Lucifer Co nás čeká ve zbytku páté řady a kdy se jí dočkáme

Co nás čeká ve zbytku páté řady a kdy se jí dočkáme

Co nás čeká ve zbytku páté řady a kdy se jí dočkáme

První polovina páté řady měla premiéru v srpnu a datum premiéry té druhé zatím neznáme. Jelikož se ale již brzy začne znovu natáčet, vypadá to s premiérou velice slibně. Tvůrci nám navíc přinesli první ukázku, pár střípků ohledně toho, co čekat a také nový soundtrack.

34 0
19.9.2020

První ukázka z druhé poloviny páté řady

Jako první se nalaďte na další díly první ukázkou, a to rovnou z muzikálové epizody. Lucifer, Chloe, Ella a Dan se na hřišti rozezpívají přesně tak, jak o tom mluvil Tom Ellis v srpnovém rozhovoru.


Kdy se Lucifer vrátí se druhou polovinou páté řady? 

Mohlo by to být dříve, než jsme čekali. Pátá série je totiž skoro natočená, chybí dotočit kus finálové epizody, která se musela trochu přepsat vzhledem k nečekané objednávce šesté řady. Podle TVLine by se s produkcí mělo začít 24. září a následně pak hned s pracemi na šesté sérii. Dočkáme se tedy zbytku páté řady ještě letos? Tom Ellis prohlásil, že by si ji dokázal představit jako dárek k Vánocům.

Střípky z budoucích epizod aneb co nás čeká?

 • V muzikálové epizodě se objeví Debbie Gibson, jež je v USA známá hlavně jako popová zpěvačka převážně z 80. let. Je však také herečkou, ale víc úspěchů sklízí na Broadwayi a na West Endu, v televizi či filmu zatím v širším měřítku vyloženě neprorazila.
 • Vrátí se Eve a udobří se s Maze. Zda se z nich stane pár, na to si ale budeme muset počkat.
 • Znovu se dočkáme Mazeiny ďábelské tváře a podle Lesley-Ann Brandt to bude ve chvíli, kdy se setká s Bohem.
 • Maze bude v dalších epizodách hledat samu sebe. Je na Lucifera a celý svět naštvaná a má zlomené srdce.
 • Jedna epizoda se dotkne i Black Lives Matter, ovšem ne z pozice kázání a poučování, ale čistě z emocionálního hlediska.
 • Podle showrunnera Joea Hendersona bychom měli být v druhé polovině páté řady svědky nejemocionálnějšího momentu za celý seriál a stejně tak se dá označit i celá tato polovina páté série. Ta má být pozitivnější než temný začátek páté řady, ale zároveň bude mít své opravdu temné chvíle. Emoce se budou vázat hlavně k nově znovusjednocené nebeské rodině a vztazích v ní.
 • Michael má jiný postoj než Lucifer, můžete se toho všimnout hlavně v ramenou. Mohli bychom se domnívat, že to byl kreativní nápad Toma Ellise, jak od sebe bratry odlišit, ale není to tak. Michael byl na pravém rameni raněn a my v druhé polovině řady zjistíme, jak se to stalo a co k tomu vedlo.

Zajímavosti z první poloviny páté řady

 • Kevin Alejandro se vyjádřil, že při režírování finále první poloviny řady bylo nejtěžší natočit začátek epizody, kde Lucifera střelí ve zpomaleném záběru. Trvalo jim hodiny přijít na to, jak s novou speciální technikou, kterou zatím nepoužívali, zacházet tak, aby dosáhli kýženého výsledku.
 • Natočení závěrečného souboje na okrsku zabralo tři dny.
 • Na dotaz serveru TV Line, proč je malý Charlie smrtelný, odpověděl Joe Henderson se smíchem, že se vždy snaží pro postavy vybrat tu těžší cestu, protože jsou jako scenáristé krutí a zlí. Linda a Amenadiel budou vychovávat dítě v mezirasovém vztahu a aby jejich pouto ještě upevnili, ztížili to tím, že Charlie nebude mít žádné schopnosti.
 • Scény z filmových studií z epizody ¡Diablo! byly natáčeny ve skutečných prostorách, kde se seriál točí. To se týká i jednotlivých místností, na příklad kancelář Keri Belwood patří Joeovi Hendersenovi, ale musela být upravena, protože podle jeho slov je ta jeho hodně strohá a nudná. Stejně tak je pravá i místnost scenáristů, i když také dost upravená. Všechny nápady na zdech jsou od asistentů scenáristů, kteří přišli dost šílenými nápady.

Nový soundtrack

Tvůrci na různých hudebních streamovacích službách vedou playlisty s písněmi z epizod, na příklad na Spotify, kde najdete playlisty od Foxu nebo také 30 hodin písní ze všech pěti řad, ale nově byl vydán také oficiální soundtrack. Ten obsahuje povětšinou písně zpívané Tomem Ellisem, ale poslechnout si můžete i Lesley-Ann Brandt. Pokud se tedy zpívajícího ďábla nemůžete nabažit, máte teď nově písně Toma Ellise krásně pohromadě.

Co říkáte na ukázku z muzikálové epizody?

Diskuze /14

Milano33

Určite sa máme na čo tešiť. Na muzikálovú epizódu som zvedavý, snáď dopadne lepšie ako tá Noirová. Za Eve som rád, že sa vráti. A podľa mňa v druhej polovici 5. série niekto zomrie, keď už sa hovorí o najemocionál­nejšiom momente za celý seriál. A čo môže byť po emocionálnej stránke silnejšie než smrť nejakej hlavnej postavy. Ale môžem sa mýliť, nechám sa prekvapiť.

19.9.2020 | 16:16:23
wombraider

Prvá polovica seriálu bola taká, že slušný úvod, slušný záver, zbytočný filler v strede, keď čítam „muzikálová epizóda“ tak sa mi ježia chlpy od hnevu… Piata séria zatiaľ sklamanie a pochybujem, že sa to zlepší.

19.9.2020 | 16:29:32
Dragon94

Oni ten soundtrack fakt vadali? :O Hurá!

19.9.2020 | 20:18:38
HolyTrue

Linda a Amenadiel budou vychovávat dítě v mezirasovém vztahu a aby jejich pouto ještě upevnili, ztížili to tím, že Charlie nebude mít žádné schopnosti. → A nejlepší bude, když Charlie bude transvestita a gay.

#11 Mr.Harrison Flash
20.9.2020 | 14:06:34
RagnarokCzD

Muzikálová epizoda. -_-

Probohy za co nás trestaj. :-/

20.9.2020 | 19:51:18
witcherrr

Ty muzikálové epizody by měli dávat jako „bonus“, tzv neměli by se započítávat do hlavního příběhu „8.epizod“. Rád přeskočím.

20.9.2020 | 22:11:49
vencas01

Koooooneeečně oficiální soundtrack na tuhle chvíli sem čekal celou dobu

21.9.2020 | 5:13:29
Snowleopard

Tom Ellis je super, na roli Lucifera se hodí a tahá solo celý seriál. Byl jsem naivní když jsem si myslel, že přechodem na Netflix by se Lucifer mohl začít ubírat více komiksovým směrem. Chybí mi tomu pořádná zápletka, policejní případy co tam už dávno měli odstranit slouží jako výplň která vše zdržuje. Seriál má neuvěřitelný potenciál, ale když se nic nezměnilo za 5 let, tak se nic nezmění teď. Asi bych to měl přijmout a užít si to takové jaké to je.

21.9.2020 | 10:52:42
hmyzovrah

Nesnasim muzikalove epizody. Vzrostl pocet dilu, tak sel Lucifer zase do prcic. Mnohem vice se tam keca, cernobile a tanecni epizody pribyli. Uz mi to pripomina telenovelu.

21.9.2020 | 11:44:45
ellie88

Na muzikálovou epizodu se těším :) noir epizoda mě moc nenadchla, takže ji rovnou přeskakuju, když koukám celýho Lucifera od znova :D A soundtrack je peckovní <3 <3

24.9.2020 | 17:28:49
Mr.Harrison Flash

#4 HolyTrue: soo true..

4.10.2020 | 9:36:19
monikash

Proboha, jaká EVE? Bůh snad stvořil Adama a EVU! A pokud by někomu vadilo, že je Bůh černý, tak Bůh na sebe může brát jakoukoliv podobu. Třeba mluvící hořící keř. ;-)

překladatel
11.10.2020 | 12:18:03
Simir

Když Charlie nebude mít žádný schopnosti, tak ale pak nebude nephilim ale člověk :D proč teda jeho táta musí být anděl? Proč ne nějaký obyčejný černošský pacient třeba.

23.10.2020 | 0:33:33
dannula

Pořád nic nového? Neví někdo, kdy bude pokračování?

17.1.2021 | 10:19:25
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Budoucnost Lucifera

Co nám tvůrci prozradili o šesté řadě?

Co nám tvůrci prozradili o šesté řadě?

Už nějakou dobu víme, že šestá a poslední řada Lucifera je dokončena. Kdy se jí asi dočkáme? A uvidíme ještě Dana?

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Zůstaňte v obraze

Reklama

Momentky

Momentky

Narozeniny herců

Hlídejte si nás