Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Alexander Mahone

Alexander Mahone

Tajný agent, který dostal od Společnosti úkol zabít uprchlíky z vězení.

Sezóny 3
2006 - 2008

2. řada

Alex je federální agent, který dostal za úkol pochytat všechny uprchlíky z Fox River. Brzo se dozvídáme, že jeho rodinu hlídá Společnost, která je připravená jí okamžitě ublížit, jestli Alex neudělá to, co chtějí. Společnost chce po Alexovi, aby každého z osmičky z Fox River zabil. Alex pod nátlakem událostí zabíjí Abruzziho, Tweenera a Haywirea. Dokonce se mu podaří dostat i C-Notea, ale to už na něj zbrojí agent Wheeler a Sullins, který ví o jeho vraždách a nyní ho chtějí za mřížemi. Alexovi nezbývá než uprchnout do Panamy, kde se pokusí zmocnit Michaelovo plánu, jak zmizet. Nejprve to vypadá, že se to Alexovi podařilo, později ale zjišťujeme, že na lodi, kterou mu vydal Michael, je plno drog, za které je Mahone zavřen do Panamského vězení SONA…

3. řada

Mahone zjišťuje, že ze SONY se právní cestou nedostane a brzo odhálí Scofieldovo a Whistlerovo plán, jak utéct. Na chvíli se Alex dostane i ven, kdy ho agent Sullins převeze k soudu, kde má vše vypovědět o Společnosti. Alex se ale bez svých drog nedokáže se sebou vyrovnat a u soudu neuspěje. Je znovu převezen do SONY, kde pokračuje v plánu, jak utéct s Michaelem a Whistlerem. Vyhraje svůj boj nad závislostí drog a úspěšně se dostává za plot SONY. Po ůtěku se vydává do jednoho baru, kam za ním přichází James Whistler, který se ho ptá, jestli v tom jede s nimi. Mahone odpoví, že ano a přidává se ke Gretchen a Whistlerovi…

4. řada

Dozvídáme se, že Alex nepracuje pro Společnost, ale společně ji chce s Whistlerem potopit. James je ale zanedlouho zabit, takže Alex se přidává k Michaelovi, Lincolnovi a spol. Společně chtějí zničit Společnost přes jejich černou skříňku – Scyllu. Všem se podaří získat přístupové karty i samotnou Scyllu. Jsou ale o ni okradeni mužem, který vedl celou akci – Donem Selfem. Po zkouškách dostat Scyllu zpět, se tým rozpouští a Alex je chycen FBI. Dokáže ale utéct bývalému kolegovi Wheelerovi a vydává se zpět za Lincolnem, který nyní pracuje pro Společnost, vrátit Generálovi jeho Scyllu. Alex také svádí boj sám se sebou, když mu Wyatt zabije jeho syna. Alex společně s Lincolnem a také s Michaelem, Sárou a Sucrem ukořistí Scyllu a zkrz OSN a Kellermana se tak konečně dostávají na svobodu. Překvapení je, že Alex se nevrací ke svojí Pam, ale začíná chodit s agentkou Langovou…

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
KarlCZ

Super postava a herec.

16.5.2024 | 8:31:36
hyena

rovnocenny super pre majkla :D a navyse skvela postava + perfektny herec

7.5.2017 | 21:14:06
Wolfinator1

Zábavný borec

13.4.2017 | 23:18:04
Kimberlly

Geniálna postava.

6.4.2017 | 13:22:25

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama