Harry Potter Dora Tonksová

Dora Tonksová

Dora Tonksová

Metamorfomág a bystroložka s výraznými vlasy. Je též členkou Fénixova řádu.

Sezóny 4
2007 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Nymfadora Tonksová, později Lupinová
Datum narození: 1973
Místo narození: Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Mrzimor
Pracovní postavení: Bystrozorka

Filmy

Dora Tonksová je…

Dořina hůlka

Pořadí Materiál Jádro Délka Výrobce
1. Neznámý Neznámé Neznámá Neznámý

Věrná společnice

Nymfadora Tonksová se narodila Tedovi a Andromedě Tonsksovým. Její otec byl čaroděj, který pocházel z mudlovské rodiny, matka byla čarodějka pocházející z čistokrevné kouzelnické rodiny Blacků. Dora je metamorfomág, takže může měnit vzhled, jak se jí zlíbí. Nymfadora nesnáší své jméno, proto si nechává říkat příjmením. Do Bradavic nastoupila ve stejném roce jako Charlie Weasley.


Po škole se dostala na Ministerstvo kouzel, kde se pod vedením Alastora Moodyho cvičila na bystrozorku. Poté se přidala k Fénixovu řádu a pomáhala ochraňovat oddělení záhad na Ministerstvu kouzel. Později se zamilovala do Remuse Lupina, který je vlkodlak a nechtěl si vzít, protože si myslel, že je nebezpečný, chudý a starý, i když její city opětoval.

Harry Potter se s Tonksovou seznámil v pátém ročníku, kdy mu byla představena jako členka Fénixova řádu. Bojovala také proti smrtijedům na Ministerstvu kouzel a pomáhala s přesunem Harryho do Doupěte. Lupin později souhlasil, že se vezmou, a mají spolu syna Teddyho, který je po matce taktéž metamorfomág a není vlkodlak. Harry se stal jeho kmotrem. V závěrečné bitvě o Bradavice ji zabila Belatrix Lestrangeová a zemřel i její manžel, kterého zabil Antonin Dolohov. Malého Teddyho vychovává Dořina matka.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny