Harry Potter Uršula

Uršula

Uršula

Duch, který obývá dívčí koupelnu.

Sezóny 2
2002 - 2005

Základní informace:

Celé jméno: Uršula Elizabeth Warrenová
Datum narození: 1928 nebo 1929
Datum smrti: 13. června 1943
Místo narození: Velká Británie nebo Irsko
Čarodějnická krev: Žádná
Bradavická příslušnost: Havraspár

Filmy
Dívka, která neměla štěstí

Ufňukaná Uršula navštěvovala Bradavickou školu v letech 1940 – 1943 a studovala na koleji Havraspár. V roce 1943 byla zabita baziliškem Salazara Zmijozela, který poslouchal příkazy Toma Raddlea. Od té doby je z ní duch a obývá dívčí koupelnu v prvním patře Bradavic.


Hermiona Grangerová použila Uršulinu koupelnu, když chtěla namíchat mnoholičný lektvar, pomocí kterého se měli HarryRonem přeměnit na Crabbea a Goylea. Později se Harry s Ronem dozvěděli od Aragoga, že student, kterého zabilo monstrum z Tajemné komnaty, byl zabit v koupelně, a tak Harrymu došlo, že to byla Uršula, kdo mu mohl říct více o Tajemné komnatě.

Uršula projevovala jistou náklonnost k Harrymu, dokonce mu slíbila, že kdyby v Tajemné komnatě umřel, tak se s ním podělí o svoje záchodky. Později, když byl Harry jedním z účastníků turnaje tří kouzelníků, se vydal do Uršuliny koupelny, aby zde zjistil, co ho čeká ve druhém úkolu. Uršula se opět k Harrymu lísala, když se snažil v horké koupeli přijít na to, jak otevřít vejce, které sebral drakovi. Ten stejný rok našla Uršula v odpadu přísady mnoholičného lektvaru, který si míchal Barty Skrk mladší.

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktuální film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Reklama

Nejlepší postavy Fantastických zvířat

Reklama

Filmy

Fotografie

Fotografie

Narozeniny