Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Juliet Burke

Juliet Burke

Doktorka Druhých, která se dá dohromady se Sawyerem.

Sezóny 4
2006 - 2010

Známá fakta

Jako doktorka pracovala na výzkumu oplodnění vážně nemocných lidí, kam patřila i její sestra Rachel. Její výsledky zaujaly představitelé organizace Mittelos napojené na Dharmu, kteří jí nabídli práci. První z Druhých, kterého poznala, byl Ethan. Bývalý manžel Edmund zemřel na následky podivné nehody zařízené zřejmě organizací Mittelos.

Na ostrově

Patří mezi významné Druhé, hlavně díky svému lékařskému vzdělání. Během svého pobytu na ostrově měla poměr s Goodwinem, ačkoliv byl ženatý. Původně zde měla setrvat jen pár měsíců a zkoušet vyléčit těhotné ženy, které zde umírají, ale je na ostrově přes tři roky. Měla několik sporů s Benem (který po ní toužil), hlavně proto, aby ji pustil domů za sestrou. Poté, co pomáhala utéct Sawyerovi a Kate a zastřelila Picketta, byla postavena před „soud“. Jack ji ale zachránil. Poté se připojila k ostatním, částečně to byla léčka Druhých, ale zdá se, že nyní je Juliet zcela na straně přeživších.

Po rozdělení zůstává s Jackem. Během konfrontace s lidmi z lodi zůstává na pláži, tam se nachází i během „posunutí“ ostrova. Po přesunu ostrova se sblíží zejména se Sawyerem. Pomáhá Faradayovi najít bunkr, snaží se zachránit Charlotte. V jednom z časových posunů jsou se Sawyerem zajati Druhými a Juliet málem přijde o ruku, zachrání je náhle příchozí Locke. Díky Juliet vezmou Druzí trosečníky do svého tábora, kde se setkávají s nestárnoucím Richardem, mladým Widmorem a tajemnou Ellie. Po dalších přesunech nachází Juliet na pláži láhev s vodou letecké společnosti Ajira. Jako třetí v pořadí začíná i ona krvácet z nosu. Poté provází Lockea ke stanici Orchid.

(Juliet je obětavou doktorkou. Foto: ABC)

Když časové posuny přestanou, dostane se s ostatními „cestujícími časem“ do 70. let do vesnice Dharmy. Jednou pomůže i u těžkého porodu, jinak ale pracuje u mechaniků. Původně chtěla z ostrova odjet, Sawyer ji ale přesvědčil a později se mezi nimi vyvinul vztah. Když se na ostrov vrací část Oceanic 6, pomůže jim splynout s novými zaměstnanci Dharmy. Snaží se zachránit malého Bena poté, co ho postřelí Sayid. Když se na ostrov vrací Faraday s informacemi o blížící se katastrofě, rozhodnou se Juliet se Sawyerem odejít do džungle a pokusit se přežít tam. Než to stihnou, vtrhnou do jejich domku pracovníci Dharmy a Juliet i Sawyera zajmou.

Mají být ponorkou deportováni z ostrova, ale Juliet se rozhodne vrátit a pomoci Jackovi s odpálením bomby, aby se zabránilo incidentu. Nepodaří se jim to ale a k incidentu dojde. Juliet je nešťastnou náhodou zachycena řetězem, přitahovaným elektromagnetismem a přes snahu Sawyera a Kate padá do hluboké vrtací šachty. Pád přežije s velmi těžkými zraněními a když se dole probere, uvidí nevybuchlou bombu, kterou se jí nakonec podaří odpálit. Pravděpodobně tak způsobí další časový posun, který vrátí Jacka a zbytek do současnosti. Těžce zraněná Juliet je uvězněna pod troskami stanice Swan. Ostatní se k ní sice dostanou, Juliet ale umírá v Sawyerově náručí.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Sokar

Spociatku rozporuplna postava, nevedeli sme ci sa jej da verit, ale casom zaposobila a bola skvela kladna postava. Navyse v stvarneni krasnej herecky, proste sa velmi dobre pozeralo na sceny s nou

21.4.2021 | 20:20:46
Milano33

Po tom všetkom, čo spravila, sa ju nedá nemať rád.

12.10.2020 | 21:55:40
mv1998

♥ moje nejoblíbenější postava nejen Ztracených, ale i seriálů a filmů celkově! a je to hlavně díky neuvěřitelné Elizabeth, která se díky této roli přidává do moji TOP 3 nejoblíbenějších hereček!

15.6.2014 | 22:39:35
Abie

V seriálu byla chvíli, ale podle mého tam ty ženské úplně převálcovala co se týče hereckého výkonu a sympatii.

5.11.2013 | 18:07:44
Pepe891

Druhá najvýraznejšia ženská postava ale mňa nejak nenadchla.

21.5.2013 | 15:43:32
Pepe II Dragon

Naj obľubenejšia postava s pomedzi druhých.

29.2.2012 | 23:30:07
Pepe II Dragon

Naj obľubenejšia postava s pomedzi druhých.

29.2.2012 | 23:30:07

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama