Gotham
92/100 - 350×

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 43 minut
žánr
Detektivní, Komiksový, Krimi
hrají
Ben McKenzie (James Gordon), David Mazouz (Bruce Wayne), Donal Logue (Harvey Bullock), Robin Lord Taylor (Oswald Cobblepot), Sean Pertwee (Alfred Pennyworth), Camren Bicondova (Selina Kyle), Cory Michael Smith (Edward Nygma), Morena Baccarin (Leslie Thompkins), Erin Richards (Barbara Kean), Drew Powell (Butch Gilzean), Chris Chalk (Lucius Fox), Jessica Lucas (Tabitha Galavan), Clare Foley (Ivy Pepper), Jada Pinkett Smith (Fish Mooney), Michael Chiklis (Nathaniel Barnes)

Postřehy: Armáda, Peña Duro a vnější vlivy

Postřehy: Armáda, Peña Duro a vnější vlivy

Po pauze nás už v pátek čeká další díl Gothamu, proto se ještě v postřezích krátce ohlédněme za minulou pátou epizodou páté série.

9 0
14.2.2019

Milice v Gothamu

Už na začátku páté epizody dorazily do Gothamu ozbrojené armádní složky od ministryně Walkerové, které vede Eduardo Dorrance. Jak se ukázalo, úkolem těchto sil je kromě zlikvidování padouchů i určité převzetí vlivu a eliminace kapitána Gordona. Kdo však může chtít Gotham zničit? Přichází snad na scénu A.R.G.U.S., případně nějaká napodobenina skupiny Task Force X? Už podobnost jména Walker a Waller něčemu mírně nahrává. Příchod armádních sil do Gothamu však připomíná v mnohém nedávný videoherní hit Arkham Knight, ve kterém vojenské složky Jasona Todda okupovaly celé město. Dočkáme se něčeho podobného i v seriálu? Úvodní scéna páté řady tomu hodně napovídá.

Jak početná je Baneova jednotka? Foto: Warner Bros. Games

Hugo Strange je zpět

V souvislosti s příchodem vojenské jednotky musíme zmínit i návrat bývalého arkhamského doktora Huga Strange, který zřejmě celou dobu pracuje pro ministryni Walkerovou a přeměnil Nygmu na poslušného robota. Je opravdu Strange opět jen poslušným služebníkem další velké organizace, nebo poprvé sleduje vlastní zájmy?

Co má za lubem Hugo Strange? Foto: FOX

Co to je ta Pena Dura?

Pokud stále tápete, proč se epizoda jmenuje Pena Dura, tak vězte, že se jedná o velice nápadný odkaz na nejpřísněji střeženou věznici Peña Duro fiktivní země Santa Prisca, ve které Bane, jeden z nejlegendár­nějších nepřátel Temného rytíře, poprvé okusil sílu jedu a získal svou nadlidskou sílu. Na definitivní přerod Eduarda v Banea se můžeme těšit už v příští epizodě. Načerpá do sebe zloduch jed i v seriálu?

Věznice Peña Duro se objevila v Batman: The Animated Series. Foto: Warner Bros.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama