Gotham Postřehy: Armáda, Peña Duro a vnější vlivy

Postřehy: Armáda, Peña Duro a vnější vlivy

Postřehy: Armáda, Peña Duro a vnější vlivy

Po pauze nás už v pátek čeká další díl Gothamu, proto se ještě v postřezích krátce ohlédněme za minulou pátou epizodou páté série.

9 0
14.2.2019

Milice v Gothamu

Už na začátku páté epizody dorazily do Gothamu ozbrojené armádní složky od ministryně Walkerové, které vede Eduardo Dorrance. Jak se ukázalo, úkolem těchto sil je kromě zlikvidování padouchů i určité převzetí vlivu a eliminace kapitána Gordona. Kdo však může chtít Gotham zničit? Přichází snad na scénu A.R.G.U.S., případně nějaká napodobenina skupiny Task Force X? Už podobnost jména Walker a Waller něčemu mírně nahrává. Příchod armádních sil do Gothamu však připomíná v mnohém nedávný videoherní hit Arkham Knight, ve kterém vojenské složky Jasona Todda okupovaly celé město. Dočkáme se něčeho podobného i v seriálu? Úvodní scéna páté řady tomu hodně napovídá.

Jak početná je Baneova jednotka? Foto: Warner Bros. Games


Hugo Strange je zpět

V souvislosti s příchodem vojenské jednotky musíme zmínit i návrat bývalého arkhamského doktora Huga Strange, který zřejmě celou dobu pracuje pro ministryni Walkerovou a přeměnil Nygmu na poslušného robota. Je opravdu Strange opět jen poslušným služebníkem další velké organizace, nebo poprvé sleduje vlastní zájmy?

Co má za lubem Hugo Strange? Foto: FOX

Co to je ta Pena Dura?

Pokud stále tápete, proč se epizoda jmenuje Pena Dura, tak vězte, že se jedná o velice nápadný odkaz na nejpřísněji střeženou věznici Peña Duro fiktivní země Santa Prisca, ve které Bane, jeden z nejlegendár­nějších nepřátel Temného rytíře, poprvé okusil sílu jedu a získal svou nadlidskou sílu. Na definitivní přerod Eduarda v Banea se můžeme těšit už v příští epizodě. Načerpá do sebe zloduch jed i v seriálu?

Věznice Peña Duro se objevila v Batman: The Animated Series. Foto: Warner Bros.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás