Lost (Ztraceni)
90/100 - 294×

Lost(Ztraceni)

Několik lidí přežije havárii letadla. Ocitají se ztraceni na opuštěném ostrově. Čím dál tím ale zjišťují, že ostrov není úplně opuštěný.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Nova, ABC, AXN, JOJ | 42 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Mysteriózní
hrají
Matthew Fox (Jack Shephard), Evangeline Lilly (Kate Austen), Jorge Garcia (Hugo Hurley Reyes), Josh Holloway (James Sawyer Ford), Naveen Andrews (Sayid Jarrah), Terry O'Quinn (John Locke), Daniel Dae Kim (Jin-Soo Kwon), Yunjin Kim (Sun-Hwa Kwon), Emilie de Ravin (Claire Littleton), Dominic Monaghan (Charlie Pace), Michael Emerson (Benjamin Linus), Harold Perrineau (Michael Dawson), Elizabeth Mitchell (Juliet Burke), Henry Ian Cusick (Desmond Hume), Ken Leung (Miles Straume)

Sayid Jarrah

Sayid Jarrah

Užitečný přeživší s vojenskými zkušenostmi.

Sezóny 6
2004 - 2010

Známá fakta

Působil jako komunikační důstojník v irácké armádě, během operace Pouští bouře byl zajat, ale nic neprozradil. Posléze byl spojenci propuštěn a díky svým zásluhám získal významné místo v irácké armádě, kde se podílel na vyslýchání zrádců. Tam také poznal Nadju, nevinnou dívku, které pomáhal utéct. Její příběh ho donutil z armády zcela odejít, přesto ho minulost během dalšího života ještě mnohokrát dohnala – musel například pro CIA v Austrálii proniknout do teroristické buňky. Ze Sydney cestoval, protože mu CIA výměnou za úspěšnou službu dala adresu, kde žije ve zdraví jeho láska Nadja.

Na ostrově

Sayid se na ostrově snažil opravit vysílačky a vyslat záchranný signál, nejvíce se dozvěděl o ostrovu, ale až v okamžiku, kdy po mučení Sawyera odešel z tábora a byl zajat v džungli Danielle. Podílel se také na opravě počítače pod poklopem nebo mučení falešného Henryho Galea. Na ostrově též patří k těm, bez nichž se žádná velká výprava neobejde. Nejhůře mu bylo v okamžiku, kdy se sblížil se Shannon, ale ta byla posléze nešťastně zastřelena Anou Lucií.

Je hlavním hybatelem snahy navázat signál z vysílačky Naomi, brání tábor při velké bitvě s Druhými. Po rozdělení zůstává s Jackem a spolu s Desmondem cestuje jako první vrtulníkem na loď. Vrací se ale zpět s člunem, který posléze slouží jako přeprava pro ostatní lidi, zároveň se zapojí do bitvy s lidmi z lodi. Když se vrtulníkem po vítězné bitvě vracejí na loď, Sayid je mezi nimi. Po výbuchu je zachráněn s ostatními na člunu.

(Sayid patřil mezi nejužitečnější přeživší pádu letadla. Foto: ABC)

Budoucnost

Stane se členem tzv. „Oceanic 6“, tedy šestice lidí, kteří se oficiálně vrátili z ostrova domů. Ihned po příjezdu se potká s Nadjou a nedlouho poté se s ní ožení. Jejich láska ale nemá dlouhého trvání, Nadja je totiž zabita. Na jejím pohřbu Sayida kontaktuje Ben a Sayid pro něj začne pracovat jako nájemný vrah. Nějakou dobu Sayid trávil v Dominikánské republice, kde jej kontaktoval Locke.

Později pomáhá Sayid dostat Hurleyho z ústavu. Po útěku je neznámými útočníky postřelen uspávací šipkou. Hurleymu se jej podaří dostat domů a poté k Jackovi, ten Sayida zachraňuje. Poté se setkává s téměř celou Oceanic 6, nepodléhá ale Benovu přesvědčování a odchází pryč. Následujícího dne se ale objevuje na palubě letu 316 v doprovodu policistky Ilany. Při návratu na ostrov se propadne do 70. let, oddělí se ale od ostatních a je zajat Dharmou. Ta Sayida považuje za jednoho z Druhých a rozhodne se jej zabít, malý Ben ale Sayidovi pomůže na svobodu. Sayid jej ale při útěku střelí.

Zanedlouho se setkává s Jackem, jehož Druzí míří k vodíkové bombě, a přidává se k nim. Podle Faradayových instrukcí v deníku vymontuje z bomby jadernou hlavici a upraví ji, aby ji Jack mohl použít k neutralizaci Incidentu. Při odchodu z Dharmaville je Sayid postřelen a i přes Jackovu snahu se jeho stav rychle zhoršuje.

Po přesunu zpět do současnosti odnáší Jack a spol. Sayida do chrámu, kde mají dočasné útočiště Druzí. Snaží se Sayida zachránit v prameni uvnitř chrámu, zdá se ale, že marně. Sayid se ale po dvou hodinách nečekaně probírá. Druzí tvrdí, že je nakažen „infekcí zla“, kterou má údajně i Claire, žijící osaměle v džungli. Sayid sice tvrdí, že je stále dobrý člověk, pak se ale skutečně začíná měnit k horšímu. Zabije Dogena a Lennona, čímž údajně umožní falešnému Lockeovi vtrhnout do chrámu a povraždit ty, kteří se k němu odmítli přidat. Sám odchází s falešným Lockem.

V alternativní realitě letěl Sayid do Los Angeles navštívit svého bratra Omera a jeho ženu Nadju. Ano, je to Sayidova láska. Sayid ale tvrdí, že si ji nezasloužil.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Sokar

Spociatku super a navyse to este aj gradovalo. Ako bonus skvele flashbacky. Ale po opisteni ostrova sa prepadol hlboko dole. Skoda, od 5 serie to bolo len trapenie

21.4.2021 | 20:27:25
Milano33

Asi postava s najtemnejšiou minulosťou. Sayid bol super, vojenské skúsenosti sa hodili.

12.10.2020 | 21:45:26
Marcus Flavius

NEž umřel v chrámu výborná postava

7.6.2017 | 20:33:35
VENDY54

the best guy!!!!!

23.5.2013 | 0:09:42
Pepe891

Druhá najobľúbenejšia mužská postava v seriály.Ale po 4.Sérii už za moc nestal.

21.5.2013 | 14:52:28

Reklama

Narozeniny

Galerie

Galerie

Partneři

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama