Mr. Mercedes
93/100 - 51×

Mr. Mercedes

Neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do davu nic netušících lidí. Takhle začíná detektivní příběh z dílny Stephena Kinga, který dovoluje psychopatovi proniknout vám a detektivovi pod kůži. Jak dopadne hra na kočku a myš?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | AUDIENCE Network, Peacock | 50 minut
žánr
Detektivní, Drama, Thriller
hrají
Brendan Gleeson (Bill Hodges), Harry Treadaway (Brady Hartsfield), Kelly Lynch (Deborah Hartsfield), Mary-Louise Parker (Janey Patterson), Jharrel Jerome (Jerome Robinson), Holland Taylor (Ida Silver), Breeda Wool (Lou Linklatter), Justine Lupe (Holly Gibney)

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Třetí série odstartuje za necelý měsíc, a proto vám v tomto článku shrneme ty nejdůležitější informace, které vás po slabé druhé řadě patřičně navnadí na sledování nadcházející série. Pokračování seriálu Mr. Mercedes si vezme na paškál knihu Právo nálezce.

7 0
2.8.2019

Druhá série Mr. Mercedes skončila poměrně uzavřeně a příběhově se nedokázala vyrovnat kvalitám první série, proto bylo překvapivé, že se stanice Audience Network rozhodla seriál prodloužit na další seriálovou sezónu. Jedná se o zajímavé rozhodnutí, které by na obrazovkách nemuselo vypadat vůbec špatně, neboť pokračování bude navazovat na druhou knihu z původní knižní trilogie o mercedesovém vrahovi. Seznámíme se s novým záporákem, který bude o stupínek surovější než Brady Hartsfield.

Do třetí série se vrátí naši tři oblíbení detektivové Bill Hodges (Brendan Gleeson), Jerome Robinson (Jharrel Jerome) a Holly Gibney (Justine Lupe), kteří si po Bradyho odchodu do bran pekelných ani na chvíli neoddychnou. Ve městě dojde k další brutální vraždě. Nalezenou obětí je populární spisovatel John Rothstein, jenž udusil potenciál svého životního díla, čímž zklamal své věrné čtenáře. To se nelíbilo zapálenému fanouškovi Morrisovi Bellamymu, který je Rothsteinem a jeho knihami posedlý. Věhlasná trojice pátračů musí přijít na kloub pravdě, za níž se skrývá víc než jen pouhá vražda.


Role spisovatele Johna Rothsteina se zhostí herecký veterán Bruce Dern, který si v minulosti za ztvárnění Woodyho Granta ve filmu Nebraska odnesl nejvíce nominací na filmové ceny. Oponovat mu bude začínající herec Gabriel Ebert, jenž si střihne psychicky labilního mladíka Morrise. Sekundovat mu bude hvězda ze seriálu Boardwalk Empire Meg Steedle, jež ztvární Morrisovu naivní přítelkyni. Další hereckou posilou bude Kate Mulgrew, která se proslavila rolí Red Reznikové v netflixovském dramatu Orange Is the New Black. Mulgrew si zahraje Almu Lane, chytrou ženu, jež měla značný vliv na výchovu Morrise.

Dáte druhou šanci nestárnoucímu detektivovi? Foto: Audience Network

Letos by měly jít stranou paranormální schopnosti, třetí řada se vrátí k detektivním kořenům. Rovněž nám budou představeny následky Bradyho řádění z první série, jež měly nepříznivý dopad na velký počet obyvatel. Jizvy na duši zanechané po útoku mercedesového vraha nám odhalí rodina Saubersových, jejichž život po několikaletém časovém skoku popisuje knižní předloha. Jaký vliv bude mít rodina na vývoj příběhu v seriálu či zda se dočkáme podobného časového skoku, se zatím neví.

Těšit se můžete na staré známé tváře z předešlých řad, jimiž jsou například Holland Taylor jako Billova sousedka Ida, Maximiliano Hernández jako státní návladní Antonio Montez nebo Nancy Travis v roli Billovy bývalé manželky Donny. Třetí seriálová kapitola se bude rovněž věnovat příběhu Lou (Breeda Wool), která ve vězeňské cele čeká na verdikt, neboť v soudní síni chladnokrevně zavraždila Bradyho Hartsfielda. Z této nepříjemné situace jí bude pomáhat nováček Brett Gelman, známý zejména díky seriálu Stranger Things, který si střihne Rolanda Finklesteina, advokáta zastupujícího Lou. Zástupkyni okresního návladního, jež bude soudně stíhat Lou, si zahraje herečka Natalie Paul. Ta se dostala do širšího povědomí rolí Sandry Washingtonové v seriálu The Deuce. Doufáme, že se producentům povede zredukovat chyby, kterých se dopustili v předešlé řadě, a nabídnou nám působivý závěr detektivní trilogie, z něhož diváci nebudou zklamaní podobně jako Morris Bellamy.

Zdroj článku: Deadline (článek 1, článek 2)

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Burning Man

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Ciro7a, @Pandorka
Korekce: @Lucifrid

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O seriálu můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele seriálu Mr. Mercedes a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Třetí série pod drobnohledem

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Třetí série odstartuje za necelý měsíc, a proto vám v tomto článku shrneme ty nejdůležitější informace, které vás po slabé druhé řadě patřičně navnadí na sledování nadcházející série. Pokračování seriálu Mr. Mercedes si vezme na paškál knihu Právo nálezce.

Nepřehlédněte

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Před necelým měsícem skončila druhá řada úspěšného seriálového projektu sítě Audience Network, která seriál Mr. Mercedes prodloužila o další sezónu. Přichází seriál o své prvotní kouzlo, nebo naopak poctivě uctívá knižní předlohu? Na to si posvítili naši redaktoři v několika následujících řádcích.

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama