Gotham Postřehy: Starosta Cobblepot, Bruceův dvojník a Kloboučníkův gang

Postřehy: Starosta Cobblepot, Bruceův dvojník a Kloboučníkův gang

Postřehy: Starosta Cobblepot, Bruceův dvojník a Kloboučníkův gang

V minulé epizodě byl Oswald Cobblepot zvolen starostou, k čemuž mu zdatně pomohl Edward Nygma. Dvojník Bruce Waynea byl unesen tajemným Sovím tribunálem a hypnotizér Jervis Tetch poprvé představil svůj gang. Více se dočtete v našich postřezích.

23 0
16.10.2016

Soví tribunál opět na scéně

Dvojník Brucea Waynea, kterého stvořil Hugo Strange, byl unesen Sovím tribunálem. Dozvěděli jsme se, že příslušníci této tajné organizace po něm již dlouho pátrají. Jde tedy o monstrum vytvořené Strangem na zakázku? Je to nanejvýš pravděpodobné. Vyvstává zde tudíž otázka, k čemu by dvojník mladého miliardáře mohl Sovám být. Nabízí se dvě odpovědi. Může být vycvičen na Talona, elitního zabijáka ve službách Tribunálu, nebo může nahradit originálního Bruce.

Může se z dvojníka stát elitní zabiják Talon? Foto: Warner Bros.


Kloboučníkův gang

Jervis Tetch pokračoval v minulé epizodě ve svém terorizování Gothamu, neboť jeho touha po nalezení Alice po počátečním neúspěchu vzrostla. Proto si najal skupinku luchadores, Tweedovy, kteří mu zdatně pomáhali v boji proti gothamské policii. Z celé této rodinky jsou nejdůležitější Dumfree a Deever, kteří spolu s Kloboučníkem utvoří mocný gang a přijmou přezdívky Tweedledee a Tweedledum (opět podle knihy Alenka v říši divů od Lewise Carrolla), které svým vzezřením připomínají. Tento tzv. Kloboučníkův gang bude v budoucnu zle zatápět Batmanovi, Robinovi i Nightwingovi.

Tweedledee a Tweedledum. Foto: DC Comics

Přátelství psychopatů

minulých postřezích jsme psali o neúspěšné kandidatuře Oswalda Cobblepota na starostu ve filmu Batman se vrací (1992). Tentokrát však mladší verze tohoto zlotřilce ve volbách uspěla, čemuž jí zdatně pomohl jiný prohnaný zlosyn, Edward Nygma. Toto přátelství má velmi dlouhou tradici, v komiksech a filmech častokrát tito dva bojují proti Batmanovi a Robinovi společně. Ve filmu Batman (1966) spolu tvořili tým, který dynamickému duu pěkně zatápěl, v Arkham Knight (2015) oba patřili do volného uskupení Scarecrowovy aliance, a v nejnovějším animáku Batman: Return of the Caped Crusaders spolu drží basu taktéž. Uvidíme, jestli se tvůrci budou držet zavedených pořádků, nebo tyto dvě budoucí nemesis Temného rytíře nakonec postaví na opačné strany barikády.

Foto: Deviantart

<<PŘEDCHOZÍ POSTŘEHYTRAILER K NÁSLEDUJÍCÍ EPIZODĚ>>

Jak dopadne Wayne 2.0? Jak si povede Tučňák v nové funkci? A jak bude pokračovat Tetchův příběh? Na tyto i na mnohé další otázky nám snad odpoví další epizody třetí řady.

Diskuze /10

Angi

Nejvíc mě mrzí kapitán. Takový sympaťák. Plně s ním ( z pracovních důvodů) soucítím, když mu Harvy s Jimem v kanclu pijí krev…=) Jsem zvědavý, co s ním krev Alenky udělá. =(

#2 KevSpa #3 Ratemus
16.10.2016 | 17:31:36
KevSpa

#1 Angi: Co s ním udělá? Ještě drsnějšího šéfa. :D A ty jsi policajt? :D :D

webmaster
16.10.2016 | 17:38:26
Ratemus

#1 Angi: vítej kolego :-)…mně třeba hodně zajímá, když už tvůrci jdou ve všem vlastní cestou, jestli v Gothamu uvidíme přerod Harveyho Denta v Two-Face, jeho nehodu a tak.....

#4 DarthRevan #9 PecaCZE
16.10.2016 | 18:08:16
DarthRevan

#3 Ratemus: Bylo by perfektní vidět Two-Face :-)

#5 Ratemus
webmaster
16.10.2016 | 18:34:17
Ratemus

#4 DarthRevan: snad se na něj zaměří další řada.....ještě bychom mohli konečně vidět Bane…

#6 DarthRevan
16.10.2016 | 19:05:22
DarthRevan

#5 Ratemus: Bane by byl taky perfektní, pak by tam chyběl už jen Deadshot s Deathstrokem :-)

#7 Ratemus
webmaster
16.10.2016 | 19:26:39
Ratemus

#6 DarthRevan: tak ty já ani tak vidět nepotřebuju, přeci jen těch typických Batmanovo oponentů je mnoho a tito zrovna jsou takový druhořadý, chci říct že nejsou pro Batmana typičtí

#8 DarthRevan
16.10.2016 | 19:39:06
DarthRevan

#7 Ratemus: To máš pravdu, ty nejtypičtější padouchy už tam v podstatě máme

webmaster
16.10.2016 | 20:05:33
PecaCZE

#3 Ratemus: Two-Face tam podle mě bude a určitě i další tam budou postupně přidávat v budoucnosti… přece jenom tenhle seriál bude ještě nějakou dobu v TV ;)

16.10.2016 | 20:08:29
Ratemus

to jo no, ale jen aby to pořád bylo o něčem a neztrácelo tempo.....bylo by dobré kdyby tam čas utíkal trochu rychleji…pro Two Face bych dal celou řadu, Tučnák už je hotovej, Riddler jakž takž taky, sice ještě není TÍM Riddlerem ale budiž, snad se v této řadě zaměří na Ivy, Cat je neslaná no a pak ty ostatní kteří přicházejí a odcházejí....­..mimochodem co se stalo s Freezem, kde skončil?

16.10.2016 | 20:15:20
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S05E12: The Beginning...

cz100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @gongis, @Maty9, @MadyDollar, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze: TBS, NF, ION10, CRAVERS

Epizodu nezapomeňte ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Postřehy: Pět nezodpovězených otázek z finále

Seriál Gotham se s námi rozloučil závěrečnou epizodou nazvanou The Beginning… Následující poslední postřehy se zaměří na nevyřešené otázky i na pár trefných komiksových referencí.

Reklama

Kvíz

Velký kvíz k seriálu Gotham

Velký kvíz k seriálu Gotham

Už jsou to dva týdny, co nás opustil jeden z nejvýznamnějších komiksových seriálů posledních let. Proto je načase, abychom naposledy zavzpomínali na uplynulé roky. Zkuste si náš kvíz mapující všech pět sezón seriálu a dejte nám vědět, jak jste dopadli.

Nejoblíbenější postavy

Trailer k finále

Thumbnail Play icon

Narozeniny herců

Hlídejte si nás