Mr. Mercedes
93/100 - 51×

Mr. Mercedes

Neznámý řidič v ukradeném mercedesu úmyslně vjede do davu nic netušících lidí. Takhle začíná detektivní příběh z dílny Stephena Kinga, který dovoluje psychopatovi proniknout vám a detektivovi pod kůži. Jak dopadne hra na kočku a myš?

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | AUDIENCE Network, Peacock | 50 minut
žánr
Detektivní, Drama, Thriller
hrají
Brendan Gleeson (Bill Hodges), Harry Treadaway (Brady Hartsfield), Kelly Lynch (Deborah Hartsfield), Mary-Louise Parker (Janey Patterson), Jharrel Jerome (Jerome Robinson), Holland Taylor (Ida Silver), Breeda Wool (Lou Linklatter), Justine Lupe (Holly Gibney)

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Před necelým měsícem skončila druhá řada úspěšného seriálového projektu sítě Audience Network, která seriál Mr. Mercedes prodloužila o další sezónu. Přichází seriál o své prvotní kouzlo, nebo naopak poctivě uctívá knižní předlohu? Na to si posvítili naši redaktoři v několika následujících řádcích.

3 0
23.11.2018

@Lucifrid

První řada pro mě byla příjemným překvapením zvlášť proto, že podle prvního traileru to vypadalo spíš na mrazivý akční thriller, ale vylezla z toho hodně fajn detektivka, ovšem s náznaky thrilleru. Druhá řada nám přelezla do detektivky úplně, navíc s mysteriózní­mi prvky.

To zpomalení mi vůbec nevadilo, naopak. Čím jsem starší, tím si víc užívám konverzační seriály nebo epizody. Moc se mi líbilo, jak se tu hrálo na psychiku a vývoj všech postav, ať už jakýmkoli směrem. Nemůžu říct, že bych se nemohla každé epizody dočkat a nespala kvůli tomu, ale zase když jsem si ji pustila, děj mě pohltil a já si užívala, co nám tvůrci zase přinesou za zvrat nebo šok.


Předlohu neznám, takže jsem epizody přijímala, jak přicházely a volnější tempo mi vyhovovalo, perfektně sedlo seriálu, který patří do letní sezóny, i když letos hodně přesáhl do té hlavní. Ve výsledku řadím seriál mezi „pohodové“ seriály, které vám zpříjemní víkend, i když jeho téma rozhodně pohodové není.

Spokojenost na 80 %.

(Lou ve druhé řadě sehrála důležitou roli.)

@Twister78

První série seriálu Mr. Mercedes podle knihy mého oblíbeného spisovatele Stephena Kinga byla fajn. Měl jsem sice pár výhrad týkajících se převážně nesmyslného nahrazování událostí v knize, ale výsledek nebyl vůbec špatný. Tvůrci nám slibovali, že mají ještě dvě knihy, a tak jsem se těšil na pokračování založené na druhém dílu, Právu nálezce.

Podle postupně odhalovaných ukázek jsem ale začínal tušit, že by to nemuselo dopadnout vůbec dobře. Velkou zásluhu na úspěchu první série měla chemie mezi Billem a Bradym. A jak čtenáři vědí, Právo nálezce moc Bradyho neobsahuje, což se nejspíš tvůrcům moc nelíbilo… a vznikl splácanec.

Minule nám chyběl Veselý pleskač (ponožka naplněná ložisky), hodíme ho tam. Druhý díl je dost o konzoli Zappit, dáme ji tam, a pak tu linku necháme zemřít. Celá druhá série působí, jako by ji napsal někdo totálně ztracený a jen vyzobával jednotlivé kousky z díla mistra Kinga. A tak největším napětím druhé série zůstává, jestli přežije nikoliv Bill, ale želvák Fred. A to je dost málo. A navíc byla oznámena další série. Děsím se, co ta nám dokáže naservírovat.

Z úcty k předloze 50 %.

(Záhady s.r.o. nemají vůbec špatnou pověst.)

@Kubc6a

První řada nastavila dle mého názoru velmi vysokou laťku. Děj měl pořádný spád, obsahoval spoustu překvapivých prvků, zejména pro neznalce knih, a postavy byly představeny v parádním světle. V letošní sérii se asi dělaly natruc nelogické škrty, čímž si seriál zachoval pouhý spor mezi Hodgesem a Bradym, který se vlastně roztáhl do deseti epizod a vyplnil se „něčím“.

Narazili jsme na několik nových tváří, které ze začátku působily protivně a nesympaticky, což se časem naštěstí změnilo k lepšímu. Dokonce i stálice z první série se hnaly k lepším zítřkům. Během sledování mě většinu času nejvíce bavila trojice Hodges, Holly a Ida. Samozřejmě musím pochválit herce Harryho Treadawaye, který opět mercedesového vraha sehrál na výbornou.

Ke knižní trilogii jsem se stále nedostal a mám ji naplánovanou, až nám Bill s Fredem řeknou své poslední sbohem. Přidat do seriálu, který se zabývá skutečnými lidmi skrývající svá vnitřní ohavná monstra, nadpřirozeno mi ani zas tak nevadilo, ba naopak seriál tím získal toho pravého kingovského ducha. Několik prvních epizod krásně ubíhá jako voda, jenže u zbývající poloviny člověk občas hledá chuť pustit si další díl. Slepých míst je spousta a nevydařený závěr se vlastně tváří i jako finále celého seriálu, ze kterého bych nebyl zklamaný. Jsem zvědavý, s čím chytré hlavy přijdou v příštím roce. Ale prosím pěkně, duchařinu, tu si schovejte pro Scoobyho.

Za vtipnou Idu 60 %.

Foto: Audience Network

Jak se líbila letošní druhá série seriálu Mr. Mercedes vám? Své postřehy, dojmy a připomínky nám nezapomeňte napsat do komentářů pod recenzí.

Diskuze /2

captain

Souhlasím s názorem, že první řada byla skutečným překvapením. Druhá řada byla spíše průměrná a bohužel se úplně odklonila od knižní předlohy. Začínám se bát, o čem by mohla být řada třetí?!

1.12.2018 | 20:52:29
Amigo65

Předlohu neznám, takže za mě 1 serie 100%, druhá 70% a na třetí jsem teda dosti zvědavý. Podle komentřů se autoři ve druhé sérii dost odklonili od knížky, tak doufám že to ve třetí řadě napraví.

23.5.2019 | 10:02:17
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E10: Burning Man

cz100%
DOKONČENO


Překlad: @Ciro7a, @Pandorka
Korekce: @Lucifrid

Titulky sedí na lehce dohledatelné verze.

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit.
O seriálu můžete diskutovat v tomto fóru.

Ohodnoťte seriál

PODPOŘTE PŘEKLADATELE

Chcete-li podpořit překladatele seriálu Mr. Mercedes a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. PayPal máme společný, takže pokud nám dáte vědět, za který seriál přispíváte, budeme vám vděční.

Reklama

Třetí série pod drobnohledem

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Co můžete očekávat od třetí série a jaké známé tváře v ní uvidíte?

Třetí série odstartuje za necelý měsíc, a proto vám v tomto článku shrneme ty nejdůležitější informace, které vás po slabé druhé řadě patřičně navnadí na sledování nadcházející série. Pokračování seriálu Mr. Mercedes si vezme na paškál knihu Právo nálezce.

Nepřehlédněte

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Recenze: Jak druhá série Mr. Mercedese uspěla u Edňáků

Před necelým měsícem skončila druhá řada úspěšného seriálového projektu sítě Audience Network, která seriál Mr. Mercedes prodloužila o další sezónu. Přichází seriál o své prvotní kouzlo, nebo naopak poctivě uctívá knižní předlohu? Na to si posvítili naši redaktoři v několika následujících řádcích.

Narozeniny

Filtr seriálů
Reklama