Gotham Postřehy: Jak se zrodila Poison Ivy

Postřehy: Jak se zrodila Poison Ivy

Postřehy: Jak se zrodila Poison Ivy

Z Ivy Pepper se v nejnovější epizodě Gothamu stala Poison Ivy. Jak k tomu došlo a vycházeli tvůrci z komiksů a Neila Gaimana? O tom a mnohém dalším se dočtete v postřezích k dílu nazvanému Burn the Witch.


27 0
2.10.2016

Odchází odkazy a přichází akce

Po odkazy nabitém prvním díle nové řady přichází další epizoda Burn the Witch, kde příběhovou linku střídá ta akčnější. Přesto jsme se i zde dočkali nejednoho komiksového odkazu, především pak těch týkajících se zrodu Poison Ivy.

Vyrostla a zesílila jak květina

Nejdůležitější příběhovou složkou nové epizody je navázání na cliffhanger z minulého dílu. V tom spadla Ivy Pepper v podání Clare Foley do toxické vody, aby se nyní vynořila jako Poison Ivy v podání Maggie Gehy. Tato castingová změna byla oznámena již před začátkem třetí série. Na rozdíl od většiny přeobsazení v jiných seriálech byla tato výměna hereček v Gothamu vyřešena nadmíru elegantně. Tvůrci toho totiž využili k tomu, aby se z Ivy Pepper stala antihrdinka Poison Ivy.


Ta má počátky již v čísle 181. komiksu Batman z roku 1966, kdy ji do Gothamu přivedli Robert Kanigher a Sheldon Moldoff. Její počátek byl nicméně řádně probádán až roku 1988 v 36. čísle Secret Origins, za jehož příběhem stojí samotný „bůh novodobého fantasy“ Neil Gaiman.

Od dob svého vzniku a probádání původu se z Poison Ivy stala přední Batmanova femme fatale, ekoteroristka a samozřejmě geniální antihrdinka a vražedkyně. V mnohých komiksech a například i v Schumacherově Batman a Robin (kde ji ztvárnila vražedná Uma Thurman) je dokonce schopná vraždit „polibkem smrti“. V Gothamu minimálně prozatím zabíjí tradičním způsobem (dá-li se tedy umlácení někoho k smrti květináčem považovat za tradiční).

To ale není koneckonců jediná věc, v níž se seriál odklání od své komiksové předlohy. Stačí se podívat na to, že Ivy Pepper nestihla získat doktorát a proměnit se až poté – jak už to v komiksech bývá – důsledkem havárie v laboratoři. U jiných příběhových linek v seriálu tvůrci nicméně čerpají z dávno zapomenutých, o to ale zajímavějších, komiksových příběhů.

Příšery Zlatého věku a Sovy z Tribunálu

Na obrazovky se vrátil Hugo Strange a s ním nejspíše přišel i příběh z roku 1940. Tehdy, když byl Strange poprvé představen na stránkách komiksu, stvořil tzv. The Monster Men, tedy skupinu příšer. Stejně jak to učinil v minulé řadě a jako to s největší pravděpodobností udělá ve větším měřítku i nyní. Na rozvedení tohoto příběhu, případné navázání na čtyřicátá léta (tedy Zlatý věk komiksu) a další rozvedení celé vyprávěcí linky si nicméně budeme muset počkat minimálně do příští epizody.

Zatímco tento příběh čeká na odvyprávění, jiný je alespoň prozatím u konce. Jde o Soví tribunál, který vypadal, že se stane v nové řadě velkým hráčem, nicméně zatím se drží v pozadí a popředí přenechává monstrům a nakousnuté záhadě s dvojníkem Bruce Waynea, o které ostatně víme již od konce minulé řady, a promluvil o ní v rozhovoru i herec David Mazouz. Nic zásadního však neodhalil, čemuž se ale není třeba – vzhledem k mystériu kolem monster z Indian Hill – divit.

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Foto: FOX

Diskuze /2

klokin

Vypadá to, že v seriálu věkový skok Ivy způsobil krátký dotek Marva když ji hodil do vody. Že by šlo o toxickou stoku nakonec nebylo nijak naznačeno – ani barvou, jedovatým oparem, či tabulkou s výstrahou. Je to spekulace, ale řekl bych, že na příčinu jedovatosti seriálové Ivy si budeme muset počkat. Možná je její polibek trestem pedofilům. I když Ivy vypadá dospěle, prakticky každý kdo ji políbí je dle platných zákonů zločinec… : )

#2 moryk87
3.10.2016 | 0:59:38
moryk87

#1 klokin: https://youtu.be/87qrF5dwwrY?… , je tam červená výstražná tabule…

3.10.2016 | 16:17:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Čtvrtá série

Thumbnail Play icon

Postřehy a teorie

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Postřehy: Cyrus Gold, Ledovec a nová přátelská dvojice

Finále série přineslo spoustu zvratů a nových příběhů. V pravidelných postřezích se zaměříme nejen na pravé jméno Butche Gilzeana, ale také na zajímavosti o hlavách démonů či novém klubu Oswalda Cobbelpota.

Nepřehlédněte

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Představitelé Jima a Lee jsou svoji

Herecký pár Ben McKenzie a Morena Baccarin zpečetil svou lásku svatbou. Kolegové z Gothamu si řekli své ano v Brooklynské botanické zahradě.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás