Harry Potter
93/100 - 57×

Harry Potter

Harry Potter, který celý svůj život vyrůstal u nudných Dursleyů, zjišťuje, že je slavný čaroděj, kterého zná celý kouzelnický svět. Harry za sebou nechává svět mudlů a vydává se do školy čar a kouzel v Bradavicích, kde čelí své nelítostné minulosti. Zjišťuje pravdu o smrti svých rodičů a dozvídá se o tajemném Vy-víte-kom.

VB | 2001 | Vysílá se
vysílání
9 sezón | | 120 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Daniel Radcliffe (Harry Potter), Emma Watson (Hermiona Grangerová), Rupert Grint (Ron Weasley), Michael Gambon (starší Albus Brumbál), Ralph Fiennes (Tom Raddle), Robbie Coltrane (Rubeus Hagrid), Alan Rickman (Severus Snape), Eddie Redmayne (Mlok Scamander), Jude Law (mladší Albus Brumbál), Johnny Depp (první Gellert Grindelwald), Mads Mikkelsen (druhý Gellert Grindelwald), Ezra Miller (Credence Holokost), Maggie Smith (Minerva McGonagallová), Tom Felton (Draco Malfoy), Gary Oldman (Sirius Black)

Tom Raddle

Tom Raddle

Pán Zla, jenž se snaží ovládnout celý svět čar a kouzel. I přesto, že nesnáší mudly, tak je paradoxně sám mudlou.

Sezóny 4
2005 - 2011

Základní informace:

Celé jméno: Thomas Rojvol Raddle
Datum narození: 31. prosince 1926
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Čarodějnická krev: Poloviční
Bradavická příslušnost: Zmijozel
Postavení: Pán Zla

Filmy

Tom Raddle je…

  • synem Toma Raddlea staršího (†) a Meropy Raddleové (†)
  • otcem Delphini
  • synovcem Morfina Gaunta (†)
  • vnukem Thomase Raddlea (†), Mary Raddleové (†) a Rojvola Gaunta (†)

Tomova hůlka

Materiál Jádro Délka Výrobce
Tisové dřevo Pero fénixe 34,29 cm Garrick Ollivander

Poslední potomek Salazara Zmijozela

Tom Raddle se narodil v londýnském sirotčinci. Jeho mudlovský otec ho opustil ještě před tím, než se narodil, a jeho matka, pocházející z kouzelnické rodiny Gauntů, zemřela při porodu. Tom byl kvůli těmto faktorům nucen vyrůstat v sirotčinci, kde odhaloval svou velmi mocnou a netypickou sílu. Jakožto poslední potomek Salazara Zmijozela z matčiny strany měl v sobě takovou moc, kterou nemá kde kdo. Jeho síly si brzy všiml Albus Brumbál, který Toma přijal do Bradavic.

Tomova moc neustále stoupala, a proto se začal zajímat o černou magii. Během svého studia se postaral o několik vražd, a dokonce otevřel i Tajemnou komnatu, kterou může otevřít pouze Zmijozelův dědic, kterým Tom právě je. Už během svého studia si mezi studenty našel několik následovníků, kterým se začalo říkat Smrtijedi. Na škole se také díky profesoru Křiklanovi naučil rozpoltit svou duši, kterou rozděloval mezi viteály, díky čemuž se stal nesmrtelný. Duši však může rozdělit pouze vražda, a proto Tom zabíjel nevinné lidi.

Temnota uvnitř Toma naplnila celé jeho tělo, a proto se rozhodl ovládnout celý svět čar a kouzel. Jemu a jeho následovníkům se postavil Fénixův řád vedený samotným Brumbálem. Během toho se Tom, který si už nechal říkat lord Voldemort, dozvěděl o tom, že se brzy narodí kouzelník, který by ho mohl porazit. Tom se ho proto rozhodl zabít, ale nedokázal to, protože vyslaná kletba se od malého Harryho Pottera, kouzelníka z proroctví, odrazila přímo na něj, kvůli čemuž Voldemort zmizel. Nezemřel však.

Ten, jehož jméno se nesmí vyslovovat

Voldemort se po svém neúspěchu snažil vrátit mezi živé. Žil v nejrůznějších formách a podobách, díky čemuž neustále přežíval. Jeho návrat přišel až ve chvíli, kdy se v Bradavicích konal turnaj tří kouzelníků. Ve chvíli, kdy se Harry Potter díky poháru přemístil na hřbitov, se ho Voldemort zmocnil a řekl svým přisluhovačům, že nastal čas na jeho návrat. Voldemort se tedy po více než deseti letech vrátil zpátky mezi živé.

Plán Voldemorta je jasný – zničit všechny čaroděje, kteří nestojí na jeho straně. Jeho plán se rozběhne ihned do pohybu, ale největší překážkou jsou mu stále Brumbál a Potter, kteří se ho snaží porazit. Voldemortovi se však díky Severusi Snapeovi podaří porazit Brumbála, díky čemuž získá jeho Bezovou hůlku, jednu z Relikvií smrti.

I přes Brumbálovu smrt Voldemort neustále trpí, protože přichází o části své duše, které ničí Harry, Ron a Hermiona. V bitvě o Bradavice si však Harry uvědomí, že jedním z viteálů je i on, a proto předstoupí před Voldemorta, který ho zabije. Harry však díky Kamenu vzkříšení přežije, zničí za pomoci svých přátel poslední viteál a porazí samotného Voldemorta, čímž ukončí vládu temnoty.

Voldemortovy viteály

Počet Viteál Stvoření Zničení
1. Deník Toma Raddlea Úmyslné Harrym Potterem
2. Prstem Rojvola Gaunta Úmyslné Albusem Brumbálem
3. Medailonek Salazara Zmijozela Úmyslné Ronem Weasleym
4. Diadém Roweny z Havraspáru Úmyslné Harrym Potterem
5. Pohár Helgy z Mrzimoru Úmyslné Hermionou Grangerovou
6. Had Nagini Úmyslné Nevillem Longbottomem
7. Harry Potter Neúmyslné Voldemortem

Foto: Warner Bros.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
hyena

Docela srac na to že to bolo vystavané o tom aký je silný

16.1.2022 | 17:38:24
BlackSquirrel

Debil :)

3.4.2021 | 16:21:55
locke argon

Paradoxně sám je mudlou? On snad neumí čarovat? ;-) Fakticky je to čaroděj dvojí krve (mudlovské a kouzelnické – půl napůl, i když zde čarodějné dědictví výrazně převážilo).

24.1.2019 | 14:59:13
Hanybalys

Nejlepší. Doufám, že se ještě najde nějaký jeho viteál a zase se zhmotní

5.1.2018 | 22:51:28
Sonka234

Bez neho by príbeh nemal zmysel.

17.11.2017 | 15:00:14
lukendo

v knize diadém zničel Crabb pomocí zložáru :)

27.11.2016 | 21:08:39
Xavik

Voldemort je dnes už pojem. :)

admin
1.10.2016 | 13:42:24

Aktuální film

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství

Premiéra: 6. dubna 2022
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling, Steve Kloves
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po více jak čtyřech letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět, hledat skvělá stvoření z kouzelnického světa a taktéž bojovat proti Grindelwaldovi

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Filmy

Předchozí film

Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny

Premiéra: 15. listopadu 2018
Režisér: David Yates
Scénář: J. K. Rowling
Hudba: James Newton Howard

Do světa Harryho Pottera se po dvou letech opět vracíme. J. K. Rowlingová připravila scénář na celkem pět filmů Fantastických zvířat, které budou mapovat příběh Mloka Scamandera, který bude prozkoumávat svět a hledat skvělá stvoření z kouzelnické­ho světa.

PROFIL FILMU
RECENZE FILMU
OHODNOŤTE FILM
OHODNOŤTE POSTAVY

Fotografie

Fotografie

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama