Gotham Postřehy a teorie k epizodě Strike Force

Postřehy a teorie k epizodě Strike Force

Postřehy a teorie k epizodě Strike Force

V nejnovější epizodě jsme se dočkali jak odkazu na budoucí identitu Edwarda Nygmy, tak jsme se seznámili se dvěma novými postavami a nechyběl ani odkaz na kultovní film z dob prohibice. Pojďme si odhalit, o co se jednalo a vše podrobně probrat v následujících postřezích k epizodě Strike Force.


25 0
19.10.2015

Bruceova láska přichází

V nejnovější epizodě seriálu Gotham, nazvané Strike Force, jsme se nedočkali téměř žádných komiksových odkazů. Zato se nám představily dvě nové postavy, které budou pro budoucí vývoj příběhu nejspíše velmi podstatné. Prvním přírůstkem je kapitán Nathaniel Barnes, jehož v seriálu ztvárňuje Michael Chiklis. Druhým nováčkem je mladá Silver St. Cloud v podání herečky Natalie Alyn Lind.

Nejprve se zaměřme na Silver St. Cloud. Ta je v komiksových příbězích přítelkyní Bruce Waynea. A jak se zdá dle jejího prvního objevení se, tvůrci se v tomto případě nehodlají odklánět od komiksové předlohy. Představme si tedy stručně její komiksové osudy (které mohou obsahovat spoilery), o nichž jsme psali již dříve.


Bruce Wayne měl se Silver St. Cloud vztah již na počátku své „kariéry“ bdělého strážce. Tehdy ona však ještě nebyla obeznámena s faktem, že její milenec je zároveň gothamským rytířem. Bruce to před ní tajil opodstatněně. Když totiž Silver zjistila jeho pravou totožnost, opustila jej, jak už to v superhrdinských příbězích bývá, protože se bála, že o něj přijde.

Zde však vztah těchto dvou ani zdaleka nekončí. Několik let po rozchodu se totiž Silver St. Cloud vrací do Gothamu i se svým milencem, který je však nakonec kvůli svým ideálům zabit Jokerem, a to i přes veškeré Batmanovy snahy o opak.

Přesto ale tato událost není pro Silver příliš tragická, jelikož vždy byla zamilovaná jen a pouze do Bruce Waynea, který ji také nikdy nepřestal milovat. Proto ji následně požádá o ruku a chce dokonce pověsit svou kápi na hřebík. Předtím se ale rozhodne ukázat svou Batcave dalšímu bdělému strážci, který se objevil v Gothamu, aby tak předal pomyslné žezlo bdělého strážce. Z ochránce slabých se však vyklube Batmanův nepřítel a podřízne Batmanově milence hrdlo. Temnému rytíři tak nezbývá, než se opět vrátit do ulic Gotham City a bojovat sám, neboť to jediné mu zbylo.

S největší pravděpodobností se v seriálu příběhu, který nastal v komiksech po opětovném návratu Silver do Gothamu, nedočkáme a budeme ve druhé řadě sledovat pouze její vztah s Brucem (jenž stmeluje mimo jiné fakt, že jsou oba sirotky) a následné rozloučení. To v seriálu zřejmě zapříčiní Bruceova snaha odhalit tajemství Wayne Enterprises. Jelikož tvůrci ale doposud nic oficiálně nepotvrdili, můžeme o vývoji jejich vztahu zatím pouze spekulovat.

Nathaniel Barnes udeřil

Zato vztah Jamese Gordona a nového kapitána gothamské policie, Nathaniela Barnese, je více než očividně dobrý. Oba sdílejí společný zápal jak pro spravedlnost, tak pro vymáhání práva a již během prvních chvil se stali dobrými spojenci. Je však třeba poznamenat, že tvůrci seriálu již před časem prozradili, že, jak bývá v Gotham City zvykem, nevydrží spojenectví mezi Gordonem a Barnesem navždy. Ve finále se tak z nejlepších přátel a spojenců stanou nepřátelé. Vzhledem k aktuální situaci lze usoudit, že za rozkmotření bude zodpovědné odhalení laskavosti, již vykonal Gordon pro Cobblepota.

Nedotknutelná úderná jednotka

To si ale tvůrci zatím šetří na později. Díky tomu nám tak ve čtvrté epizodě vznikla pod dozorem Gordona a Barnese tzv. úderná jednotka, která podléhá jen těmto dvěma osobám a má za úkol se vyvarovat možnosti jakékoliv korupce a především sloužit k vyčištění města od organizovaného zločinu.

Členové zmiňované jednotky byli vybráni přímo z policejní akademie, aby tak byla možnost jejich zkorumpovanosti zcela vyloučena. Je zde tak vidět patrný odkaz a inspirace v kultovním snímku The Untouchables (Neúplatní). Ten vypráví příběh speciální jednotky, tzv. nedotknutelných, která měla za úkol vymáhat Volsteadův zákon a dostat za mříže Al Capona. Jednalo se taktéž o tým složený z (jak název napovídá) neúplatných a nezkorumpovaných veřejných činitelů. Služebně starší Jim Malone se zde též vydává se zásadovým mladíkem Eliotem Nessem na policejní akademii v Chicagu, aby zde do svého týmu neúplatných naverbovali nezkorumpovanou mladou krev. Podobnost s nejnovější epizodou Gothamu je tak více než patrná.

Zelená hádanka

Na závěr se tvůrci ale přeci jen vydali od svých filmových vzorů i na stránky komiksů k fanoušky oblíbeným easter eggům, respektive jen k jednomu. Tentokrát se narážky na svou budoucí identitu dočkal Edward Nygma, jenž bude později známý pod přezdívkou Riddler (Hádankář). Tato postava na sobě nosí zelený kostým s otazníky. A právě zelená barva je zmiňovaným pomrknutím na komiksy znalého diváka. Když totiž Nygma se slečnou Kringleovou večeřel ve svém podkrovním bytě, oknem mu do něj pronikalo světlo z venkovního nápisu umístěném před jeho oknem. Toto světlo prosycovalo celý byt právě zelenou, a opět poukázalo na to, že se Nygmova proměna v jednoho z úhlavních nepřátel Temného rytíře blíží.

OHODNOTIT EPIZODUPROFIL EPIZODY

Thumbnail Play icon

<<POSTŘEHY K PŘEDCHOZÍ EPIZODĚTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Foto: FOX

Diskuze /2

Milianeto

ach tá, Silver, škoda, že má len 15… ale k Bruceovi sa hodí :D

19.10.2015 | 23:59:09
Damon_CZ

Mě je zase hodně sympatická postava Barnese…takový entrance na scénu jsem už dlouho neviděl. :D

20.10.2015 | 0:44:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E05: The Blade's Path

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @twister78, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S04E05.HDTV.x264-LOL
  • S04E05.WEBRip.x264-RARBG
  • S04E05.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S04E05.1080p.WEB-DL.DDP5.1.H.264-CasStudio

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Postřehy: Ra's v Blackgate, hloupý Nygma a současné gothamské podsvětí

Ve čtvrté epizodě naplno zazářil padouch Ra's al Ghul, Sofia začala od prvopočátku budovat impěrium Falconeů a Ed Nygma se vrátil se svými hádankami. Na nejdůležitější události se jako obvykle zaměřujeme v postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás