Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Uršula

Uršula

Duch, který obývá dívčí koupelnu.

Sezóny 2
2002 - 2005

Základní informace:

Celé jméno: Uršula Elizabeth Warrenová
Datum narození: 1928 nebo 1929
Datum smrti: 13. června 1943
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Žádná
Bradavická příslušnost: Havraspár

Filmy
Dívka, která neměla štěstí

Ufňukaná Uršula navštěvovala Bradavickou školu v letech 1940 – 1943 a studovala na koleji Havraspár. V roce 1943 byla zabita baziliškem Salazara Zmijozela, který poslouchal příkazy Toma Raddlea. Od té doby je z ní duch a obývá dívčí koupelnu v prvním patře Bradavic.

Hermiona Grangerová použila Uršulinu koupelnu, když chtěla namíchat mnoholičný lektvar, pomocí kterého se měli HarryRonem přeměnit na Crabbea a Goylea. Později se Harry s Ronem dozvěděli od Aragoga, že student, kterého zabilo monstrum z Tajemné komnaty, byl zabit v koupelně, a tak Harrymu došlo, že to byla Uršula, kdo mu mohl říct více o Tajemné komnatě.

Uršula projevovala jistou náklonnost k Harrymu, dokonce mu slíbila, že kdyby v Tajemné komnatě umřel, tak se s ním podělí o svoje záchodky. Později, když byl Harry jedním z účastníků turnaje tří kouzelníků, se vydal do Uršuliny koupelny, aby zde zjistil, co ho čeká ve druhém úkolu. Uršula se opět k Harrymu lísala, když se snažil v horké koupeli přijít na to, jak otevřít vejce, které sebral drakovi. Ten stejný rok našla Uršula v odpadu přísady mnoholičného lektvaru, který si míchal Barty Skrk mladší.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama