Once Upon a Time (Bylo, nebylo) To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.


16 3
8.7.2017

1. Nejlepší epizoda: The Song in Your Heart

Poslední epizoda před finálem byla nejlepší hlavně svou jedinečností. Dočkali jsme se většinou fanoušků očekávaného, ale i obávaného, muzikálového dílu. Byli jsme však mile překvapeni a opravdu povedené písně v podání hlavních hrdinů si v hlavě přehráváme ještě nyní. Epizodu pak uzavřela kouzelná svatba Emmy a Hooka a nechyběl ani otevřený konec pro finálový dvojdíl.

Další návrhy: The Final Battle, Tougher Than the Rest, Page 23


2. Nejhorší epizoda: Strange Case

Čtvrtý díl se zaměřil na minulost Jekylla a Hydea, kteří se do Storybrooku dostali ve finále minulé řady. I když byl jejich konec šokující a náhlý, rychle na ně každý zapomněl. Dle mnohých se totiž do pohádkového seriálu vůbec nehodili.

Další návhy: Street Rats, Awake, Mother's Little Hel­per

3. Nejlepší vývoj postavy: Emma Swan

Emma to měla tuto řadu obzvlášť těžké, hned na začáku se totiž díky vizím dozvěděla, že brzy zemře. Přestože jí Aladin nabídl možnost, jak se před smrtí zachránit, nevzdala se svého údělu Spasitelky a určila si svůj vlastní osud. Na konci pak byla ochotná položit svůj život, než by zabila nevinného člověka, díky čemuž zvítězila v Poslední bitvě. Ze zlomené Spasitelky se stala skutečná hrdinka.

Další návrhy: Killian Jones, Regina MillsGold

4. Nejhorší vývoj postavy: Belle Gold

Belle by tuhle pozici mohla mít klidně každý rok. Pořád se snaží udělat z Rampla lepšího člověka, zatímco on stále porušuje svoje sliby. Společně s Krasoňovými funguje jako morální poradce, ale jinak se nehne z místa.

Další návrhy: Sněhurka, David Nolan, Zelena Mills

5. Nejlepší nová postava: Temná víla

Rampelníkova matka se stala velmi zajímavým hlavním padouchem, jakého jsme v seriálu dlouho neměli. Svou prohnaností se stavěla na úroveň Zeleny a byla tak bezpochyby nejlepší novou postavou šesté řady i jedním z nejlepších padouchů za celých šest let.

Další návrhy: Gideon, Jasmína, Jafar

6. Největší zvrat: Zrození Temné víly

Když se Fioně narodil malý Rampelník, dozvěděla se od víl, že jako Spasitel jednou zemře v boji s velkým zlem se znamením půměsíce. Fiona začala být jeho hledáním posedlá a rozhodla se, že všechny děti vyžene pomocí Temné kletby do Země bez kouzel, aby žádné z nich jednou nemohlo jejímu synovi ublížit. Nakonec se tím velkým zlem stala ona sama, když se změnila v Temnou vílu.

Další návrhy: odhalení postavy pod kápí, odhalení Rampelníkovy matky, smrt Jekylla a Hydea

7. To nejlepší na šesté řadě: Zlá královna

Souboj mezi Reginou a jejím alteregem patřil bezpochyby mezi to nejlepší, co šestá řada nabídla. V druhé polovině řady jsme sice královnu moc nevídali, ale závěrečný souboj mezi ní a Reginou byl plný akce i emocí. Nutná je i velká pochvala Laně Parrille, která hraní obou Regin zvládla bravurně.

Další návrhy: postavy ze Země nevyřčených příběhů, muzikálová epizoda, Emmina vize budoucnosti

8. To nejhorší na šesté řadě: neustálé skrývání tajemství 

Ať už šlo o Emmu a její vizi, nebo o Hooka a vraždu Davidova otce, nedokázali svá tajemství nikomu sdělit. Copak ještě nepochopili, že je pak všechno horší?

Další návrhy: Jekyll a Hyde, dějová linka Agrabahu, odsunutí některých hlavních postav do pozadí

Foto: ABC

Diskuze /10

Stardos

No, nevím zda se zrovna Hook někam posunul :D

8.7.2017 | 18:42:19
Packa

Já se vlastně ještě pořád nedodívala na chybějící díly. :D A ani mi to nechybělo. :D Ale asi to dojedu, když už mám čas. :D

redaktor
8.7.2017 | 18:48:44
pikaia

Nejlepší epizoda: Za mě muzikálový díl. Pak zrození temné víly, kde bylo taky odhalen původní osud Rampla. Jo to skrývání tajemství mi taky vadilo. Děj z Agrabahem mi nevadil, kdyby bilo více nevadilo by i to. Zlá královna potěšila.

8.7.2017 | 19:16:15
KaraSnowAllen

Já mám koukám na nejlepší a nejhorší vývoje opravdu odlišný názor. Na Bellyno místo bych letos dala Reginu, byť je to má nejoblíbenější postava, byť jí totálně miluju, tak tuhle sérii se opravdu nepovedla. Moralizovaní bych i přehlédla, ale vytvořit jí alter-ego, na které nahází veškerou špínu, kterou kdy udělala, to je alibismus, ze kterého bych blila. Místo toho, aby to přijmula jako silná osobnost, kterou ona je, tak se neustále snažila být hrdinka a celkově si rozvojením dost odlehčila. To už by i Hook nebo Zelena mohli tyhle osobnosti vytáhnout z těla a ukázat na ně prstem „To ne já, to on/ona“. I k Zeleně se zachovala pěkně hnusně, zrovna od ní takové podobné kecy fakt sedí, v momentě, kdy se zbaví části své osobnosti je z ní najednou světice a mentorka dobra, ne, tohle se mi opravdu nelíbilo. Jako, ke konci se to nějak spravilo, ale i tak mi to u Regi visí a je mi jedno, jak se to okecá. Já nevím, co jsem to sledovala, ale Belle přestala být ta naivní pipinka, která si Rumplem furt nechává ubližovat. Dost zřetelně ho poslala do zadele a na první místo dala svého syna, já bych řekla, že Belle dopadla dobře, škoda, že až tak pozdě se s ní aspon trochu hlo :D S Emmou ale souhlasím, ta si prošla opravdu trnitou cestu od začátku až do konce. Ačkoliv to už není drsnaška jako předtím, tak tady je nutno připustit si fakt, že jí už dávno být nemusí. Už nemusí každému dávat přes tlamu, být nedůvěřivá, uzavřená a bát se citů, už má pro co žít a být šťastná.

Jinak se pod celý článek můžu podepsat, jen Black Fairy nějak nežeru, to už spíše tu Jasmínu a Aladina.

8.7.2017 | 21:41:41
Ridley

Pobavilo :D :D :D

8.7.2017 | 22:11:47
lukas14

ak okazdy rok aj tuto seriu si pozriem na dovolenke : slnko, more a once upon a time :) dalsiu seriu kedze skoro vsetky postavy odchadzaju uz pozerat nebudem :(

9.7.2017 | 12:59:18
zumar

Za mě byl muzikálový díl ten nejhorší z celé série, naopak minulost Jekylla a Hydea byl závan čerstvého vzduchu do zatuchlých starých příběhů. Zrození temné víly jsem čekala několik dílů dopředu, pro mě to zase takový zvrat nebyl. Evil Queen byla samozřejmě geniální, ale Once pro mě už ztratilo své pomyslné kouzlo, vyčerpalo svůj potenciál a pro další řadu mi nejspíš nemá dál co nabídnout.

9.7.2017 | 14:49:29
jasonpileek

Je to všechno věc názoru. Muzikálovou epizodu považuji za masterpeace. Ty písničky, i když jsou obsahově, vytrženě z kontextu, tak přiblbé, tak jsou tak neskutečně chytlavé, že do dnes si je každý den broukám a tuhle jsem si tu epizodu pustil ještě jednou s titulkama. It's a power magic :) Ta dějová linka s „druhou“ Evil Queen mi taky štvala. To byl totální nesmysl a přišlo mi to, jak kdyby se vraceli o 6 let zpět a opakovali stále to samé do kola… Jekyll a Hyde mi tam taky neseděli. Ti patří spíš do American Horror Storry než do Once. A celkově se na to příliš dobře nekoukalo, vzhledem k tomu, že Once je obecně a průběžně romantický pohádkový seriál. Aladin a létající koberec by mi nevadil, ale tam mi zase přijde, že na začátku přišli s nějakou myšlenkou a zase ji v průběhu psaní scénářů zapomněli a vytratila se.. Ani ten Gideon by mi tam nevadil, ani ta černá mrcha, ale ten kluk mi taky přijde, že postupně přicházel o původní smysl v ději. A když to zakončim, tak jestli se jim tam něco nepovedlo, tak ten skutečně super konec, který tam na zbytek série příliš neseděl :) Ten luxusní závěr/ epilog by seděl (a i dle previously.. na začátku) spíše na konec nějaké té fáze, kdy se Regina polepšila .. :-)

9.7.2017 | 23:30:55
Ponine94

Já na sto procent souhlasím. Při čtení jsem jen přikyvovala. A co se týče muzikálové epizody a toho, že nám písně pořád znějí v hlavě – mnohdy si je na YT pustí a Killianovo Revenge mám jako vyzvánění v telefonu… :D

15.7.2017 | 22:06:47
EmmaSwanJones

Once je proste serial, ktery provazel me celou pubertou. Stale zustane mym nejoblibenejsim a se vsemi body souhlasim. Stve me, ze to neukoncili, kdyz meli takovou bravurni moznost, ale zase na druhou stranu, mrzelo by me, ze je konec. Ale nic neni vecne. Ted koukam odznova na cely serial a strasne mi chybi stare dily <3 skoda, ze uz to tak nikdy nebude :/

19.7.2017 | 22:46:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S07E02: A Pirate's Life

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

České titulky pro vás připravují: @Annie2809, @mychal29, @komcus & @Akordak

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Constantine se dočká pokračování, až Edna letos vyhraje lupu 

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Nepřehlédněte

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

To nejlepší a nejhorší na šesté sérii Once Upon a Time

Co se nám na šesté řadě Once Upon a Time líbilo a co naopak vůbec? Podívejte se na náš seznam a v komentářích nám sdělte, se kterými body souhlasíte.

Nejlepší epizody 7. série

Propagační fotografie

Propagační fotografie

Nejlepší postavy