Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

John Locke

John Locke

Starší muž, který chce zůstat na ostrově.

Sezóny 6
2004 - 2010

Známá fakta

Locke vyrůstal v náhradní péči, mladičká matka se jej po porodu vzdala. V dětství a mládí Johna několikrát navštívil Richard Alpert. Locke poznal své rodiče až ve velice pokročilém věku. Jenže jeho otec ho vyhledal jen proto, aby od něj získal ledvinu – ihned po transplantaci ho opustí. Locke je od tohoto incidentu velice nedůvěřivý a hledáním otce zničí všechny vztahy okolo sebe, při poslední konfrontaci s ním ho jeho otec vyhodí z okna.

Locke přežije, ale je upoután na vozík. Získá místo v továrně, kterou vlastní Hurley, jeho novým životním cílem jsou hry a dobrodružství, proto se také chystá na velkou výpravu do Austrálie.

Na ostrově

Přestože strávil poslední čtyři roky před havárií na vozíku, na ostrově se mu zázračně vrátila schopnost opět chodit. Locke věří, že je jeho osudem zůstat na ostrově a způsobuje tak některé „nehody“. Zpočátku vystupuje na ostrově nenápadně, pozornost si zaslouží, až když se vypraví na lov kanců. Imponují také jeho stopařské schopnosti, při jedné z výprav objeví společně s Boonem poklop. Neúspěšně se ho snaží společně otevřít, události okolo vedou až ke smrtelnému zranění Boonea.

(Locke se na ostrově zázračně uzdravil. Foto: ABC)

Po otevření poklopu se uchýlí k počítači, snažící se nalézt smysl v zadávání čísel, když ale nevidí výsledek, přestane a způsobí tak elektromagnetický výbuch. Na ostrově zažil také setkání s Monstrem. Sblížil se s Druhými a na ostrově znovu potkal svého otce. Nabídku stát se jedním z Druhým ale napoprvé nevyužil, protože nedokázal svého otce zabít. To udělal až Sawyer. Ben poté ukáže Lockeovi Jacoba a protože ho Locke slyší, Ben ho postřelí. Locke se málem zabije, ale pomůže mu Walt. Locke za každou cenu nechce z ostrova a proto zabíjí i Naomi.

Po příjezdu lidí z lodi tvrdí, že tu nejsou proto, aby je zachránili a spolu s několika dalšími se odštěpuje a bydlí ve vesnici Druhých. Uvěří Benovi, že lidé z lodi přišli pro něj a pomáhá mu je dostat. Od Jacoba se posléze dozví, že mají „posunout“ ostrov. Po vítězné konfrontaci s lidmi z lodi mu Ben předává velení nad Druhými, předtím ještě stačí Locke přesvědčit Jacka, aby lhal o jejich osudech na ostrově.

Během časových posunů je Locke postřelen Ethanem, vzápětí jej nachází a ošetřuje Richard a dává mu kompas, kterým jej má v příštím přesunu Locke přesvědčit, že se znají. Říká mu také, že se musí dostat z ostrova, přesvědčit Oceanic 6 k návratu a kvůli tomu bude muset zemřít.

Po dalším skoku, který trosečníky dostává do 50. let, se setkává s ostatními trosečníky a všichni odcházejí do tábora Druhých. Tam Locke přesvědčuje Richarda, že je jejich vůdcem. Richard mu sice nevěří, později je ale přesto přítomen Lockeovu narození, kam jej poslal sám Locke – setkali se dva roky před Lockovým narozením. Locke se dostane do podzemí stanice Orchid. Ač se při pádu těžce zraní, poslechne instrukce Christiana Shepharda a otáčí časovým kolem, které po Benově pootočení „poskakovalo“ tam a zpět.

Budoucnost

Po návratu z ostrova vystupuje pod jménem Jeremy Bentham. Widmore jej přemluvil ke spolupráci – Widmore tvrdí, že se schyluje k velké válce o ostrov a až se to stane, musí být Locke na pravé straně, protože je naprosto výjimečný. Lockeovi se ale nedaří přemluvit k návratu nikoho z Oceanic 6 a propadá beznaději. Na jeho zoufalství se podepisuje i zjištění, že jeho dávná přítelkyně Helen je mrtvá. Locke se chce oběsit, vyruší ho ale Ben. Po krátké konfrontaci jej Ben uškrtí a věc zamaskuje jako sebevraždu. Po Lockeově pohřbu přesvědčí Ben Jacka o nutnosti vrátit se se zbytkem Oceanic 6 na ostrov. Lockeovo tělo musejí vzít s sebou. Na ostrově pak pokračuje jeho příběh.

V alternativní linii vidíme Locka, stále upoutaného na vozík, jak se při návratu z Austrálie náhodou setkává s Jackem. Ten mu nabízí svou pomoc specialisty na poškození páteře. Locke to zprvu odmítá, pak o tom ale na nátlak své přítelkyně Helen, se kterou stále žije, začíná uvažovat.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Sokar

Vyzeral ze bude suoer postava, ktora ma svoje tajomstva. Velmi pomohol skupine svojimi schopnostami prezit, ale po odhaleni experimentu dharmy sa stal nelogicky uvazujuci maniak. Zhnusil sa mi postupom deja

21.4.2021 | 20:30:23
Milano33

John Locke bol parádny, jeho minulosť bola smutná a bolestivá, ale bez nej by sa nikdy nedostal tam, kde je. Jeho survival schopnosti boli mimoriadne nápomocné a bez neho by sa nestali až tak ďaleko. A bol to práve on, ktorý vždy veril v ostrov.

12.10.2020 | 21:41:23
Brutaleric

Pravý Survivor. Dokonale se vyznal v lovu a celkově dokázal přežít. Jen měl jedno mínus a to, že byl snadno ovlivnitelný což v některých okamžicích taky sehrálo svoji roli ale kolikrát jsem ho měl raději jak Jacka.

8.12.2019 | 0:25:53
GanG

Prvních pár dílu sympatický starší pán, který má zkušenosti s lovem, stopováním apod. Ale co předváděl později, ničil jakoukoli šanci pro lidi kolem něho (ani je nemůžu nazvat jeho přáteli, protože kdo by byl schopen udělat něco takového..). Sečteno podtrženo, sebestředný par***t, který si myslel, že ostrovu rozumí nejvíce… Ve skutečnosti byl jen zbabělec, který se bál co by se stalo, kdyby se dostal z ostrova…

13.1.2019 | 16:20:34
Marcus Flavius

Pochopil, že ostrov důležitý, ale v klíčovém okamžiku zradil Jacka a všechny ostatní.

7.6.2017 | 20:28:27
R.-TedyS

Vetsinu seriálu moje nejoblíbenější postava

1.1.2017 | 14:09:06
Honzyik

hmmm

31.1.2014 | 19:34:28
Antikrist

Sympatickej borec

4.10.2013 | 17:34:03
Frni

Nejlepší tejpek,bez něj by to nebylo ono ! :D

4.10.2013 | 16:53:48
Pepe891

Každú jednu sériu som ho neznášal viac a na konci som ho už nemohol vystáť.Druhá najneobľubenejšia postava po Benjaminovi Linusovi.(aj keď na začiatku seriálu bol v pohode)

21.5.2013 | 14:50:08
1

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama