeba dojde do Evropy, nesplňuje evropskou akreditaci, takže skončí na dávkách.

Tím se dostáváme ke klišé kriminality. Čísla mluví poměrně jasně – uprchlíci procentuálně nepáchají o mnoho více trestných činů než původní populace. Jak jsem k tomu číslu došel? Jako trestný čin je totiž považováno i nelegální překročení hranic (asi polovina všech trestných činů), dále následují drobné krádeže – těm se ale není třeba co divit – viz odstavec výše. Většině pak nezbyde nic než, že začnete krást a žebrat – vím, jak to vypadá ve Švédsku a Německu – je to děs. Ale v zásadě je to stejné jako v našich vyloučených lokalitách – Severní Čechy, východní Slovensko, Ostravsko. A až někde ke konci statistiky se dostáváme k oné statistice sexuálně motivovaných trestných činů. Ano, mezi uprchlíky je jejich asi dvakrát až třikrát více než mezi původním obyvatelstvem více než u nás, ale pořád je to malé číslo. Ono to totiž vypadá bombasticky – teď plácnu číslo: v nejmenovaném Německém městě bylo před příchodem uprchlíků asi 5 % znásilnění. Došli uprchlíci a je tam teď 10 % znásilnění. No vidíte, nárůst o 100 %. Takže najednou tu vznikají nesmysly o tom, jak co uprchlík, to znásilňovač.

Za sebe říkám, že sám jsem odjakživa zastánce kolonizace i otrokářství a nevěřím v žádného boha. Křesťanství, židovská víra, budhismus, šintoismu, islám a další náboženství jsou pouze prostředky teroru a moci. A kdo tvrdí, že je křesťanství mírumilovné náboženství, dohledejte si války mezi katolíky a protestanty v Irsku – jejich praktiky jsou stejné jako IS-Daeš. Stejně tak považuji komunismus s nacismem za sekulární náboženství (muslimové jezdí do Mekky, kremloboti okukovat vycpaného Lenina). Váleční uprchlíci nejsou problém a ve většině případů se pár let po válce vrátí domů. Jen je třeba se jim trochu věnovat (politicky nekorektní slovo je zpracovat) – vyšetřit, legitimizovat (podezřelé oddělit od zbytku hned v první fázi), dovzdělat a integrovat. TGM nebo Baťa měl přísloví, že pokud chce Čech v zahraničí prorazit, musí se přizpůsobit kultuře a naučit jazyk – překvapivě i něco podobného je v Koránu. Váleční uprchlíci, kterým bude věnována takováto péče budou po návratu domů chtít naše zboží, obvykle zajistí i odbytiště našich výrobků a služeb. Ztrácíme takto jedinečnou možnost tam po válce stavět infrastrukturu. Platby by nejspíše probíhlay v naturáliích nebo by měly velké odklady, ale získali bychom tím další trhy – tedy tu kolonizaci, kterou zastávám. Kdo to nevidí je pitomec.

Jen tak mimochodem – ta vaše modla Konvička – není náhodou Řek tureckého původu. A co byste udělali, kdybyste zjistili, že je skrytý musolnam? :-P Prý jste proti výstavbě mešit, ale kostely bimbající každou hodinu vám nevadí? Jste proti šátkům, ale věděli jste o tom, že za první republiky žena, co neměla na vesnici šátek, byla považována za běhnu? A když už tu mají někteří z vás plnou hubu o tom, jak jsou tady doma, kolik půdy nebo nemovitostí vlastníte? Nežijete náhodu z ruky do huby v podnájmu? To už není pokrytectví, to je rovnou chucpe. Prý mají uprchlíci bojovat proti vlastnímu režimu. Pro koho z vás jsou bratři Mašínové hrdinové? A když už tak vyzíváte k potápění člunů a střílení na hranicích, proč si tedy nevyřídíte zbrojní průkaz, v práci vezmete neplacené volno a nejdete všem příkladem? Jo, aha, vy na to nemáte žaludek, nebo vlastně koule. Takže prosím pěkně – buď držte huby, nebo přijděte s něčím konstruktivnějším. Třeba tím, že začnete tlačit na své volené zástupce, aby peníze, co posílají na pomoc opravdu, dostali potřební a ne mafiánské struktury ovládající uprchlické tábory. Jo a taky na Turecko, aby přestalo okupovat Kypr.

Osobně bych s ubytováním uprchlické rodiny doma problém neměl – jen bych musel mít možnost si vybrat a všichni by museli mít nějakou dobu náramek, jako vězni v domácím vězení. A v neposlední řadě by musely být proplacené náklady s nimi spojené. Pokud se mnou nesouhlasíte, klidně přispějte konstruktivní polemikou. Klidně si mě za moje názory sežerte. Pseudovlastenci mě nazývají sluníčkářem a sluníčkáři fašistou. :-) Drtivé většiny válečných uprchlíků se musím zastat – rozum mi tak velí. Za sebe považuji výzvu tvůrců za správnou.

#37 Rafan #39 Lukass.M #93 Tomi Lee Morpheus #94 Tomi Lee Morpheus
17.3.2016 | 0:41:16
904a2878

#24 TheDarkKnight: Argumentovat pitomci, co vyzývá k potápění lodí a střílení na hranicích, můžeš jedině tak, že ho vyzveš, aby to to šel první udělat příkladem ostatním. Většinou změní jeho obličej barvu několikrát barvu, vysvětlí ti, proč zrovna on nemůže. nezapomene to podložit pádnými argumenty z prokremelských webů, nadá ti do sluníčkáře, stáhne ocas mezi nohy a odejde. :-D

#29 garvon
17.3.2016 | 0:46:20
garvon

#28 904a2878: To samy ale udela i slunickar, kdyz ho vyzves aby si uprchliky vzal domu.

#31 904a2878
17.3.2016 | 0:50:43
garvon

#24 TheDarkKnight: Mohl bys sem prosim nejake ty overene zdroje uvest? Ja totiz uz nevim cemu verit, tak bych si rad precetl neco o cem vim, ze je pravda.

17.3.2016 | 0:54:59
904a2878

#29 garvon: No vidíš, problém vyřešen. Všichni na obou stranách, co na to nemají žaludek, ať mlčí. ;-) Uprchlíci problém nejsou – problém je absolutní nezvládnutí situace.

17.3.2016 | 0:59:11
904a2878

Mimochodem, čtení pro všechny, kdo by je chtěli potápět a střílet: http://finmag.penize.cz/…alemu-diteti http://www.penize.cz/…actyricateho

Jen připomínám, že mnoho Poláků, Ukrajinců, Maďarů, obyvatel Pobaltí dnes spadá do kolonky ekonomičtí imigranti.

17.3.2016 | 1:21:18
DejvidHound

Ono je dost divne ze ta vojna trva uz 5 rokov a cele NATO s Americanmi na cele si nevie dat rady. Mne to pride ako umelo natahovany konflikt. A samozrejme neratam dalsie krajiny kde sa snazili nastolit tu ich slavnu demokraciu.

17.3.2016 | 1:35:08
lechuza

#24 TheDarkKnight: Zajímavý článek. A nepostradatelný pohled na věc. Ale bohužel je to čistě jen jedna strana mince a určitě ‚vše neobjasňuje‘.

A taky se tu nechci příliš dlouze rozepisovat, nemyslím si, že to sem zrovna patří. Mně jde o to, že po historii, kterou máme za sebou, je pěkná blbost každého, kdo nesouhlasí s touto imigrační vlnou, odsuzovat jako xenofóbního nácka.

A zatímco nepopírám, že se vždycky najdou lidi, kteří nesnáší vše nové a cizí jen proto, že je to nové a cizí, skepse ve většíně lidí není nepodložená. A vždycky se můžeme podívat na procento statistiky bez kontextu ohledně Pákistánců oceňující Británii víc než samotní Britové (viz citovaný článek), ale taky se můžeme podívat na historii případů jako je Rotherham apod. Pak se můžeme podívat na procenta ohledně sympatizantů s teroristickými útoky a zavedením šaría práva (to řeší pravidelně mnohá zahraniční média, nezávislý průzkum dělá taky např. Pew organizace, i když ta se zaměřuje spíše na Ameriku). Pak je tu spoustu online videí z okolí hranic různých států a uprchlických a imigračních center. Ta jsou často svědectvím, které je více alarmující, než uklidňující.

Zkrátka součást civilizované společnosti jednoznačně humanitární pomoc je. Ale pohlížet na masivní přísun obyvatel diametrálně jiné kultury a náboženství (jehož mírumilovnost byla nespočetněkrát vyvrácena) jako sluníčko za nejjasnějšího dne je stejně ignorantský, jako mít každého snědého cizince za teroristu.

17.3.2016 | 1:55:05
Wolfinator1

Nejvíc mě chytlo za srdíčko, že z Aryi je už pěkná baba :D

17.3.2016 | 6:31:27
veverka

Možná by ti inteligentní herci mohli spíš tlačit na svou vládu, aby si uklidila před vlastním prahem a přestala rozdrbávat státy, do kterých jim nic není. To by pomohlo i těm chudákům v Sýrii, kteří nemají co jíst a nemají prachy a prostředky dostat se aspoň do Turecka.

17.3.2016 | 7:30:30
Rafan

#27 904a2878: Mě zajímají fakta a jak řešit rozdílnost kultur. Evropští politici prohlašují že se budou muset běženci přizpůsobit zvyklostem a zákonům v zemích Evropy. Dám příklad: Co s uprchlíkem co sem nakluše s 2 nebo 3 ženami? podle našich zákonů se ten uprchlík dopouští trestného činu polygamie. Budou po něm tedy chtít aby si jednu vybral a s ostatními se rozvedl? To bude totiž problém, jemu jeho víra dovoluje mít více manželek a když se s nimi bude chtít rozvést, bude muset potlačit svoji víru. Problém ale je že, evropské vlády nemohou nikoho nutit se vzdát své víry či jednat proti ní(listina práv a svobod). Takových rozdílu by se našlo mnoho.

#42 téčko171
17.3.2016 | 7:37:02
mety

Aj tak si myslim že by to bol uzasny serial ktory by natocil hbo o dune #25 Ne-On:

17.3.2016 | 8:13:42
Lukass.M

#27 904a2878: Tak ty jsi nejlepší nálepkář kterýho jsem v tý diskuzi našel ale popořadě :D Částečně s Tebou musim souhlasit… Pokud se vyřeší situace s válkama a extremismem na blízkym východě tak si Arab co se naučil chlastat pivo bude kupovat dovážený pivo. Je to hodně zjednodušený, ale myslim že docela výstižný. A neni to jediná věc ve který souhlasim. Ale absolutní nesouhlas s nějakejma statistikama zločinosti a znásilnění – v tomhle případě je potřeba koukat na delší časovej úsek, ne jen výkyvy. Tahle statistika se dá jistě sledovat v zemích kde už muslimové jsou nějakej pátek. Podle toho co jsem tak sledoval muslimská menšina zvyšuje počty znásilnění, místo integrace si vynucuje uzákonění svých zvyků, vyjímky ze zákonů (Halal masíčko – porážka neomráčenýho zvířete) a v nejlepším případě to (zatím) končí v no-go zone. Je snad přípustný aby v jakýkoli zemi byly prostory kam se bojí policie? Nebo aby mi politik radil řešit bezpečí tim že se budu vyhybat určitý skupině spoluobčanů? Když přitlačim – roku 1975 měly ženy v Iránu docela rovnoprávnost. Ale po roku 1979 – po islámský revoluci to spadlo k něčemu co spíš připomíná středověk. Libie – podobný případ… po plážích se za zlýho diktátora potloukaly muslimky v bikinách a teď? Nu, z5 k nálepkaření – aniž to tu kdokoli napsal, vytáhnul jsi kartu potápěčů lodí. To má znamenat co? Z mého pohledu se snažíš dělat z každýho nedůvěřivýho vlastence masovýho vraha…

#49 904a2878
17.3.2016 | 8:14:01
Lukass.M

#3 TheDarkKnight: Nálepkuješ, bez důkazů smetáš zdroje ze stolu… to je pak asi těžké vést smysluplnou diskuzi, ne? „Nezávislé zpravodajství“ bereš jako sci-fi blábolisty, ale „mainstream“ který je závislý na licenci a může o ní kdykoli přijít je jediný správný zdroj? Prosím, uveď nám zde zdroje kterým Ty věříš.

17.3.2016 | 8:22:31
Chuppacabra

#15 Arakkis: Díky za lidi jako jsi ty :) Aspoň hrstka lidí má ještě mozek v hlavě :D

17.3.2016 | 8:26:34
téčko171

#37 Rafan: Uprchlík nebude mít 3 – 4 manželek, protože nemá ani na jídlo, natož aby uživil 4 baby (u nich je to podmínkou, můžou mít žen, kolik chtěj, dokud se o ně dokážou postarat). Polygamie se spíš týká jen těch bohatších a ti nemají důvod do Evropy prchat. Pokud by ta situace ale nastala, pak by se postupovalo tak, že by si podal žádost o uznání manželství českým soudům a ty by rozhodly. V Německu tenhle případ řešili a došli k tomu, že si ty manželky může nechat, ale nesmí si vzít žádnou další.

webmaster
17.3.2016 | 8:33:52
Atenecka

Celou diskuzi sem zde nečetla, nebaví mě, četla jsem to už milionkrát… Jelikož sem cynik a rasista (a vůbec se za to nestydím) tak mi přijde neuvěřitelné, že se jich někdo zastává. Mají zůstat v Turecku. Turecko je bezpečná (neříkám, že demokratická) země. Věřím, že mezi uprchlíky jsou i hodní, pracovití lidé, ale evidentně (viz útoky v Paříži) jsou tam i teroristé, ale kdykoli bych vyměnila jednoho jediného etnického evropa za život milionu uprchlíků. Takže já bych to řešila tak, jak to řeší i Izraelité…

Škoda, že Lena Headey to neříkala v kostýmu Cersei, to by bylo skvěle ironické.D Věřím, že Cersei by se s uprchlíky vyrovnala.-)

17.3.2016 | 9:19:34
awacs

Což ono asi kritikům nejde o imigraci, ale o to, že milí imigranti pak začnou diktovat, co většina má a co nemá. Pro ty, kdo argumentují tím, že ostatní národy (my, Slováci, pobaltí, atd..) byli také imigranti, tak na tom není nic špatného a je to pravda, ale Češi neemigrovali do USA a nezačali tam měnit základní principy fungování společnosti, prostě se přizpůsobili a když ne, tak američané řekli děkujeme, přijďte zas :D Co mě na tom neskutečně štve, je to jednosměrné zaměření médií, kteří to prezentují jako chudáci uprchlíci, ukazují dětičky atd. Ale ten bordel, co za nimi zůstává nikdo neukazuje, to, jak nedokáží ani dodržet základní pravidla, že mají počkat a násilím se dostávají do Evropy, tak se pak nedivte, že někdo zasáhne. Zkuste si to naopak, emigrujte do islámské země a zkuste tam žít jako v Evropě. Když jsme byli v Saudské Arábii, tak mě nikdo nenechal nosit naše oblečení, prostě šátek, zahalená a neexistovalo nic jiného. Prostě se mi nelíbí to slepé: „milujeme uprchlíky, pojďte dál“ a kdokoliv, kdo řekně něco proti, tak je rasista a xenofob. Tohle je špatně, protože je to cesta do záhuby. Nevylučuji, že se mezi nimi najdou dobří lidé, ale také ne. Řeknu vám, tady je mísa bonbonů a pět z nich je otrávených, dáte si? Asi ne, že? Tak proč to dělat u lidí? Není řešením utéct, ale je nutné řesit problém tam, kde vznikl, jinak je to do několika let i tady, zvláště, pokud se ti „hodní“ imigranti nepřizpůsobí Evropě a bude se přizpůsobovat Evropa jim.

#47 Jessstjames #168 Mikee33
17.3.2016 | 10:16:59
FrozenXaero

No mně příjde smutné, že pěkný článek o rodu Florentů měl pouze 6 komentářů, ale o uprchlické krizi se tu bude hádat hromada lidí…

#47 Jessstjames
17.3.2016 | 10:51:29
Athaeneus

Já přišel s mnohonásobně lepším a účinnějším nápadem, než co tu všechno říkáte.

Uprchlické masokombináty (UPMAKy): Při vstupu do EU se uprchlíci rozdělí v poměru 80% ku 20%. Ta menší část bude odvedena do takzvaných UPMAKů (něco na způsob koncentračních táborů, akorát s tím, že se tam nebudou koncentrovat příliš dlouho), s tím, že bude velká snaha zachovat procentuální zastoupení „věkových skupin, pohlaví, nějakého zkryplení“ mezi oběma skupinami. A nyní na řadu přichází ten obohacující bod, jenž nás posouvá kupředu: Ta menší skupina bude v UPMAKách porážena a porcována, aby s ní vzápětí byla vykrmována ta větší skupina. Takhle to půjde do doby, než se menší skupina vytěží. Poté se podobným způsobem rozdělí ta zbytková (větší) a provede se s ní stejná operace. A tento mechanismus bude uplatňován, až do vyčerpání zásob, či do odjezdu uprchlíků.

Jednoduché… Žádný problém… Nic složitého… :)

#47 Jessstjames #49 904a2878
17.3.2016 | 11:14:21
Jessstjames

#44 awacs: Tohle je asi jeden z nejlepších komentářů, co tady je…líp bych to nenapsala :)

#45 FrozenXaero: :D :D :D

#46 Athaeneus: Krásná ukázka brutálního humoru :D ale v praxi nepoužitelné

17.3.2016 | 11:43:03
chateu

Cistej hnus, nejvíc ironicky je ze ty ilegální migrantu podporujou hlavně lidi, který s tema parazitama nepřijdou nikdy do přímého styku. Přitom řešení by bylo jednoduché. Na každy pokus o nelegální překročení hranice reagovat střelbou, par desítek či stovek padlejch a oni by si to rozmyslela, vkradat se do Evropy, která jim nikdy nepatřila.

17.3.2016 | 11:53:24
904a2878

#46 Athaeneus: To jsi okopíroval od svého Sturmbannführerera tureckého původu, který k nám emigroval z Řecka? Jo pardon, já zapomněl jméno – je to broukař Konvička, profesor z Plzně. Všichni nadáváte sluníčkářům do negramotů a obdivovatelů pavěd, ale o co je lepší ta vaše modla?

#39 Lukass.M: Můžeš mi ukázat no-go zónu? Ne tu, kterou popisují různá pseudomédia se skrytou vlastnickou strukturou (ruský Sputnik nebo Whitepower media nelze považovat za důvěryhodný zdroj). Onou no-go zónou je prý i v Brně Cejl a okolní uličky. No-go zóna je i v noci i Central Park v New Yorku. Takže informace je třeba nejprve kriticky přijímat a zhodnotit dle vlastního rozumu. Tím samozřejmě nechci zapírat jejich existenci, ale hysterie je přehnaná. Vyloučené lokality nejsou důsledek nebo výsledek islámu, ale nulová práce o snahu integrovat a práci s těmi lidmi. Nemůžeš jen tak přijmout 1 000 lidí, dát jim peníze a nastěhovat někam za město. Úplně stejné slumy jsou i v Severních Čechách a jsou většinovou populací bílí bezvěrci. Skandál, co?! Ad Írán, on to hezky objasňuje animovaný film (pro dospělé) Persepolis z roku 2007. A nepapouškuj klišé, co jsi někde slyšel. Například taková Dubaj nebo Abu Dhabi patří k velmi tolerantním. Muslimky tam sice (zatím) nepobíhají v bikinách, ale to v Evropě ve 30. letech 20 století ženy také nepobíhaly. V Egyptě bylo volební právo žen uzákoněno v roce 1956 – dříve než tedy ty „tradiční evropské civilizované země“: Švýcarsko 1971, Portugalsko 1976, Lichtenštejnsko 1984… Ad halal – argumentuješ stejně jako nacisté proti košér potravinám. Židé prý mučí zvířata a prý je to nehumánní. Kolik lidí protestuje proti košér a kolik proti halal? Tak tady máš humánní porážku odpovídající těm civilizovaným normám (sleduj, jak se třepou i kusy bouranýho masa): https://www.stream.cz/…so-1-porazka Ono to vychází nastejno. A zvíře na jatkách je jen surovina ke zpracování. Maso neroste v regálech v supermarketu – pokud s tím máš problém, můžeš se jít napásat na louku. :-P Ještě mi prosím pěkně vysvětli, co je to to vlastenectví a češství. Před rádoby vlastenčením varoval už K. H. Borovský. Je dostatečný projev češství a vlastenectví oslavovat odsun Sudeťáků a pak obhajovat, že po Sametové revoluci nebyli stejným způsobem odsunuti do Ruska všichni členové KSČ a nebo alespoň ti, co podepisovali souhlas s okupací Rudou armádou v roce 1968? Vždyť to byla úplně stejná vlastizrada a nevolili je jednou, ale každé volby. Je dostatečně českou hodnotou se jít ožrat do hospody potom, co nějaký sportovec vyhraje medaili? Kdo neskáče, není Čech. Nebo ne? Jste proti výstavbě mešit – prý hyzdí krajinu a tradiční historický ráz měst– ale bilboardy a obchoďáky nikomu nevadí? Je dostatečně autentická česká hodnota mít za ministra spravedlnosti člověka, co má za bratra muslima a honorárního konzula Súdánu (a muslimy přece nemáte rádi), jehož fotr udal koho mohl a byl profesorem vědeckého Marxismu-Leninismu? A co teprve dostatečně české mít ministrem financí čoboláka podezřelého ze spolupráce s StB (spisy se ztratily), jehož fotr zdefraudoval jako agent StB několik milionů Kč a byl omilostněn Husákem, jeho bratr, krycí jméno Miko, byl taktéž agentem StB a dnes obchoduje se Saudy. Je to velmi české a vlastenecké volit takové lidi, viď? Víte o tom, že Zeman posílal Kondolenci do Saudské Arábie, potom, co se ušlapali poutníci v Mekce? To bylo opravdu autenticky české. :-P Hluboce pohrdám Zemanem, Konvičkou, Sládkem, Kotlebou nebo třeba i tou lůzou, co pochodovala s šibenicemi a druhou lůzou, co by byla nekriticky ochotna vítat i navrátilce z IS – prý mají PST z bojů a je třeba je znovu začlenit do společnosti (ano i s takovými názory žijí mezi námi :-O). Přesto jsem ochotný za to, aby měli právo projevit svůj názor položit život. Kdybych je snad chtěl střílet za názor – o kolik bych byl lepší než oni? Základy naší společnosti i kultury mají dostatečně hluboké kořeny, takže pár pochybných individuí s ještě pochybnějšími názory zcela jistě udrží. Jen tak mimochodem – římský císař Augustus hromadně přiřknul římské občanství romanizovanému obyvatelstvu, kterého bylo více, než původních Římanů. Jejich kultura i hodnoty v nich poté přežily i stovky let po zániku Říma.

#51 Athaeneus #53 Lukass.M
17.3.2016 | 13:09:05
StigCZ

Bože muj, tady je to jak diskuze na Novinkách :D

17.3.2016 | 13:32:10
Athaeneus

#49 904a2878: Genialita jakékoliv satiry spočívá v jejím nepochopení ostatními lidmi. Děkuji :)

#110 904a2878
17.3.2016 | 13:40:31
zamyslak

Kdo si myslí, že vyjádření soucitu s uprchlíky může někomu přilepšit, je blázen. Lidé, kteří takové názory mají, jsou v menšině. A i když je mají, většinou to neříkají nahlas. Je správné, že tohle natočili a moc si všech zúčastněných herců vážím.

17.3.2016 | 13:47:46
Lukass.M

#49 904a2878: Víš co? Ještě v půlce tvýho výžbleptu jsem se s tebou chtěl hádat o každym bodu a třebas by sme se k něčemu dobrali, ale tohle prostě nemá cenu. Co na mě vytahuješ Babiše? Co tu na kohokoli vytahuješ Konvičku? Zmiňovali jsme ho někdo? Máš někde zápis toho jak jsem kdy volil, nebo co jsem olajkoval na fejzbůku? Ne? Vymejšlíš si cypoviny a používáš tu proti lidem věci který nikde vejš nepadly. Máš-li potřebu reagovat na další věci který jsem nenapsal, chutě do toho a vlastně… klidně si založ další profil – můžeš si dopisovat sám se sebou. Pic.

#60 904a2878
17.3.2016 | 13:52:52
chateu

Nez abych pomoh kterymukoliv z tech parazitů to si radši useknu ruce a všechny prachy splachnu do zachoda. Maxímalne jim plivnu do ksichtu. Nepomůžu nikomu !

17.3.2016 | 13:53:16
VampKošilka

Tak si za to holt koupí další vstupenky na koupaliště… Kdo čte denní tisk, nebo to sleduje na internetu, ví o čem mluvím.

#56 zamyslak
17.3.2016 | 14:07:41
zamyslak

#55 VampKošilka: sleduješ propagandistické zdroje, kde se cíleně lže.

#57 Lukass.M #59 Darth Jar Jar
17.3.2016 | 14:10:05
Lukass.M

#56 zamyslak: Máš někde seznam jejích zdrojů?

#58 zamyslak
17.3.2016 | 14:17:21
zamyslak

#57 Lukass.M: zdrojů štvavé nenávistné propagandy? To nemám, seznamy nevedu, to přenechám neonacistům. Ale nedávno byl kdesi publikován seznam ruských propagandistických webů, tam je lží nejen o uprchlících víc než dost.

#62 Lukass.M
17.3.2016 | 14:26:01
904a2878

#53 Lukass.M: Trollím trolly. Ne teď vážně. Co jsi tedy měl na srdci? Jak jsem psal v úvodu – lidé chtějí hledat jednoduchá řešení na problémy, u kterých není známo žádné řešení nebo žádné řešení není správné. A Írán je přesně ten případ, co jsem popsal v úvodu – zemi rostla populace rychleji než se dokázala průmyslově více rozvíjet. Rostla chudoba, nezaměstnanost, kriminalita. Vinili za to režim zkorumpovaného šáha a našli jednoduché řešení v extrémistickém výkladu ší'itské větve islámu. Netvrdím, že ten animovaný film Persepolis je plně autentický, ale podívej se na něj. Snad pochopíš, co tím myslím.

Opravdu se mi nelíbí, když se někdo začne schovávat za „autentické české hodnoty a vlastenectví“. Jenže to jsou velmi gumové hodnoty a za tím může být cokoliv.

Mulťáky a ani podobné nesmysly nezakládám – tento účet jsem založil asi rok zpět z důvodu komunikace s tvůrci některých titulků. K vytvoření jsem použil doplňek prohlížeče – vygeneruje anonymní e-mail a uloží si heslo. Jiný účet zde nemám. Sem tam něco opravím nebo pošlu připomínku – naposledy jsem na začátku roku poslal autorkám titulků k Last Kingdom opravu k celé první řadě (chybějící a nepřeložené pasáže, menší úprava časů).

17.3.2016 | 14:41:53
zamyslak

#59 Darth Jar Jar: dobře, dva články. Já jsem nikdy netvrdil, že všichni jsou bezproblémoví. Ale nemyslíš si, že právě i před podobnými lidmi musíme tomu zbytku pomáhat? Ty dva doufám ihned vyhostili.

17.3.2016 | 14:44:08
Lukass.M

#58 zamyslak: Takže netušíš jaký zdroje zpochybňuješ, cool :)

#63 zamyslak
17.3.2016 | 14:57:38
zamyslak

#62 Lukass.M: co to plácáš? Říkám, že ty „fakta“, co slečna prezentovala, pochází z nenávistných, neozdrojovaných we­bů

17.3.2016 | 14:58:32
Eddard1

Angažovanost herců nijak nezmění moje sympatie k nim. pro HBO mám jediný vzkaz. S arabským jarem jdete DOPRDELE. Seriál budu dál sledovat

17.3.2016 | 14:58:39
AviaRa

Jsem pro podporu rodin, kterým válka, ať už konkrétně v Sýrii s Asadem, nebo ostatním kvůli IS. To by měla být jakási povinnost ostatních národů.

Ovšem nebudu podporovat nějaké blbce a fanatiky, kteří hranice překračují ilegálně, poté dělají v zemích bordel a ještě si vymáhají své zákony v NAŠICH zemích…

Pokud uteču z válečné zóny, tak se nebudu dál jako blbec porušováním zákonů v dalších zemích, kde je již klid. V tom je samozřejmě i problém u EU, že nezřídí pořádné střediska, kde by utečenci počkali na povolení, jenže to je také těžké, protože někteří jsou prostě nepřizpůsobivá hovada, která žijí se svým imaginárním kamarádem na úrovni středověku a myslí si, že jim všichni padneme k nohám.

(Viz. jejich retardované brečení, že ve Finsku je hnusné jídlo a je tam zima; zřejmě ti promovaní inženýři, doktoři a bůhví vše co nám někteří politici tvrdí, neznají ani základní věci, jako je zeměpis.).

#79 A_V
17.3.2016 | 15:06:52
chateu

Žádný osmani nemaj v Evropě co dělat. Je vidět ze Evropu vedou sami slabi figury, cela staletí sme proti nim valcili a teď je zde kdelijací šílenci vítaji s úsměvem. Je vidět ze žijeme ve sklesli rozpadajici se Evropě. Poněvadž zadny silný panovník by nedovolil aby na svoje území se privalila cizi horda.

#67 zamyslak
17.3.2016 | 15:31:22
zamyslak

#66 chateu: Evropa je liberálně demokratická, ne žádná totalitní monarchie. A ak sa ti to nepáči, tak sa odsťahuj do Ruska, ty kikot!

#70 chateu
17.3.2016 | 15:49:45
OslicekCZ

Řekl jsem to mnohokrát a řeknu to znova, nevadí mi pomáhání lidem, kteří to potřebují. Ale to, co se nám prezentuje jako „uprchlíci“ , nejsou nic jiného než banda podělaných opic, kteří tu nemají, co dělat. Chtějí-li bojovat ve jménu Alláha tak ať , ale ať si taky najdou zemi, kterou to bude zajímat… Nepošlu jim ani podělanou korunu… jako asi každý relativně slušný občan ČR/SK..

17.3.2016 | 16:05:21
jirun

S podporou uprchlikum (tem co utikaji pred valkou) souhlasim. Azyl bych poskytnul vsem co uz zde (v EU) maji nejakeho clena rodiny (jednoduzsi integrace) tem ostatnim bych dal docasny azyl nez se situace uklidni (stejne si myslim ze vetsina z nich pujde zpatky „domu“).

Jinak my tady v CR se zadne velke imigrac ebat nemusime jelikoz jsme si na zacatku udelali dobrou reklamu tim, ze jsme ty uprchliky co projizdeli pres CR, zavirali do detencnich zarizeni coz se rychle rozkriklo a oni se ted radsi CR vyhybaji. A tech par krestanskych uprchliku kterych muze na konci byt zhruba kolem 2–3tis. bych se taky vubec nebal jelikoz jsou to vzdelani lide, kteri navic budou rozprostreny po cele republice. A ne opravdu nejsem zadny slunickar jen me obcas mrzi co je cesky narod schoven vyvolat za hysterii kdyz a nem zadna fakta a jen tupe posloucha a sleduju to co se deje v cenzurovanych a nekorektnich mediich.

A taky me neskutecne vytaci vyroky zapadnych zemi na nasi adresu, ze kdyz jsme my utikali pred komunisty tak nas take prijmali takze bychom meli mit pro ne pochopeni a byt solidarni. Jenze nem nikdo nic neulehcoval. Lidi byli strkani do otresnych podminek (ubytovacich taboru) pokud neprcovali nedostavali zadnou financni podporu, kdyz uz nasli praci casto byli povazovani za odpad z vychodu a pracovali za minimalni mzdu a po padu komunismu se vetsina musel vratit zpet do CSR jelikoz byli z financniho hladiska nevyhodni. Kdesto dnesni uprchlici co se dostanou azyl dostanou pekne byty, kdyz nepracujou dostavaj financni prispevky, dostanou telefon ktery jim musi vlada jednou za mesic dobit a dostnou osobu (plati ji stat) ktera jim ma pomahat s urady (vetsinou na vyrizeni prispevku). No a ted kde je chyba? A proc to ty stat vubec dovolili kdyz pred nejakymi 40ti lety bylo tohle nemyslitelne? Copak ma evropan mensi hodnotu nez uprchlik z asie? Kam se podela nestranost a lidska prava?

17.3.2016 | 16:10:15
chateu

#67 zamyslak: naštěstí historie se opakuje, až se ta podělaná EU rozpadne (snad už letos počínaje VB) tak se zase zavedou staré slušné pořádky a vy levičácký hňupi zase zalezete do kanálů s tou vaši pseudodemokrací a liberalismem.

#71 zamyslak #109 904a2878
17.3.2016 | 16:24:16
zamyslak

#70 chateu: VB nevystoupí, samozřejmě.

17.3.2016 | 16:33:52
Azog2182

Paneboze tady je to samej konspiracni debil :D jasny USA chce ovladnout svet 11 zari bylo naplanovany a ISIS vytvorilo USA konflikt na ukrajine taky :D tvle ti lidi sou vic a vic debilnejsi

#73 Eddard1
17.3.2016 | 16:41:45
Eddard1

#72 Azog2182: Za to vy budete genius. Ano 11. záři bylo plánované. Podminovat dvojčata aby cca 30 minut po nárazu letadel spadlo za 10 sekund. To nějaký čas dá. A budova číslo 6 spadla za kolik, Za 5 sekund a to tam ani letadlo nenarazilo

#78 Azog2182 #79 A_V
17.3.2016 | 17:10:55
Annie27

#14 WILLIAM_MOINSPIELD: Konečně taky někdo, kdo se zajímá o fakta a nemele jen z cesty. Dobrý koment ;)

17.3.2016 | 17:21:13
Athaeneus

Člověk je doma a relaxuje. Najednou někdo zazvoní a hleďme: je to uprchlická krize… Člověk jde vklidu po ulici, avšak do něj někdo narazí a hleďme: je to uprchlická krize… Člověku přijde dopis od neznámého adresáta. Otevře jej, aby zjistil, co je obsahem spisu a hleďme: Je to uprchlická krize… Člověk řídí auto a poslouchá rádio. Začnou hrát reklamy, tak přeladí stanici a hleďme: Je tam uprchlická krize… Člověka někdo osloví v restauraci a hleďme: Jsou to svědci jehovovi? Ne, bohužel je to zase jen uprchlická krize… Člověk zapne televizi a hleďme: je tam uprchlická krize… Člověk jde do školy a hleďme: je tam uprchlická krize… Člověk otevře ledničku a hleďme: je tam uprchlická krize… Člověk nadzvedne prkýnko od toalety a hleďme: je tam uprchlická krize… Člověku je z toho už tak blivno, že si chce dát pořádného panáka. Otevře tedy flašku a hleďme: je tam uprchlická krize…

Teď už se normálně bojím i nahlédnout do vagíny…

17.3.2016 | 17:56:31
bejbous

S trochou nadsázky bych to celé nazval Hra o Evropu ;-)

17.3.2016 | 18:29:52
vojtasaurus

na uprchlickou krizi bych měl řešení.. jmenuje se Gregor Clegane..

17.3.2016 | 18:59:47
Azog2182

#73 Eddard1: Podivej se na video asi jedinyho Ceskyho youtoubera ktery ma rozum Martin Rota 11 zari a zjistis ze to absolutne nedava smysl za prve by tam narvali tolik vybusniny ze by to plnili tak dlouho ze by si toho kazdej vsiml za druhe jestli to bylo kvuli tomu aby USA mohli bojovat v Iraku atd tak by staclo neco mnohem mensiho a ne si tvle odpalit dvojcata uprostred mesta za tolik prachu sry za vety pisu hodne rychle a v nervech protoze konspiracni teorie je jedna z veci co mne dokaze dost nasrat :D

#81 Lukass.M
17.3.2016 | 19:17:34
A_V

#65 AviaRa: Líp to napsat nejde. Jestli utekli před válkou tak ať tady klidně, žijou, ale ať se podříděj našim zákonům a chovaj se slušně. A ať tady nikdo nepíše, že jsou všechny ty zprávy o znásilňování a napadaní falešné.

#73 Eddard1: Páni ty budeš asi inženýr, když toho tolik výš o konstrukci budov. Dvojčata a stejně tak většina mrakodrapů by přežila náraz několika letadel. Konstrukce to v pohodě vydržela, ale náraz zničil všechnu protipožární ochranu a ty tisíce litrů leteckého paliva konstrukci roztavilo.

#80 zamyslak #82 Eddard1
17.3.2016 | 19:40:21
zamyslak

#79 A_V: ale kdo říká, že se nemají přizpůsobit našim pravidlům? Navíc mám pocit, že většině se to daří.

17.3.2016 | 19:45:22
Lukass.M

#78 Azog2182: Takže větší smysl dává to že spadly k zemi dvě budovy který byly projektovaný jako odolný náhodnýmu nárazu velkýho letadla :D Nebo to že kerosin hořící teplotou DO 1000 stupňů Celsia roztavil ocel která se taví NAD 1300 stupňů Celsia? :D „Budova 6“ se zřejmě zhroutila pod váhou prachu. Rozhodně na nic nemá vliv to že v „šestce“ byl archiv CIA, nebo že hlavní budovy by kvůli azbestu a spol. musely projít nákladnou rekonstrukcí (novou budovu postavili levnějc :D). Pak ještě Pentagon ve kterym nebyly! žádný otvory po motorech letadla který do něj narazilo… pravděpodobně se roztavily ještě před nárazem :D

Ale co to plácám, je přeci kravina aby USA někdy obětovaly okolo tří tisíc obyvatel jen aby vstoupily do války… ehm Pearl Harbor :D

#83 Azog2182 #84 AviaRa
17.3.2016 | 19:47:18
Eddard1

#79 A_V: ha ha letecké palivo roztavilo konstrukci mrakodrapu a to vám kdo tuhle blbost nakukal? A jaký letecký bynzín tedy asi po 4 hodinách zapříčinil pád budovy číslo 6?

#92 A_V
17.3.2016 | 19:52:44
Azog2182

#81 Lukass.M: Chces rict ze Pearl Harbor byl taky planovanej nebo co :D ses nakej Proruskej vypatlanec ne ? :D Zadna ocel tam netala stim prisli konspirace ze tam ocel tekla z oken ano tekl tam z oken Hlinik ale ne ocel :D podivej se na toho rotu ma ve vsem pravdu :)

#84 AviaRa #88 Lukass.M
17.3.2016 | 19:54:43
AviaRa

#83 Azog2182: Proč by hned měl být „proruský“ vypatlanec? Nechtěl jsem se do tohoto zapojovat, sorry, ale reaguješ jako typicky omezený člověk (kterých tu je dle tebe mnoho), který na jakékoliv poukázání něčeho špatného v USA, reaguje přesně takto.

Přesně tohle mě irituje – „ukážeš prstem na USA – jsi rusofil, komunista“ ; „ukážeš prstem na Rusko – jsi západní zaprodanec a zlý kapitalista“. Někdo nám tu asi nepochopil, že oba státy se občas předháněli v demenci (počítám i SSSR samozřejmě).

#81 Lukass.M: Z „budovy č. 6“ jsem zmatený, myslel jsem že to bylo WTC 7, nebo spadli rovnou obě? :D

#85 Azog2182 #86 Azog2182 #87 Eddard1 #88 Lukass.M
17.3.2016 | 20:03:35
Azog2182

#84 AviaRa: 90% lidi co ukazuji na USA jako na ty spatny a vidi za vsim je tak zaroven vnimaji Rusko jako hrdiny a Putina jako „ochrance míru“

17.3.2016 | 20:12:05
Azog2182

#84 AviaRa: 90% lidi co ukazuji na USA jako na ty spatny a vidi za vsim je tak zaroven vnimaji Rusko jako hrdiny a Putina jako „ochrance míru“

17.3.2016 | 20:12:06
Eddard1

#84 AviaRa: Já jsem byl taky zmatený, protože někdy se udává budova číslo 6 někdy budova WTC 7 ale jedná se o tu samou

17.3.2016 | 20:15:12
Lukass.M

#84 AviaRa: Hups :D ale myslíme to samý.

#83 Azog2182: Kdo není pro-americký, musí bejt zákonitě rusofil. Kdo neni sluníčkář je rasista… Jen si nálepkuj jak umíš :) V Pearl Harboru byly čistě náááhodou jen zastaralý lodě (20–25let stáří) a to že se na informace od rozvědky nereagovalo neustálou pohotovostí byla náhoda a nehoda.

#89 Azog2182
17.3.2016 | 20:51:19
Azog2182

#88 Lukass.M: Hlavni problem ze veci co pises ti potvrdi maximalne dalsi konspiracni experti :D

#96 Lukass.M
17.3.2016 | 21:00:00
Jessstjames

No tak to mě po***…Tady se od humanitární pomoci pro uprchlíky stala debata o světové nadvládě a řeší se tady události 2. světové války…a prý je ženská mysl složitá :D PS: Oficiální vyhlášení války Japonska proti USA bylo u překladatelů a nevěděla o tom ani vláda a i proto vojáci na Pearl Harbouru o ničem nevěděli…takže si prosím nechte konspirační teorie, prosím :)

17.3.2016 | 21:10:00
Azog2182

Hlavne se to sem nemnelo vubec davat bylo jasny ze se tady stretnou dva tabory proti sobe :D

17.3.2016 | 21:19:24
A_V

#82 Eddard1: Na jaké škole jsi studoval stavebnictví? Protože každej blbec 1. ročníku na stavebce ví, že nechráněná ocel odolává požáru hůř než dřevo.

#97 Lukass.M #161 Eddard1
17.3.2016 | 21:24:41
Tomi Lee Morpheus

#27 904a2878: moôžeš sa nám predstaviť? napr. kto si, ako sa voláš, čím sa živíš, odkial máš tieto informácie, atd.

dakujem

17.3.2016 | 21:36:48
Tomi Lee Morpheus

#27 904a2878: moôžeš sa nám predstaviť? napr. kto si, ako sa voláš, čím sa živíš, odkial máš tieto informácie, atd.

dakujem

#110 904a2878
17.3.2016 | 21:37:30
Jacob044

Neuvěřitelné, co dokáže několik konspiračních teorií v kombinaci s českou domýšlivou (nikoli přemýšlivou) mentalitou udělat z prosté finanční pomoci do uprchlických táborů…

#98 Lukass.M
17.3.2016 | 21:59:56
Lukass.M

#89 Azog2182: Protože to nedávali v TV hovna :D Udržuj si svět jednoduchej, Pic.

17.3.2016 | 22:13:25
Lukass.M

#92 A_V: No vidíš, já mám třeba v rodině letos maturující stavařku, ale jestli máš po ruce blbce z prvního ročníku tak OK ;)

#99 téčko171 #105 A_V
17.3.2016 | 22:16:50
Lukass.M

#95 Jacob044: To tak vyplyne – přečti si diskuzi a pak se do ní ser jako vrchní soudce :*

17.3.2016 | 22:20:47
téčko171

#97 Lukass.M: Já mám spolužáka z gymplu, který je letos ve čtvrtém ročníku na stavební na ČVUT a který byl ještě v maturitním ročníku skálopevně přesvědčen, že si 11. září způsobili Američani sami (není ani rusofil, ani amerikanobijec). Nedávno jsme se o tom znovu bavili (detaily si nepamatuju, na přírodní vědy jsem nikdy nebyl) a chudák si klepal na čelo – samozřejmě přišel na škole do kontaktu s předními odborníky a, dle jejich slov, jsou konspirační teorie o 11. září naprosté nesmysly. ;-)

#100 Jacob044 #102 Lukass.M
webmaster
17.3.2016 | 22:39:52
Jacob044

#99 téčko171: To je trefný. Měl jsem osobně podobnou proměnu. Dříve mě ty teorie taky fascinovali a opravdu jsem věřil, že si změnu klimatu někdo vymýšlí ze všemožných nekalých důvodů. Stačilo k tomu blíže přičichnout (ne jen z „geopolitického“ hlediska, ale třeba si stačí něco přečíst o proměnách lokálních ekosystémů, chování migrujících druhů atd.) a brzy jsem zjistil, jaké ty teorie byly do nebe volající nesmysly.

#101 téčko171
17.3.2016 | 22:50:06
téčko171

#100 Jacob044: Já to třeba do jisté míry chápu. Člověk prostě chce věřit, že za všechen ten shit, co se ve světě děje, může někdo mocný a vlivný, ať už Bůh, Američani, Ilumináti, Židobolševici, nebo náckové z odvrácené strany Měsíce, protože najednou je na koho ukázat, je na koho to hodit a nemusí se tak čelit nezajímavé, obyčejné a hlavně nepříjemné realitě, která jednoduše zní – shit happens.

webmaster
17.3.2016 | 22:55:39
Lukass.M

#99 téčko171: Ptal se na „vypařený motory“ u Pentagonu? :) Nepochybuju že se na ČVUT potká s odborníkama ale jednoduše – to že mám odborný znalosti v oboru ještě neznamená že Musim mít pravdu v určitý konkrétní záležitosti. Jsem elektrikář a na základě svejch odbornejch znalostí můžu tvrdit jak vypadaj jističe u Vás doma, ale to ještě neznamená že budu mít pravdu.

#103 téčko171 #105 A_V
17.3.2016 | 23:00:26
téčko171

#102 Lukass.M: „…to že mám odborný znalosti v oboru ještě neznamená že Musim mít pravdu v určitý konkrétní záležitosti.“

Jaký smysl pak měl tvůj argument maturující stavařkou? Dále fakt, že mám odborý znalosti v oboru nemusí nutně znamenat, že mám 100% pravdu, ale pravděpodobnost, že ji mám a že má tvrzení jsou velice blízko skutečnému běhu věcí, je nepochybně výrazně vyšší, než u, řekněme, člověka s menšími znalostmi či dokonce laika. V opačném případě by studium a zdokonalování znalostí čehokoli postrádalo jakýkoliv smysl.

#104 Lukass.M
webmaster
17.3.2016 | 23:07:17
Lukass.M

#103 téčko171: Maturující stavařka patřila k tématu ocel vs. oheň. Ty jsi odborníky z ČVUT vztahoval tak nějak celkově ke konspirační teorii, ne? :)

#106 téčko171
17.3.2016 | 23:15:47
A_V

#102 Lukass.M:
#97 Lukass.M: Já tenhle rok taky maturuju na stavebce. A bez urážky, ale jestli tvrdí, že skelet dvojčat mohl vydržet ten žár, nebo dokonce že ocel vydrží víc než dřevo tak by se měla začít rychle učit protože: Maturita se blíží :)

#108 Lukass.M
17.3.2016 | 23:20:38
téčko171

#104 Lukass.M: Ke konspirační teorii, jejíž součástí je i téma ocel vs. oheň.

Jinak se spolužákem jsem v kontaktu, uvidím, co z něj dostanu. Mezitím se nebudu zdráhat odkázat na několik článků technetu, které se celé problematice věnují:

http://technet.idnes.cz/…echnika.aspx?…

Napřílad konkrétně k těm ocelovým nosníkům:

" Experti se shodují, že není potřeba dosáhnout teploty, při které se ocel taví (1 510 °C). Ocelové nosníky se stoupající teplotou roztahují už při obyčejných požárech a při teplotách 600 stupňů Celsia ztrácejí až polovinu své nosnosti. Požáry ve World Trade Centru dosahovaly až 980 stupňů Celsia.

Přestože se tedy ocel netavila, nosníky v zasažených patrech se prohnuly natolik, že došlo k narušení stability budovy. Prohnutí pater je zřejmé i z fotografií a všimli si jej i policisté a hasiči na místě – právě na základě tohoto pozorování hlásili, že budova možná v nejbližších chvílích spadne."

Zdroj: http://technet.idnes.cz/…echnika.aspx?…

#107 A_V
webmaster
17.3.2016 | 23:22:03
A_V

#106 téčko171: Takhle jsem to s tou ocelí myslel asi jsme se měl líp vyjádřit. Prostě se z té konstrukce stala rozteklá čokoláda :)

17.3.2016 | 23:28:22
Lukass.M

#105 A_V: V díře po nárazu byl až Takovej žár, že z tý díry vykukovali a mávali pracovníci WTC. Pravděpodobně hotový inferno. Mj. zde https://www.youtube.com/watch?…

Mkay, zjevně se objevují lepší a lepší simulace toho že se vše stalo přesně tak jak se nám to hodí. Stačí správně nastavené hodnoty a vše je OK :) Na aktuální argumentaci se klidně můžu kouknout, ale prostě nemůžu nevidět důsledky „války s terorismem“.

#118 A_V
18.3.2016 | 0:00:23
904a2878

#70 chateu: Britové mají více pozitivní vztah k EU než ČR nebo SR. Bez ohledu na to, jak se údaje prezentují. Bez ohledu na to, jestli se ptají lidí inklinujících k socialismu nebo tvrdému laissez-faire. Ale asi budeš potřebovat trochu širší rozhled a chvíli tam žít, abys to pochopil.

Mimochodem, tady vyvrácení jednoho z dalších široce omývaných bludů – imigranti a nezaměstnanost: https://paper.dropbox.com/…amTexcCHwP1H

Někdy bych opravdu rád pochopil, co lidi vede k šíření bludů a skálopevné důvěře k demagogii.

18.3.2016 | 3:32:50
904a2878

#51 Athaeneus: Já měl za to, že budeš pokračovat v trollení a neprozradíš se. :-) (To, cos napsal je totiž moc i na zaryté konvičkovce, proto jsem reagoval ještě větším extrémem – že vypadá Konvička jako Turek a jeho rodina sem kdysi emigrovala z Řecka nemusí znamenat, že je muslim nebo Turek) :-D

#94 Tomi Lee Morpheus: K čemu potřebuješ znát mé jméno nebo povolání? Ne a nemám humanitní vzdělání, jsem technik. Často se pohybuji se, z důvodu zaměstnání, pohybuji v zahraničí. Naposledy během Vánoc jsem prolétal přes Švédsko – ano, žebrající děcka-kapsáři vypadají hrozně, ale rozhodně bych je nenazýval hrdlozeři (jako tvrdí někteří). Myslím, že víc informací o sobě sdělovat nemusím. Na tom se snad shodneme, ne?

Statistiky, které jsem viděl odpovídají těm z OECD – přesná čísla ti neřeknu, protože jsem je nikdy podrobněji nezkoumal. Někdy loni jsem na ně koukal jenom proto, abych se ujistil, že to, co se všude plácá je jen davová hysterie. Ale na první pohled nevypadá žádný ze zveřejněných údajů nijak více neliší od původního obyvatelstva. Jsem přesvědčený, že kdyby se čísla padělala, tak by se na to přišlo. Pokud by byla skutečnost alarmující, tak by OECD takové statistiky nezveřejňovalo (NDR takto například přestala zveřejňovat statistiky ve chvíli, kdy rostl počet sebevražd).

#122 Athaeneus
18.3.2016 | 4:09:05
Evilbringer

Ale jiste… Ja rad prispeju, kdyz to bude tak, jak to jakoby vyznelo z toho videa – abych pomohl dopravit ty tisice a miliony chudaku do USA, ktere tak rady pomahaji.

18.3.2016 | 6:26:01
DejvidHound

Ale najlepsia bola reakcia Busha ked mu v tej skole kde cital detom rozpravku povedali ze lietadlo napalilo do druhej budovy. Nic. Ludia boli porazany ako dobytok v ohrade a on ani nehnul brvovu.

#113 awacs
18.3.2016 | 9:57:47
awacs

Ty jo, to koukám, co se tu rozjelo :O

#112 DejvidHound: Promiň, ale tohle není reakce někoho, kdo o tom věděl a jestli jo, tak by mu měli dát Oscara za nejlepší výkon století https://static-secure.guim.co.uk/…e-Bu-007.jpg

On tam zůstal kvůli těm dětem, pro ně to byl možná největší zážitek života, protože v USA má u obyvatelstva prezident jiný statut, než u nás. Navíc na tom videu bylo vidět, že není zrovna v pořádku.

18.3.2016 | 10:16:20
DejvidHound

Asi mali deticky prednost. Dobre nejdem sa tu natahovat. To by sme museli vypocut jeho.

#115 awacs
18.3.2016 | 10:28:44
Hadas

tak na tohle ani korunu

18.3.2016 | 12:53:00
Katy Kate

Co to nakecali tim hercům. Jsou to strašný kecy!! Oni nehledají nový začátek!! Kdyby ano tak nekradou, neníčí, nevraždí zkrátka se chovají jako zvířata. Nic víc nejsou.

#120 zamyslak #121 904a2878
18.3.2016 | 17:28:16
A_V

#108 Lukass.M: A co podle tebe měli ty lidi dělat? A co by si dělal ty, kdyby se okolo tebe uprostřed budovi najednou objevilo letadlo? Asi nemůže být pochyb o tom, že byli dost v šoku a jelikož neměli šanci se dostat dolů tak uďelali to co by uďelal každý šli k okraji, kde nebylo tolik kouře. Jinak letadlo se zastavilo o hl. nosou konstrukci, která bylu uprostřed takže na kraji nebyl žádný velký požár. A na oslabení konstrukce nemusíš mít inferno. Stačí pár set stupňů celsia. A co se týče konspiračních teorií tak je skoro nulová šance, že by to nikdo ze zasvěcených neprozradil. A hlavně to je hrozně neuctivé k rodinám obětí a hlavně hasičů, policistů…, kteří tam umřeli když zachraňovali životy.

#128 Lukass.M
18.3.2016 | 18:32:29
téčko171

Přesně tak, mně osobně v zásadě tohle jako klidně jediný argument bohatě stačí – pokud připustíme, že skutečně jde o spiknutí, muselo by se na něm podílet tak ohromné množství lidí, že by bylo zhola nemožné to celé kontrolovat, aby se alespoň jeden z nich neprokecl, ať už úmyslně či z nedbalosti – dnes a denně se provalují neméně důležité aféry (Snowden), kterých se účastní mnohem méně lidí a ani tak to nedokážou uhlídat.

#124 Athaeneus
webmaster
18.3.2016 | 19:31:28
zamyslak

#117 Katy Kate: ty jsi vegetariánka, nebo jen někomu platíš, aby vraždil zvířátka?

18.3.2016 | 19:55:30
904a2878

#117 Katy Kate: Dítě moje, nespletla sis století? To, co popisuješ je nájezd Avarů z 10. století. ;-) Vsadím se, že jsi v životě viděla 0 (slovy NULA) uprchlíků. A to jak těch současných, tak třeba před dvaceti lety během válek na Balkáně. Není nic horšího, než to, co si jsou lidi schopní dělat navzájem – a to ať už z nevědomosti, nebo kvůli davové hysterii. A vyzývám všechny ostatní, co tu šíří bludy – za pár stovek si můžete vždycky koupit z doprodeje last-minute letenky nízkonákladových společností jako Wizz air. Zaleťte si na půldenní výlet do těch měst, kde popisujete, že jsou ty no-go zóny, kde prý snědí mladíci hromadně znásilňují a rabují. Zajeďte si do Maďarska podívat se na uprchlické tábory. Ne, žádnou senzaci neuvidíte. Jen utrpení a nudu. Absolutně nic, co by za řeč stálo.

18.3.2016 | 21:35:02
Athaeneus

#110 904a2878: Omlouvám se, ale nechtěl jsem trollit. Chtěl jsem, aby to vyznělo, jako očividný vtip, na nějž by se snad ani nikdo nemohl chytit a proto jsem byl tak překvapen tvou reakcí (Promiň, že jsem tě podcenil :) )

Mně osobně totiž už uprchlická krize nudí. Protože je to typ problému, jenž by byl už dávno vyřešen, nebýt toho, že na obou stranách jsou kreténi*, jak u sluníček, tak u xenofobů. A dá se říct, že jsem už na cokoliv ohledně uprchlické krize rezignoval… Nemá to smysl… Tak si dělám alespoň tu prdel.

*Ikdyž – říct o někom, že je kretén, je dost hloupé, neboť člověk mizivého intelektu by nevyšplhal až tak vysoko (pokud náhodou neslouží coby něčí opěrka), takže pod pojmem kretén si spíše představuji zmetka, jenž baží po prachách → viz. projekt EUROMED.

#123 Athaeneus #125 904a2878
18.3.2016 | 22:38:05
Athaeneus

#122 Athaeneus: Chjo… „Mě“

Už je večer :D

18.3.2016 | 22:39:37
Athaeneus

#119 téčko171: To, co jsi teď řekl, je přesně důvod, proč mi vadí, jak moc se nadává na zdroje oponentů. V dnešní době je skoro nemožné lhát, prakticky vůbec.

Namísto toho se spíše jenom neříká celá pravda, což je snadnější. Proto tady vznikají ty rozpory (viz. začátek diskuze), protože oba tábory na sebe mávají informacema, o nichž se dá říct, že s vysokou pravděpodobností platěj. Ovšem namísto toho, aby si ty tábory přečetly názory protistrany, pouze dokola čtou a citujou pouze to svoje. A to je pravá podstata průseru

18.3.2016 | 22:45:18
904a2878

#122 Athaeneus: Kdyby se ten problém vyřešil, muselo by se věnovat důležitějším věcem. ;-) Stejně tu hysterii dost dobře nechápu – místo toho, aby se lidi zajeli podívat jako obyčejní „čumilové“ na uprchlíky, jak jsem popsal v postu #121, tak akorát obě strany neustále citují dokola zjevné nesmysly a dokonce jim i věří.

Přemýšlel jsem, že bych sám sobě filtroval noviny/zprávy a nezobrazoval v nich Zemana, Babiše/ANOFert, uprchlíky, Ukrajina + Rusko + Krym, volby v USA a dospěl jsem k závěru, že bych neměl co číst. Vlastně jako v tomhle vtipu: http://www.bugemos.com/?…

19.3.2016 | 2:14:40
lenacia

#24 TheDarkKnight: chcete si hrát na to, že my sme ti špatní? Fajn. A co banda uprchlíků, která si neváží věcí? Vyhazují jídlo, páli petky, páli matrace, vyhazují stany, nechávají za sebou bordel? A kdo z toho sklízí kritiku? Jan Šibík, který natočil video http://www.lidovky.cz/…vy-svet.aspx?… Další otázka je… kdo ten bordel uklidí? Hádám, že asi budou muset evropané.

Stovky žen, které byly obtěžovány o Silvestru v Kolíně jsou co? Vyjímka v pravidle hodných uprchlíků? Obtěžované ženy v ochodních domech, v bazénech? Kultivovaní uprchlíci, kteří potřebujou brožuru i s obrázky, kvůli negramotnosti o tom, že nemají sexuálně obtěžovat ženy? TAK KDE TO JSME?

Máme tu stovky lidí bez domova, zoufaých, kteří kradou jen pro to, aby je chytili a oni mohli strávit noc ve vězení místo v mrazivé noci. Pomůže jim někdo? Tak maximálně jim psotaví zavšivenej stan kde si za dvacku můžou přespat. Uprchlíkům se zařídí byty, práce, tlumočníci a vůbec je integrují do komunity.

‚Džungle‘ v přístavu Calais? Útoky na kamiony, věčné výpady skrze pletivo a snaha dostat se do Británie? Deprese strojvedoucích, kteří nemají šanci vědět, zda vlakem v tom tunelu někoho nezabili? Ale jsme to my ti špatní že? měli bychom je tam normálně pustit, dát jim peníze zadarmo, práci jakou si zamanou hlavně s vysokým příjmem… budeme omlouvat jejich činy vůči ženám, protože začneme mít názor, že si za to ty ženy mohly samy…

#134 zamyslak
19.3.2016 | 5:52:35
Matěj z Czechie

Pár seriálových herců z Ameriky vyprovokují takovou diskusi? Na seriál se budu dívat i nadále, ať si nějací blázniví američané povídají co chtějí. Ať žije bílá křesťanská Evropa. Stop multikulturalismu.

19.3.2016 | 8:16:08
Lukass.M

#118 A_V: Je neuctivý vůči obětem hledat pravdu? A vůbec – přijde mi že ani když by Ti byl přinesen na podnose chlap kterej obalil nosný sloupy termitem, tak si najdeš perfektní výmluvu proč danej důkaz ignorovat. Stejně tak asi i s arabskym jarem, sýrií, ukrajinou… všude jsou to jen shody náhod a nejlepších úmyslů. Jen si dál hledej důvody proč filtrovat důkazy a ignoruj celkový důsledky. To že američani pořád držej základny v každý zemi kde „pomáhali“ je náhodnej důsledek a snaha pomáhat, to že americký společnosti těžej ropu v každý zemi kde proběhlo Jaro je náhodnej důsledek a pouhý logický využití situace, to že se každá z těch zemí okamžitě po ztrátě diktátora mile ráda zadluží u MMF na století je ze strany MMF obrovká pomoc :D Ukrajina je jen náhodou způsob jak evropu téměř odříznout od ruskýho plynu a ropy, a zároveň se Sýrií způsob jak do evropy vybudovat ropovod a plynovod od toho „správnýho“ dodavatele. K poslednímu bodu si přidej snahy o „transatlantický obchodní dohody“ podle kterejch bude možný evropana soudit u absurdních americkejch soudů ;)

#131 A_V
19.3.2016 | 8:37:17
Locker

Do jednoho to jsou dementi. Ale hrají dobře. Tak až to dotočí, tak ať si klidně udělají hromadný zájezd do Rakky…

19.3.2016 | 9:49:50
Andrej7395

Stava sa tu z toho politicka diskusia. Radsej tu rieste co bolo, bude v GOT. Ked budem chcet riesit politiku, tak pojdem na ine forko. Herci nemali o com kecat, tak im dal nejaky chazar par dolarov, nech aj tych uprchlikov spomenu. Premna za mna , nech si ich nastahuju domov kolko chcu. :) Kazdy ma pravo na svoj nazor, no urazat sa tu nemusite.

STOP MULTIKULTI !!!!

#133 Eddard1
19.3.2016 | 10:57:42
A_V

#128 Lukass.M: Já nikdy neřek, že ignoruju nesrovnalosti a podobně. Ale teď vážně ty si myslíš, že za ruský útok na Ukrajinu může USA?

#132 Eddard1 #135 Lukass.M #145 904a2878
19.3.2016 | 11:10:03
Eddard1

#131 A_V: On se uskutečnil nějaký Ruský útok na Ukrajinu. Tak v takové chiméře žijete? Jo jistě Rusko poskytuje obráncům Donbasu materiální a lidskou podporu. Až Rusko skutečně zaútočí na Ukrajinu bude vlát Ruská vlajka nad Kyjevem

#136 A_V #145 904a2878
19.3.2016 | 11:27:38
Eddard1

#130 Andrej7395: ale za to si může Edna sama nikdo ji nenutil dát sem tenhle článek.

19.3.2016 | 11:29:26
zamyslak

#126 lenacia: „Stovky žen, které byly obtěžovány o Silvestru“ Ale ti agresoři, to z valné většiny NEBYLI uprchlíci. Že doposud nikoho feministická témata nezajímala, to je zas věc další… Naše ženy si znásilníme sami, viď.

#164 lenacia
19.3.2016 | 12:27:54
Lukass.M

#131 A_V: Podle mě ignoruješ. A teď na to zábavnější: Jakej konkrétní útok Ruska na Ukrajinu?

#136 A_V
19.3.2016 | 13:03:25
19.3.2016 | 14:24:25
AviaRa

#136 A_V: Krym byl obsazený, ale že by se na něj vedl vojenský útok? Nepleť tu pojmy. Nikdo tu nezpochybňuje angažování Ruska na Ukrajině, ale „útok“ je fakt vtipné slovo.

#138 A_V
19.3.2016 | 14:29:51
A_V

#137 AviaRa: Poslali armádu, aby obsadila území jiného státu. To není útok?

#139 AviaRa #140 AviaRa
19.3.2016 | 14:37:05
AviaRa

#138 A_V: Dle Ruska to bylo na základě referenda (tomu ať si věří každý po svém, nebudu propagovat ani tu či onu stranu). Nebyl tam veden tvůj slavný útok s tím že by povraždili pohraniční (v podstatě na hranice ani nemuseli, když tam měli celou dobu základnu v Sevastopolu, jako dohoda s bývalým ukrajinskou vládou) a zbylé ukrajinské vojáky (kteří dávno utekli), na rozdíl od situaci na Donbasu a dalších to probíhalo v klidu a nepokoje (většinou zachycené přes mobil a hozené na YT) byli mezi proruským a proukrajinským táborem, bez přestřelek ale a během chvilky vyřešené (vítězně pro proruskou stranu).

19.3.2016 | 14:43:00
AviaRa

#138 A_V: Dle Ruska to bylo na základě referenda (tomu ať si věří každý po svém, nebudu propagovat ani tu či onu stranu). Nebyl tam veden tvůj slavný útok s tím že by povraždili pohraniční (v podstatě na hranice ani nemuseli, když tam měli celou dobu základnu v Sevastopolu, jako dohoda s bývalým ukrajinskou vládou) a zbylé ukrajinské vojáky (kteří dávno utekli), na rozdíl od situaci na Donbasu a dalších to probíhalo v klidu a nepokoje (většinou zachycené přes mobil a hozené na YT) byli mezi proruským a proukrajinským táborem, bez přestřelek ale a během chvilky vyřešené (vítězně pro proruskou stranu).

19.3.2016 | 14:43:00
AviaRa

Omlouvám se za double-post.

19.3.2016 | 14:43:26
Lukass.M

#136 A_V: Neboj, říká. Na Krymu byly nafocený jakýsi neoznačený jednotky. Když budem velkorysý a přiznáme je Rusku, pořád je tu smlouva o pronájmu Sevastopolu a dohodnutej strop ruskejch jednotek na Krymu nebyl překročenej :D

Taková sranda – při „útoku“ zemřel jeden ukrajinskej voják kterej se sám zastřelil na jakýsi radarový základně. Výsledek anexe? Od anexe přez referendum po dnešek na Krymu nebyly žádný nepokoje, žádný rabování a žádný vraždění. Bylo by lepší, když by na Krymu mohli řádit Ukrajinský fašouni sponzorovaný „někym kdo je chce připojit k EU a NATO“? Když by tam preventivně upalovali prorusky smýšlející jako v Oděse?

K referendu – referendum na Krymu by nemělo platit, ale volby na zbytku Ukrajiny kde zuřila občanská válka platěj? :D

#156 904a2878
19.3.2016 | 15:17:27
AngelInside

Doufal jsem, že podobné s*ance nebudu muset číst aspoň na Edně, ale i tady se bohužel najdou typičtí čeští prosťáčci se svými xenofobními a přiblblými názory, ale chápu, že je to těžké KO, když se Vaši miláčci vyjadřují jinak, než byste chtěli vy :) Doporučuju Vám, abyste někdy zvedli zadnice a jeli se podívat do světa, objevovat nové země, kultury atp.Bejt muslim neznamená automaticky, být vrah a terorista, ale to vám xenofobům asi těžko člověk vysvětlí, než s nimi získáte osobní zkušenosti, pak třeba zjistíte, že tam jsou obyčejní lidé, jako jste vy…

#144 10doktor10 #145 904a2878
19.3.2016 | 15:21:35
10doktor10

#143 AngelInside: Doporučuju navštívit periferii Paříže, Švédské Malmo, Brusel a další… viděl jsem a doufám, že nikdy neuvidím to samé v Praze…

19.3.2016 | 16:19:35
904a2878

#143 AngelInside: Pokud se nezmění od základu školství, tak lidé nebudou schopní kriticky přijímat informace, ale budou souhlasit s kdejakým bludem. V 19. století věřili pologramotní prosťáčci, ale i velká většina vzdělaných a inteligentních lidí, že Židé potřebují krev panen k obřadům. I ten nejzarytější odpůrce komunismu bude souhlasit s tvrzením, že Randsdorf byl vzdělaný a inteligentní člověk a přesto šířil kdejaký hoax. Většinová populace také věří tomu, že uprchlíci .....*. Jsou to taky lidské bytosti se všemi pozitivy i negativy, byť mají z důvodu odlišného prostředí trochu jiný pohled na svět. A když jich budete přijímat moc a nebudeme se jim nijak věnovat, budou se radikalizovat. A radikalizovat se budou úplně stejně jako lidé ve vyloučených lokalitách se strukturální nezaměstnaností. Teroristické útoky, politické vraždy a jiná zvěrstva probíhaly napříč celou Evropou prakticky celé 20. století a vyjma Olympiády v Mnichově v roce 1976 je nepáchali muslimové.

*doplň podle informací z aktuálních hoaxů nebo překroucených polopravd

#131 A_V: #132 Eddard1: On to nebyl pozemní útok v pravém slova smyslu. Byť zástupci Ruské federace tvrdí, že mají situaci pod kontrolou, tak okolo třetiny důstojníků v armádě je úplně jedno, kdo vládne. A to jsou oficiální čísla (!) poskytovaná Ruskem. Jedou sami na sebe, vybírají výpalné, rozkrádají a prodávají zbraně. Než riskovat revoltu ve vlastních řadách, raději pošlu nespokojené pryč. Takže proběhlo něco jako amnestie podmíněná tím, že dostanou „placenou dovolenou s výbavou zaměstnavatele na Ukrajině“. Pro nespokojené ruské vojáky je to možnost, jak si vydělat, pro Rusko příležitost, jak se dočasně zbavit nespokojenosti a rabování ve vlastní armádě. Během obsazování Krymu měla Ukrajina bojeschopných asi jen 5 000 mužů a jen pro třetinu výbavu. Při cestě na dovolenou na Krym měli naštěstí dostatek rozumu i místní posádky a vzdali se bez jediného výstřelu. Ty bys taky zem, která ti neplatí už půl roku žold, nijak aktivně nebránil. Byť to Putler zpočátku zatloukal, nakonec to přiznal po referendu. A referendum probíhalo jako Anschluß v Rakousku – poloveřejné hlasování s armádou za zády a podbízející otázky. A že by při skutečně demokratickém hlasování vyslovilo zájem o připojení k Ruské Federaci „pouze“ 70 % hlasujících a ne 96 % není obhajoba. Při Ruském hlasování měli když u ne strach z represí, tak rozhodně z chaosu, který by se přelil z pevniny k nim a zvolili menší zlo. Rabování, znásilňování, krádeže a další bezpráví probíhá na obou stranách. Válka je vůl, spravedlnost je slepá a z pravdy se nenajíš.

[smazáno] Byls tam? Nebo jsi to jen viděl na fotkách? Zajeď si na Matiční, projdi si v Brně Francouzskou (hned vedle Cejlu) a neuvidíš nic moc jiného.

Tahle diskuze začíná ztrácet smysl. A někteří neustále opakují dávno vyvrácené lži, druzí mají až příliš růžový pohled na svět… a pravda pláče někde v koutě.

#154 Eddard1
19.3.2016 | 16:52:12
WhiteDragon

Komedianti jsou všude stejný… Ty by prodali i vlastní matku :-D I když, je to hnusný citový vydírání a dělá se mi z toho špatně, tak radši tady budu žít s uprchlíkama, než s lidma, co se jich tu zastávají :-D

19.3.2016 | 18:05:44
Alf0nse

Jasně pomocte lidem co nemaj zbraně, ale iphony jo! Bránit by se mohli, ale oni si představují, že v Evropě budou žít ůplně bez starostí… jen zneužívaj poskytnutou pomoc…a my budem dávat peníze, aby si tu žili na dávkách :D http://www.parlamentnilisty.cz/…vrope-415625

#148 téčko171
19.3.2016 | 18:32:58
téčko171

#147 Alf0nse: Parlamentní listy :D

http://www.parlamentnilisty.cz/…-deje-424588

Na téhle debatě jsem byl a polovinu těch výroků, které článek cituje Erik Best buď vůbec neřekl, nebo to řekl jinak, nebo jsou vytržené z kontextu. Tolik k novinařině Parlamentních lis­tů.

#149 Lukass.M
webmaster
19.3.2016 | 19:19:41
Lukass.M

#148 téčko171: A já sem četl článek na novinkách.cz kterej se taky neshodoval s realitou… pointa? :D

#150 904a2878 #162 téčko171
19.3.2016 | 20:37:20
904a2878

#149 Lukass.M: A jaké jsou základy objektivní novinařiny?

 1. otisknout první zprávu, kterou uvidím a připlácnout k ní obrázek z fotobanky
 2. bezmyšlenkovitě převzít v plném znění zprávu z agentury
 3. vzít nějaký cizí text, vložit před něj odstavec XY, odborník na obor řekl
 4. napsat krátký článek začínající „Podle předběžných informací se stalo to a to, situaci nadále upřesňujeme, zůstaňte naladěni“ a brzké době se objeví zkreslená zpráva obsahující seznaci
 5. ověřím informaci z několika nezávislých zdrojů

O Parlamentních listech se napsalo mnohé. Byť s celým tímto textem nesouhlasím, některé pasáže alespoň částečně objasňují, co je zač: http://g.cz/…ke-novinarin

#151 Lukass.M #170 Mikee33
19.3.2016 | 20:45:52
Lukass.M

#150 904a2878: Já si z toho odnesl jen to, že pan Brezina je Kok OT. Má něco proti krádežím obsahu? Ať jde žalovat a nebrečí o pozornost a soucit na internetech. Abych se vrátil k jádru pudla – záleží na danym novináři jaký lejno vytvoří a až následně na redakci jak má nastavený systém. Někde se publikuje bez kontroly, někde může články klidně kontrolovat majitel.

#157 904a2878
19.3.2016 | 21:03:46
Lukass.M

Takový OT… číst to nebudu ale titulek bombovej (samozřejmě Brezina):

http://g.cz/…adny-zabijak

19.3.2016 | 21:05:50
Eddard1

#136 A_V: Krym obyvatelé se rozhodli v referendu. Ruské tehdy neoznačené jednotky jen tohle referendum umožnili. Špičková operace prakticky bez krveprolití

19.3.2016 | 21:06:22
Eddard1

#145 904a2878: Žádného Putlera neznám. Referendum proběhlo zcela legálně. To že dopadlo 96% zcela logické když ho na vyzvu Krymských vůdců 14% obyvatel ignorovalo.Tak z logiky věci když jdou prakticky hlasovat co chtějí k RF tak je 96% logické. Nikdo je k hlasování nenutil.

#155 904a2878 #162 téčko171
19.3.2016 | 21:18:24
904a2878

#154 Eddard1: Dobrá, tak jinak – jaké podmínky musí splňovat svobodné a nezávislé volby nebo referendum, aby se mohly konat? Nebudu ti podsouvat žádné odpovědi, prostě to napiš tak, jak to cítíš.

#158 Eddard1
19.3.2016 | 21:48:22
904a2878

#142 Lukass.M: Tady to máš z „mainstreamu“. http://zpravy.idnes.cz/…ranicni.aspx?… „Abychom blokovali a odzbrojili 20 000 dobře vyzbrojených lidí, potřebovali jsme určitý počet personálu. Nešlo přitom jen o množství, ale i o kvalitu. Byli zapotřebí odborníci, kteří to dokážou. Proto jsem přikázal ministerstvu obrany, proč to skrývat, aby tam pod záminkou posílení ochrany našich vojenských objektů na Krymu byly přepraveny speciální jednotky Hlavní správy rozvědky (GRU) a námořní pěchoty,“ uvedl Putin k identitě neoznačených vojáků.

A mainstream citoval, světe div se, ne imperialisty pracijící za krvavé dolary z júeSSej, ale oficiální ruské médium Россия 1.

#163 Lukass.M
19.3.2016 | 21:55:43
904a2878

#151 Lukass.M: Jakým způsobem se liší od sebe blog, vyvážené zpravodajství, investigativní žurnalistika, bulvár, válečná propaganda nebo třeba esej studentů žurnalistiky? Jaké podmínky je třeba splnit, aby byl obsah zprávy důvěryhodný? Jak přispívá k důvěryhodnosti média netransparentní vlastnická struktura? Říká ti něco jméno Karel Čapek nebo Karel Havlíček Borovský?

19.3.2016 | 22:03:35
Eddard1

#155 904a2878: Seznam voličů, urna, místo kde upravit lístek. nějaká volební komise. To jak jsem to viděl nespatřuji, že by s tím referendem bylo něco v nepořádku.

#159 904a2878
19.3.2016 | 22:04:52
904a2878

#158 Eddard1: Může před volební místností někdo agitovat? Může si volič lístky opravit jinde než ve volební místnosti? Je třeba plenta, kde volič anonymně upravuje lístek?

#160 Eddard1
19.3.2016 | 22:14:03
Eddard1

#159 904a2878: Snad jsem tu plentu tam uvedl. Jestli jde lístek upravit i jinde? No pokud lístek dostaneš domů tak jde i doma, ale stejně potom by jsi měl jít i třeba formálně za plentu.. Pokud ve volební místnosti tak by jsi ho měl jít upravit za plentu. Jen nechápu z čeho mě jako zkoušíš?

19.3.2016 | 22:32:24
Eddard1

#92 A_V: jasně a odhalená ocel byla z nějakého důvodu od z hora až dolů. Komu tuhle blbost chce vnutit?

#173 904a2878
19.3.2016 | 23:15:47
téčko171

#149 Lukass.M: Že novinky.cz se taky nedají číst.

#154 Eddard1: Budeš se divit, ale takový volby v KLDR jsou třeba taky zcela legální. O jejich dalších kvalitách však lze poměrně úspěšně pochybovat, že ano.

#173 904a2878
webmaster
19.3.2016 | 23:18:47
Lukass.M

#156 904a2878: No vida, ale to nic nemění ani na smlouvě o jednotkách na Krymu, ani na následcích anexe… tedy vyhnutí se řádění fašounků.

A vůbec, nesliboval jsem ti že se s Tebou nebudu bavit?

#173 904a2878
20.3.2016 | 1:19:15
lenacia

#134 zamyslak: A kdo to teda byl? Skupina sazí a bahnem vyválených albínů?

20.3.2016 | 4:12:05
Eddard1

Krym není KLDR. Nepochybuji o tom že Krym chtěl připojit k RF. Nějaké snahy to zpochybňovat a tvrdit, že to bylo zfalšované je jen ubohá snaha odpůrců se chytat stébla trávy.

#171 Mikee33
20.3.2016 | 7:53:17
Mikee33

#4 TheDarkKnight: na tom nezáleží. Nicméně de facto na dvorku jsou. Derou se do Evropy dost rychle.

20.3.2016 | 16:44:32
Mikee33

#5 JuRas: Perfektně napsáno.

20.3.2016 | 16:45:39
Mikee33

#44 awacs: Přesný popis, díky.

20.3.2016 | 16:50:20
Mikee33

Tak se koukám, že i tady je bohužel spousta těch se sluníčkovým viděním světa. Tedy těch, kdo nejsou schopni pobrat důsledky tažení muslimské invazní armády do Evropy. V Evropě prostě není dost peněz, místa, práce ani bytů pro takové množství ekonomických imigrantů. Podívejte se na videa s jejich požadavky, podívejte se, co nám sem táhnou s sebou. Imigranti musí brát v úvahu, že se buďto absolutně přizpůsobí stylu života a zvykům státu, do kterého přišli – a co se těch současných týče, tak sem vtrhli ILEGÁLNĚ A MĚLI BY BÝT OKAMŽITĚ VYHOŠTĚNI – nebo táhnout odkud se vzali. 99% těch, co se nám sem cpou, sem přišli s myšlenkou vysávání evropských sociálních systémů, většina z nich není schopna pracovat, protože prostě nic neumí. Kecy o tom, jak jsou to všechno doktoři a raketoví inženýři mne už dost vytáčejí. Všichni ti, kdo jim pomáhají při transferu do Německa či dále, by měli být souzeni a odsouzeni za trestný čin. Všichni tito sluníčkoví bezmozci chtějí hrozně moc dělat charitu, ale za cizí peníze. Podřezávají nám všem větev, na které společně sedíme a de facto nás nutí ke kolektivní sebevraždě. Pomáhají tím ničit evropskou kulturu, pomáhají ke zničení a k zákazu našich tradic a zvyků. Všichni ti, kdo položili své životy při obraně Evropy proti islámským hordám se musí v hrobech otáčet jako vrtule. Sluníčkoví pomáhači jsou ostudou všech států, kde škodí. Ano, je třeba pomáhat. Bohužel se USA podařilo přesvědčit „spojence“ k útokům na diktátory, kteří tuto svoloč drželi pevnou rukou za hranicemi Evropy, jejich pád uvolnil hranice a způsobil migrační vlny. Snad se to, co provedli v Iráku a Lybii nepovede v Sýrii. Stačí, že pomohli vzestupu IS, který v podstatě terorizuje celou Evropu. V současné době se Evropa začíná posírat z Turecka. Sakra proč? Zavřít hranice a bránit je před invazí – jako za války. Ono totiž už o nic jiného nejde. Evropa je ve válce s islámem, jen přizdisr… ve vládě a parlamentu odmítají vidět svět tak, jak opravdu vypadá. Islám je nutno zastavit a zakázat – stejně jako se to stalo 11. září 1683 u Vídně. Je třeba vypráskat tuto absolutně netolerantní ideologii z evropské půdy.

#172 Andrej7395
20.3.2016 | 17:05:04
Mikee33

#150 904a2878: Ohánět se špínou g.cz je hnus. Opravdu velký hnus. Parta dementních sluníčkářů, kteří každému, kdo nemá rád islám nebo nechce platit imigrantům bohaté dávky, umí jen nadávat do nácků. FUJ.

#173 904a2878
20.3.2016 | 17:07:08
Mikee33

#165 Eddard1: Palec nahoru.

20.3.2016 | 17:07:39
Andrej7395

#169 Mikee33: Asi najnormalnejsi prispevok. Kamarat mas u mna pivo :)

20.3.2016 | 20:14:55
904a2878

#170 Mikee33: Takže je tedy v pořádku, že Parlamentní listy založil Janoušek, Valenta a další podivné kreatury? já jsem neřekl, že se s jejich názory ztotožňuji.

#163 Lukass.M: A jak byla napsaná smlouva? Že ruská federace bude mít pronajatou základnu na Krymu na 100 let a posádky bude doplňovat zásadně v noci neoznačenými jednotkami, které budou v několikanásobku smluveného počtu vstupovat na území suverénního státu mimo vyznačené přechody? Referend na Krymu bylo několik už v 90. letech a po roce 2000. Netýkaly se samostatnosti, ale dalších pravomocí. Před okupací ruskou armádou měl Krym srovnatelnou samostatnost a autonomii, jako mají kantony ve Švýcarsku. A jaké řádění fašounků? To jsi četl na bloku Randsdorfa nebo Cvalína, ne? Ano, praporů jako AZOV bylo několik a většina jeich členů už bručí v base za rabování a znásilňování. Ovšem Ruská federace použila k okupaci Krymu a k vysílání na spřátelená území muže stejných kvalit – штрафбат. Tedy jak jsem psal – trestné oddíly složené z kriminálníků, vzpurných a zkorumpovaných důstojníků se kterými si neví rady. Rozvinul jsem to v postu #145. Nevím, jak ty, ale na Ukrajině jsem byl několikrát. V Lembergu/Lvově. Po Oranžové revoluci a pár let po tom. Říkal jsem jim, že klan Viktorie Tymošenko je stejná banda jako Kučma a jeho banda. Kdybych byl Rus, nedivil bych se tomu, kdyby mě za to podřízli jak podsvinče, tvářili se opravdu nepěkně. Asi po dvou letech, kdy jsem tam byl znovu mi dali za pravdu – vůbec nic se tam nezměnilo. Ukrajina je totiž diktatura orientálního typu. Tam demokracie nebyla a dlouho nebude a je jedno, jestli je bude „humanitárně bombardovat“ Ruská federace nebo USA – pořád to tam bude stejně na houno dokud nezmění celý politický systém.

#162 téčko171: To je trochu mimo srovnávat referendum na okupovaném Krymu s KLDR. Vhodnější přirovnání je spíše k Bělorusku nebo řekněme Angole a v zásadě i k české masáži „ANO, bude líp“ a nepolitické politiky jako VeVerky.

#161 Eddard1: Tady to máš vysvětlené od architekta, co pracoval tehdy na místě: https://youtu.be/CaLDwtwpzEI a ještě jiný o tom mluvil v Hyde Parku civilizace. Nemůžu ten díl najít, ale mluvil o tom déle a vzpomínal, jak tou dobou byl na dovolené v Turecku a tam lidi tvrdili, jak to udělali sinoisti z Izraele.

A znovu opakuji – xenofobové mě nazývají sluníčkem a sluníčkáři fašistou. Dodneška nevím, jak k tomu došli – zastávám se uprchlíků, ale třídil bych je bez výjimek a stejně tak jsem pro znovuobsazení evropských kolonií. Stejně tak každé náboženství považuji za demagogii a v rozporu se zdravým rozumem – mez křesťanstvím nebo islámem nevidím rozdíl. A stejně tak nacismus a komunismus považuji za sekulární náboženství vzniklá odštěpením z křesťanství. Ale nikoho za to nekritizuji – klidně si ukusujte o půlnoci hlavy černým kohoutům a napichujte panenko voodoo – ale vyznávejte si prosím pěkně své modly doma. Kostely ani mešity na veřejné prostranství nepatří a kříže do škol také ne. A pokud se někomu z vás nelíbí třeba Mona Lisa, tak fajn, kupte si ji za svoje peníze a použijte třeba místo toaletního papíru – je to vaše soukromá věc. Takže ano, podle některých stále budu sluníčko nebo neomarxista, nebo jak tomu vy národovci říkáte. :-)

A speciálně pro Lukass.M, Mikee33 a Eddard1: tady je starší díl Hyde parku s Rayem Furlongem z roku 2012 (z doby bez ruských hoaxů a uprchlické krize, takže nebojte, je to objektivní a točené pár let potom, než si Putin rozmyslel členství v NATO a užší spolupráci s EU a zahájil okupaci Gruzie) a je tam vysvětleno, jak se dělá objektivní novinařina a popis kritického myšlení. http://www.ceskatelevize.cz/…1-hyde-park/

Mimochodem, znám se trošku s jedním Kurdem a popisoval mi zvěrstva, co jim tam Turci dělají. Je celkem jedno, jestli jsou Turci v právu nebo ne. I ta největší svině má právo na spravedlivý proces – Janoušek, Breivik a Rath šli taky bručet a nikdo je nemusel střílet, bombardovat nebo na ně pouštět plyn. To, co se v Kurdistánu děje jsou válečné zločiny, stejně jako už přes 40 let trvající turecká okupace severu Kypru. Když už tedy nechcete, aby sem prchali před válečnými zvěrstvy, co kdokoliv z vás udělal proto, aby se tam zastavilo násilí?

A jentak mimochodem, dopustím se jednoho argumentačního faulu. Věděli jste o tom, že Mengele, Eichmann i John Demjanuk byli také součástí uprchlické vlny po druhé světové válce? Takže chcete stále tvrdit, že všichni ti váleční uprchlíci jsou váleční zločinci, teroristi a spící buňky? Ano, jsou mezi nimi, jsou jich asi tisíce až desetitisíce v milionu stejně jako bylo kdysi dozorců z koncentráků. Nemůžete na 99 % ostatních uplatňovat presumpci viny – raději byste je měli třídit a legitimovat a dávky a podporu podmínit snahou se integrovat. Je to hodně nefér, ale Čína si určila nového Dalajlámu a ten káže Tibeťanům jen ty názory, které mu řeknou, že má kázat. Nevidím nic špatného na tom, aby stejným výběrem procházeli i islámští kazatelé. A to říkám, jako člověk, který vyvěšuje tibetskou vlajku.

A dopustím se ještě jednoho argumentačního faulu. Někteří odpůrci imigrace tvrdí, že v Evropě není další práce a budou vám brát vaše místa. Je mi vás líto. Protože pokud vám budou práci lidi, co nemají žádnou kvalifikaci, neumí jazyk a nikoho tu neznají, tak o kolik jste potom cennější pro zaměstnavatele? V tom případě asi pracujete za minimální mzdu a jste pouze nekvalifikovaná pracovní síla. V 18. století ničili v továrnách dělníci parní stroje. Pokud je mi známo, jejich práce nezanikla, pouze se zvýšila efektivita výroby, snížila se cena výrobku a mohlo si jej dovolit více lidí a vznikly zcela nové pracovní obory a další pracovní místa a lidé dále bohatli. Pokud se na uprchlíky nebudou aplikovat socialistické poučky, trh si s nimi poradí. Možná to zní rasisticky, ale buďte rádi – váš bílý pologramotný soused nebude jezdit s hovnocucem nebo montovat u pásu, ale přesune se do kanceláře. K něčemu podobnému došlo v USA po zrušení segregace na přelomu 50. a 60. let – bílí povýšili a „negři“ zůstali na nekvalifikované práce. Mě osobně je jako zaměstnavateli zcela ukradené, jakou má dotyčný zaměstnanec barvu pleti – pro mě je daleko důležitější, aby bral co nejméně, tomu co dělá rozuměl a místo vysedávání na internetu v pracovní době makal.

#174 904a2878 #175 téčko171 #176 Lukass.M #179 Eddard1
20.3.2016 | 22:08:41
904a2878

#173 904a2878: omlouvám se za překlepy a mně/mě, psáno na tabletu. Psal jsem rychle, abych nepřerušil tok myšlenek.

20.3.2016 | 22:15:37
téčko171

#173 904a2878: Pravda, srovnávat se to úplně nedá, ale to nebyl smysl sdělení, chtěl jsem především poukázat na fakt, že když něco legální, ještě to automaticky neznamená, že je to i v pořádku.

webmaster
20.3.2016 | 23:10:32
Lukass.M

#173 904a2878: Opravdu se mi nechce trávit odpoledna sháněnim zdrojů a ověřovánim faktů :D

Buď se v tomhle budem držet při zemi nebo si s tebou fakt nepíšu… Jestliže je mezi uprchlíkama jedno procento – 1% vycvičenejch členů ISIL, jde při celkovym počtu 1 250 000 žadatelů o azyl z roku 2015 o nějakejch téměř neodhalitelnejch 12 500 partyzánů. Při naprosto minimálnim čísle 0,1% jde o 1 250 vojáků. A co když se nebudu držet při zemi? Co když v důsledku rozčarování bude zfanatizovatelnejch 10% migrantů? 125 000 magorů. Bez pořádnýho výcviku a bez bojovejch zkušeností, ale co z toho má např. kdokoli narozenej po roce 1986(?)?

Loňský útoky ve jménu Islámu nejen v Evropě těžily z velký části jen z toho, že „terorista“ měl zbraň a jím popravovanej dav žádný zbraně neměl.

Neni fér je „střílet na hranicích“, ale zároveň si nemůžeme dovolit pustit je do Evropy. Výše vypočtený fanatici se dle možností vyzbrojí, budou podnikat výpady, vytvářet teror na podporu „svojí věci“ a po každym výpadu se ztratí mezi ostatními 99% migranty.

Nemáš rád jednoduchý řešení – já jo. Uzavřít hranice a střílet gumovejma, klidně i uspávacíma šipkama. Na turecko kašlat – snažej se EU vydírat a jejich způsoby nejsou o moc lepší než IS. Nejlépe využít území EU na vnější straně „Zdi“. V daném pruhu území EU odříznutého od EU co nejneprostupnější bariérou zřídit co nejblbuvdornější tábory/města ve kterých budou platit zákony určené EU a nejlépe aby byly „vynucovány“ jednotkamy ve stylu „jeden z nás, jeden z nich“. Právo šaria musí být na tom území postaveno mimo zákon – neni možno udržovat druhý právní řád který zakazuje dodržování prvního. Každého ilegálního migranta na území (včetně o azyl žádajících) vylifrovat do těchto táborů (jsem fašoun a nelida, ok). V tuto chvíli by se mělo všem co se rozhodli utéct z vlasti dostávat jídla, pití a zdravotní péče. Pro EU to vychází levněji a bezpečněji než nechat neprověřený zástupy potulovat evropou. BA zamezuje to šíření rasistickejch nálad, davový histerii, nadměrnýmu úspěchu extremistickejch stran ve volbách… Takže stabilizace situace kolem „migrační krize“? Jestli je to moc blbej nápad tak prosim, debatujme :)

Když na to příde, můžou se podnikavý firmy pokusit zavést v takovém pásmu fabriky a třeba dát migrantům práci, stejně tak si migrant může vydělávat poskytováním služeb – vydáváním jídla, úklidem a spoustou dalších čiností které jsou potřeba pro žití statisíců lidí. Co třeba když by kliniky v daném pásmu zaměstnávaly migrující doktory? Dále ony bezpečnostní složky „jeden z nás, jeden z nich“ dá to práci „Jim“ a vznikne z toho „My“.

Co dál s migranty? Ti kteří budou MOC chtít do evropy, nechť si projdou pořádnym prověřenim původu (pokud nebude možno, nebrat… prostě pešek) – ti co projdou, pujdou na seznam čekatelů. Státy EU by měly mít příležitost si samy říct kolik prověřených by chtěly přijmout. Následně si čekatel sám řekne do které země, nebo lépe – bude mu nabídnuta zem která „bere“ a buď přijme, nebo bude posunut na spodek seznamu. Takto prověřenýmu s vybranou cílovou zemí by měla bejt poskytnutá „základka pro migranta“ – Jazyk + občanská výuka. Nejlíp zahrnout i kompletní test… po absolvování tohohle vzdělávání musí umět základy jazyku a mít znalosti absolventa základky. Umim si představit že takhle „zpracovanej člověk“ už přijde do cílový země. Má-li nějaký odborný vzdělání, může ho prokázat u školství daný země, nebo si školu udělat zároveň při nějaký nekvalifikovaný práci. Dávky a příspěvky? Žádná královská renta – chtěl do evropy s tim že jde pracovat, nechť pracuje. Nepracuje? Zpět do táborů. Poruší zákony? Zpět do táborů. Nejspíš není od věci „zkušební doba“ a třebas i Tebou navrhnutý GPS náramek. Je to jisté omezení svobod, ale dočasné a nejspíš lepší než válečná zóna, nebo život ve stanu na darovaném jídle.

Co dál? Stabilizace severu Afriky a blízkýho východu. Sám vidíš líp než já že je to hodně náročný… A jestliže má někdo zájem na nestabilitě onoho regionu tak i neproveditelný.

A btw aby jste viděli že nejsem svině, hned první den tohohle systému si objednám jednu migrantku 18–25 let, nebazírující na hidžábu :D

#178 904a2878
21.3.2016 | 10:02:55
SaintSin

Tvl, to je diskuze jak na Novinky.cz…uz jenom staci abyste se tu oslovovali pane „prijmeni“ a pani „prijmeni“ :D…a kdyz odsuneme uprchliky stranou, komu jeste prislo vtipny slyset takovy monstra jako Cercei a Ramseyho jak chtej abychom pomohli nestastnym v nouzi? :D :D

21.3.2016 | 15:00:00
904a2878

#176 Lukass.M: Problém v tom, co jsi popsal je ten, že minimálně polovina kroků je v zákonech EU ale není téměř dodržována. Stejně jako je třeba v Rusku trest smrti, ale není snad od rozpadu SSSR vykonáván (oprav mě, pokud se mýlím). To je asi jako s se splněním podmínek pro přijetí Eura – nedodržovalo ho ani Německo. Bez kompletních reforem a návratu k původním myšlenkám EU se budou problémy ještě více prohlubovat. Euro a uprchlíci byl teprve začátek a klonění se k Rusku nebo USA problém také nevyřeší, protože obě země (kromě několika prosperujících oblastí) nemají dávno takový význam, jako jejich představitelé tvrdí – nebýt jaderných zbraní, dnes by po nich ani pes neštěknul.

Problém zbraní je následující – občané se velmi těžko dostanou legálně ke zbraním – v zemích jako UK je prakticky nemožné vyjít i s delším šroubovákem na ulici. Proto také loni nebo předloni ten jeden islamistickej pomatenec použil sekáček na maso na válečného veterána. Ve Francii příslušníci policie nenosí pistoli – to už je prakticky policie jako v Demolition Manovi. Buďte dobrý. :-D Naopak v Izraeli chodí prakticky všichni lidé s vlastní zbraní, muslimové, nežidovští imigranti a azylanti na ni prakticky nemají nárok – jistě je to diskriminace, ale dohledej si nějaké video z dané oblasti. Začíná to obvykle stejně – fanatik vytáhne kudlu nebo najede autem do davu, do minuty ho zpacifikují kolemjdoucí a obvykle do tří minut ho policie spoutá nebo na místě stanoví smrt, protože je děravej jako cedník. Kdyby Palestinci věnovali tolik úsilí vlastnímu vzdělání než kopání tunelů a střílení raket, tak jsou dávno Švýcarskem Blízkého východu. Ovšem Izrael se nedá srovnávat s Evropou a i armáda si částečně na sebe musí vydělat.

Dnes v Evropě umírá daleko méně lidí na terorismus než ve 20. století. Předtím to bylo ve jménu politiky (ETA, Rudá brigády…) nebo křesťanského fundamentalismu (IRA) případně sociální nepokoje (protesty dělníků během Velké deprese v 30. letech). Tehdy bylo zabíjeno a mrzačeno daleko více lidí než dnes ve jménu islámu. Terorismus zůstal nadále terorismem, jen se změnily cíle a umírá méně lidí. To rozhodně není obhajoba terorismu ani zavírání očí před bezprávím! To je pouze důsledek nedodržování právního státu.

Ad stavění zdí – bez dalších opatření je to nesmysl. Hadriánův val padl, Velká čínská zeď padla, Berlínská zeď padla, Valy i s posádkami římských legií na Rýně padly.

Trošku rozvinu moji myšlenku ohledně kolonizace. Ona vlastně není ani nová – je to spíše takový Machiavelli a sir Lawrence z Arábie. Důležité je pomoci zpacifikovat situaci a dosadit vládu, pro niž bude dotyčná zem rovnocenný partner a ne otrokář. Není třeba ty země despoticky vysávat o všechny zdroje, ale nakupovat je za tržní ceny. Ono to bude výhodné pro všechny strany a poroste tem blahobyt. Když dokázal Izrael zúrodnit pouště, proč by to nebylo možná v Sýrii nebo Iráku? Je to opravdu zvláštní, ale kromě dvou afrických zemí jsou na tom všechny dnes (nejen ekonomicky) hůře než pod koloniální nadvládou. Kde je prosperita a blahobyt nejsou nepokoje a není prostor pro náboženské fanatiky. A narůstající prosperita bude pak dostatečný důvod k předávání moci a hlavně díky obchodu na sebe vojenské posádky vydělají a nebudou stát veřejné rozpočty ani korunu navíc, takže je možné je tam držet neomezenou dobu. Jak se tohle nemá dělat je například přiblíženo ve filmu Bitva o Alžír někdy z 60. let. Alžířané tam byli občané ne druhé, ale třetí kategorie a místo jakýchkoliv pokusů o dialog (dožadovaly se slibů koloniální vlády) odpovídaly obě strany terorem.

S tím jazykem a občanskou výukou to zbytečně přeháníš – to bys musel násilím odsunout polovinu hajlující lůzy a pankáčů. I když ona je to poměrně vtipná představa – na prvního máje obklíčí policie hrob Klementa Gottwalda a odsune Semelovou spolu s konvičkovci a pankáče s kšírem je naloží do dobytčkáků a odsunou je do uprchlického tábora na hranici s Tureckem s nelegálními imigranty a všichni se budou učit číst a psát. :-D Mimochodem, většina husitů byli stejní náboženští pomatenci jako IS/Daeš. Stejně tak původní šarí'a se příliš neliší od křesťanských desater přikázání, to až jejich velmi kreativních výklad. Většina muslimů totiž korán nikdy nedržela v ruce nebo nečetla a věří tomu, co jim jejich duchovní říkají. Ano, kamenování tam za cizoložství je, ale pokud nepředloží muž dostatečný důkaz (ne takový, jaký si vymysleli kreativní duchovní), tak může sám skončit ukamenován. Rozmach tohoto barbarství nebyl ve středověku, ale nastal až během 20. století. Na druhou stranu – jakékoliv náboženství nemá mezi civilizovanými lidmi co dělat, protože je v rozporu se zdravým rozumem. Dej lidem dostatečnou prosperitu a oni na pánbíčkaření zapomenou sami.

21.3.2016 | 18:22:53
Eddard1

#173 904a2878: Bez někam z okupací Gruzie. Nebudu si poustět nějakého kreténa , který mě bude do oči lhát ohledně Gruzii. Moc dobře vím jak to v roce 2008 proběhlo a kdo ten konflikt vyvolal

21.3.2016 | 18:40:11
Eddard1

Putin chtěl někdy do NATO?. No tak to bych si rád přečetl. Krym obsazovali jednotky GRU a ne najaký tví krim. živly.

#182 904a2878
21.3.2016 | 18:55:57
Argetlam Královrah

Chvályhodný počin, a je to jen ukázka toho, že herci z GoT opravdu mají srdce!

21.3.2016 | 19:37:38
904a2878

Tak to vypadá, že nás národovci po jednom bombovém útoku v Belgii opět ukamenují. :-(

#180 Eddard1: Ano o sbližování s NATO a EU mluvil někdy v roce 2003 nebo 2004, bylo to tehdy na Россия 1. To ovšem stál barel ropy okolo $150. A předháněli se s Medvěděvem jak furianti, kdo bude prozápadnější.

Ad video, o Putinovi ani Rusku tam nepadlo ani slovo, jen jsem se snažil říct, že to byl rozhovor v době, kdy nebyla žádná hysterie – ať už Čečna, nebo Gruzie, Ukrajina, Podněstří, nebo ti dnešní uprchlíci. Ve videu popisuje, jak má objektivní novinář pracovat s informacemi a ověřovat zdroje, aby nevypouštěl kachny a mimo jiné o tom, jak studoval v ČR.

Věř si čemu chceš, dodneška příslušníci ruské armády okupují část Gruzie a uvnitř svobodného státu postavili hranice jako v Podněstří. Medaili za anexi Krymu dostali členové motorkářského gangu a spousta jiných pochybných existencí. Do podobných akcí jsou vždycky jako první štrafniky, protože se od nich může jakákoliv oficiální vláda distancovat (jako třeba vylodění v Zátoce sviní za asistence CIA). I když je možné, že celé udělování medailí byla jen novinářská kachna – na stránkách ruského ministerstva o akci není ani slovo a medaile s oranžovo-černou stuhou oficiálně neexistuje. U těchto akcí se nikdy celou pravdu nedozvíš – vždycky totiž nějak smrdí a nikdy nebudou košér – ale bez důkazů platí presumpce neviny.

Ale věř si čemu chceš – někdo zpochybňuje holokaust; někdo japonské masakry v Číně; někdo přistání na Měsíci; někdo tvrdí, že Horáková se přiznala a byla odsouzena právem; jiný zase tvrdí, jak uprchlíci v ČR podřezali sousedům krávu; jsou i tací, kdo dodnes věří, že Katyňský masakr spáchali nacisté; také je velmi populární zapírat pokusy na lidech v Tuskegee; jiný zapírá, že po skončení druhé světové války unesli důstojníci NKVD z našeho území okolo 100 tisíc Československých občanů vesměs ruského původu. Žijeme ve svobodné zemi. Zkus ale zpochybnit v Rusku legitimitu anexe Krymu – v lepším případě půjdeš k výslechu, v horším přijdeš o práci.

Pokud jsem poslal svoje poctivě vydělané peníze na řešení uprchlické krize, tak je to pouze a jenom moje soukromá věc – ty si máchej před Strakovkou šibenicí – máš na to právo!

#184 Darth Jar Jar #188 Eddard1
22.3.2016 | 9:50:21
SaintSin

Lidi, kašlete už na tyhle ohnivý diskuze. Začíná to tady vypadat jak v moři, kolik je tady „red herringů“…jak se někdo může dostat od uprchlický krize až k prakticky všem válkám co kde kdy proběhly, aniž by se nedržel tématu a nepoužíval různý odklony pozornosti, aby svojí teorii podložil informacema, který s tématem nijak nesouvisí??? Vy máte asi hodně volnýho času, že tady máte takovýhle spisovatelský koutky. Stejně s uprchlíkama či jinejma globálníma problémama nic neuděláte a nikdo vám „bobříka politiky“ nedá, za to, že tu napíšete svojí konspirační teorii. Tyhle věci jsou v rukou jinačích lidí a to, že máte na tričku Che Guevaru z vás revolucionáře nedělá, tak zklidněte hormóny a radši si „vydojte úhoře do želví polévky, přeleštěte svícen, pohlaďte jednookýho hada, oloupejte klobásu, rozplakejte si plešouna“ a bude vám dobře a uprchlíci vás už štvát nebudou a vy se vrátíte k užívání si normálního života :D

22.3.2016 | 10:27:29
Darth Jar Jar

#182 904a2878: „jiný zapírá, že po skončení druhé světové války unesli důstojníci NKVD z našeho území okolo 100 tisíc Československých občanů vesměs ruského původu“

K únosům docházelo, ale s číslem okolo 100 tisíc už celkem fabuluješ.

#194 904a2878
22.3.2016 | 11:21:57
Tomi Lee Morpheus

dnes sa zas potvrdilo prečo tu islam ~ imigrantov v EU opravnene nechcem(e), Brusel KRVÁCA a táto krv je na rukách všetkých migrofilov a islamopropagatorov! Dokedy ich budete obhajovať? asi až pokial vám nezabijú ~ neznásilnia niekoho blízkeho, ale to už bude neskoro!

22.3.2016 | 12:19:25
AviaRa

Dneska se opět ukázalo to „muslimské obohacení“ Evropy. Jen si to sem nažeňme ve větším počtu jak idioti, že…

22.3.2016 | 14:21:57
AexStark

no musel jsem začít smát když jsem tam uviděl Iwana Rheona (představitele Ramsayho Boltona), když si člověk představí jakýho parchanta v seriálu hraje, jinak muj názor na uprchlíky je jednoznačný, nechci je tu, všechny bych je hnal zpět odkud přišli, je to dost našich evropských lidí co trpí a potřebujou pomoc, to je jen muj názor

22.3.2016 | 15:32:56
Eddard1

#182 904a2878: Já ty opravdu nechci brát iluze, ale v roce 2003–2004 Medvědeva nikdo neznal a cena ropy Brent nebyla ani 40 USD. Tech 140–150 bylo v roce 2008 ale taky potom došlo k postupnému propadu. http://www.kurzy.cz/…nr_index.asp?…

#194 904a2878
22.3.2016 | 16:33:22
methoz

Zklamali mě…

22.3.2016 | 22:11:26
armunder

Co si osobně myslí ty píčy vymrdaný že budou podporovat terorizmus ? Protože když jsou u nás uprchlíci tak věří v Aláha a to už je dělá teroristy protože to mají napsané v koránu! To stím sebeobjetováním a zabitím co nejvíce lidí. Ronaldo jim dal prachy na útok a ani to neví a pak ty herci ze hry o trůny a to budou další útoky díky nim!

#193 Sardelli
23.3.2016 | 11:58:01
armunder

Jinak ISIS jim už úplně vymyla mozek! Jestli jim vyhrožovali tak se tomu ani nedivím! Kdo věří v Aláha tak je teroristou!

23.3.2016 | 12:02:49
armunder

Jinak ISIS jim už úplně vymyla mozek! Jestli jim vyhrožovali tak se tomu ani nedivím! Kdo věří v Aláha tak je teroristou!

#194 904a2878
23.3.2016 | 12:09:20
Sardelli

#190 armunder: Tvoje rodiče jsou sourozenci, co ? Fuka to řekl dobře, internet je plný idiotů.. . http://video.aktualne.cz/…025900fea04/

23.3.2016 | 15:40:33
904a2878

#188 Eddard1: Uznávám, máš pravdu. Vycházel jsem z toho, že cena ropy po 9/11 stopla na dvojnásobek a měl za to, že stávala $40 za barel. Nejsem specialista na komodity nebo futures Ale jak říkám, hlásili se k Evropě v době okolo Oranžové revoluce na Ukrajině, když si střídali pozice premiér-prezident. Tehdy Rusko začala konečně růst po úpadku v době Jelcina a rozhodně tam nežilo jako dnes okolo 20 % populace na hranici chudoby.

#184 Darth Jar Jar: Ty čísla se velmi špatně odhadují a mají velký rozstřel od nějakých 20 až po 150 tisíc. Čísla hodně zkresloval odsun Sudetských Němců a Maďarů z našeho území. Jak do toho započítávat Podkarpatskou Rus? Spousta lidí byla jen odsunuta na Sibiř do Stalinovy smrti. NKVD nebyli nacisti, kteří přesně evidovali snad každého zplynovaného.

#192 armunder: „Ježíš byl první revolucionář,“ víš, kdo to řekl?

Hele, s některými z vás opravdu nemá cenu diskutovat. Snadná a populistická řešení problém nevyřeší a na proruských webech řešení nenajde. Stejně tak problém nikdo nevyřeší tak, že sluníčkářsky uvítá každého včetně teroristů (jako chtějí některá uskupení v Německu nebo Švédsku).

Na této stránce snad každý pochopí moje přirovnání. Uprchlíci jsou stejní jako divocí v GoT. Jon Sníh správně pochopil, že pokud je nepřijme, stanou se ze všech neporazitelní bílí chodci. Takže pokud my většinu uprchlíků nepřijmeme a necivilizujeme (ať to znamená cokoliv), tak se budou radikalizovat a budou téměř ze všech teroristi. Alternativa by tu byla, stejná jako v GoT, totální anhilace. Už to tu dvakrát ve 20. století bylo a ani jednou to nefungovalo. Nepřijmout žádné uprchlíky je horší než přijmout jen některé – ty pečlivě vybrané (což je zase v rozporu s mezinárodním právem). Není žádné správné řešení – jen spousta špatných.

23.3.2016 | 19:43:31
armunder

904a2878 víš jejich dornem kebabem získávají svět a kontrolu nad oblastí špehové pro ISIS a já věděl že budou hrozba hned od začátku až v Praze se někdo odpálí a zabije třeba tvoje blízké tak ti to vadit nebude ? A může to udělat kdokoliv z uprchlíků!

Sardelli To tvoje jsou sourozenci! A je vidět jak máš vymitý mozek a že seš na jejich straně! Předhodil bych tě do sýrie at si stebou dělají co chtějí je vidět že si úplný psychopat a ani ti nedochází že bysme to mohli skončit válkou a přesně o to jim šlo a ČR už je také v ohrožení. Jsme na jejich seznamu napsaný! takže na nás bude taky útok!

25.3.2016 | 21:17:04
BigBoss

Jsem rasista a xenofob a mam jednu hodne jednoduchou otazku na slunickare: Jak je mozne, ze my u nas resime otazku valecnych migrantu? My snad sousedime s nejakym nebezpecnym statem, kde zuri valka? Informujte me prosim… Pokud ne, tak je mi zahadou, jak se muze leglane dostat az tak daleko valecny migrant. Opravdu si myslite, ze je to v poradku? Ze si tady skrz Evropu prochazi migranti verici v Islam a nesnasejici krestany? Pokud bych chtel opravdu nekomu pomahat, tak to budou spis nase deti, ktere nemaji (nebo jejich rodice) na dulezitou operaci a zbytek naroda se musi skladat ve sbirkach nebo sbirat vicka z pet lahvi.

27.3.2016 | 15:21:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E06: Beyond the Wall

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @hlawoun, @Katherine16 a @kaailik
Korekce: @OlafDark
Časování: @Xavik
Časování na jiné verze: @badboymajkl

Překlad sedí na verze Game of Thrones:

 • … S07E06 1080p HDTV LEAKED-SiT
 • … S07E06.HDTV.x264-FLEET
 • … S07E06.720p.HDTV­.x264-FLEET
 • … S07E06.PROPER­.HDTV.x264-SVA
 • … S07E06.PROPER­.720p.HDTV.x264-AVS
 • … S07E06.720p.WEB­.h264-TBS
 • … S07E06.1080p.AM­ZN.WEB-DL.DDP5.1.H.264-GoT

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Mnoho z vás nám psalo, že by nás za naši práci na seriálu Game of Thrones rádo podpořilo, proto jsme si zřídili PayPal účet, na kterém nás můžete podpořit. Moc děkujeme za podporu!

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás