Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Desmond Hume

Desmond Hume

Muž z bunkru, který pravidelně zadává číselnou kombinaci.

Sezóny 5
2005 - 2010

Známá fakta

Do té doby, než potkal Penelope, se Desmond životem spíše protloukal (nedokončil univerzitu, dělal kulisy v divadle), jenže jejich vztah byl narušením tím, že bohatý otec Penelope nesouhlasil s tím, aby si ji Desmond vzal.

Desmond se s Penelope rozešel, ačkoli ji stále velmi miloval a ona jeho. Poté Desmond vstoupil do armády, ale díky porušení kázně strávil určitý čas v armádní věznici. Po svém propuštění zjistil, že otec Penelope si nepřeje, aby se o jeho dceru dál zajímal. Zdrcený Desmond se zoufale přihlásí na závod okolo světa, aby prokázal Penelope lásku a jejímu otci odvahu, loď získá díky náhodnému setkání s Libby. Jenže loď ztroskotá a Desmond se polomrtvý ocitá na opuštěném ostrově.

Na ostrově

Na ostrově Desmonda zachrání Kelvin, obyvatel podzemního komplexu. Vysvětlí mu, že musí žít uvnitř, mačkat tlačítko a „zachraňovat svět“. Tři roky stráví Desmond společně s ním v komplexu, než prokoukne jeho lest – ostrov i přes Kelvinovo tvrzení zamořen není. Sleduje ho ven a zjistí, jak Kelvin opravuje tajně jeho domněle zničenou loď, při rvačce Kelvin nešťastně zemře. Když se Desmond vrátí do bunkru, zjistí, že nestihl zadat čísla, takže se spustil elektromagnetický efekt. Ten způsobí havárii letu 815, Desmond ale o ničem neví a dál v bunkru mačká tlačítko. V depresi málem spáchá sebevraždu, v poslední chvíli ho ale zachrání Lockeovo bušení na poklop bunkru.

O nedávných událostech se Desmond dozví, až když přeživší havárie letu 815 otevřou poklop a vysvětlí mu svoji situaci. Desmond od nich uprchne a snaží se na své bývalé lodi odplout. To se mu nepodaří, proudy opět vrátí Desmonda zpět. Smíří se svým osudem, zároveň nedokáže zabránit tomu, aby už podruhé nebylo zmáčknuté tlačítko. Desmond použije nouzový klíč a způsobí tak elektromagnetický výbuch.

(Desmond zavinil pád letu číslo 815. Foto: ABC)

Desmond se dočasně vrátí do své minulosti. Když se po výbuchu vzpamatuje, přidá se k trosečníkům. Začíná mít „záblesky“, v nichž vidí do budoucnosti. Díky tomu Charlieho třikrát zachrání od jisté smrti. Během výpravy do podmořské stanice pomůže Charliemu s vypnutím blokování vysílání a také na chvíli zahlédne z přenosu Penny. Když po příjezdu Widmoreových lidí cestuje na loď, opět se vrátí v čase, kdy se v minulosti spojí s Danielem, pomůže mu s experimentem a objeví svojí konstantu zaručující, že nezemře následkem časových posunů. Je to Penny, se kterou se dokáže na chvíli v reálném čase spojit. Spolu se Sayidem je první, kdo dorazí na loď, odkud se po výbuchu jako jeden z mála zachrání. Když je ostrov „posunut“ a loď zničena, záchranný člun najde Penelope a mohou se tak konečně shledat.

Budoucnost

Desmond s Penny žijí na své lodi, narodí se jim syn Charlie. Tři roky po odchodu z ostrova se ale Desmond vzbudí a pamatuje si na zvláštní sen – Daniel Faraday mu v něm sděluje, že je výjimečný a že pouze on může zachránit ostrov. Desmond si uvědomuje, že to nebyl sen, ale vzpomínka, a vydává se hledat Faradayovu matku Eloise Hawking, kterou už v jednom z návratů do minulosti potkal – to ona mu rozmluvila, aby požádal Penelope o ruku. Na místě však nachází nejen ji, ale také část Oceanic 6 a Bena.

Neuvěří Hawking a odchází se slovy, že s ostrovem navždy skoncoval. Když se vrací ke své lodi, potkává tam Bena Linuse, který přišel zabít Penny. Ač je Benem postřelen, podaří se mu Penny i malého Charlieho zachránit. V alternativní linii Desmond neztroskotal na ostrově. Cestoval letem 815 ze Sydney do Los Angeles a během letu se seznámil s Jackem.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Milano33

Zaujímavá postava a parádna posila. Desmond bol fenomenálny a bol to práve on, ktorý priniesol do seriály vydarené cestovanie v čase. A som rád, že sa znovu dal dokopy s Penny.

12.10.2020 | 21:47:22
Marcus Flavius

Desmond byl to nejlepší co ostrov mohl mít…nejlepší postava.

7.6.2017 | 20:15:07
ProsteClovek

Miluju tuhle postavu …

1.2.2017 | 20:07:43
dadinka

Jsem mu vděčná, že Charlieho tolikrát zachránil, takže 100% :)

14.5.2016 | 17:59:23
bubija

Tuhle postavu jsem měl nejraději…„Uvidíme se v příštím životě bratře“

26.7.2013 | 3:23:09
Lubajz

Postava která na mě v Lost nejvíce zapůsobila.

3.3.2013 | 14:43:46
Pepe II Dragon

Zo začiatku som ho veľmi nemusel ale neskôr bol celkom v pohode hlavne v poslednej sérii.

29.2.2012 | 23:39:38

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama