Prison Break (Útěk z vězení) Popis

Prison Break

Prison Break

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.


Základní informace

Prison Break přišel na obrazovky v roce 2005. Původně se počítalo pouze s jednou řadou o třinácti dílech, ale hned po premiéře se stal seriál úspěšným a diváci měli zájem o více dílů. Nápad útěku z vězení a zachraňování nespravedlivě usvědčeného vraha oslovilo spoustu diváků, a tak se stanice FOX rozhodla dát seriálu plnohodnotnou první řadu o 22 dílech.

Seriál se svou první řadou lámal rekordy ve sledovanosti a společně se seriály Lost a Heroes patřil k nejúspěšnějším seriálům té doby. Problém u seriálu byl ten, že když hlavní hrdinové včele s Wentworthem Millerem a Dominicem Purcellem utekli z vězení, všichni se začali obávat, jak seriál bude pokračovat.


Tvůrci přišli s novou zápletkou a druhá řada mapovala osudy uprchlích vězňů, jak prchají před tajemnou Společností a FBI. Třetí řada vrátila většinu hlavních postav zpět do vězení v Panamě a čtvrtá řada se zaobírala zničením Společnosti, organizace, která vystupuje v seriálu již od první řady a zatápí hlavním hrdinům. Seriál byl v roce 2009 ukončen svou čtvrtou řadou.

(Hlavní postavy první řady. Foto: Fox)

Seriál následně dostal ještě dvě speciální epizody, po kterých měl definitivně skončit. Finálové epizody se ovšem už nevysílaly na stanici FOX, ale na stanici Sky1. Poslední část s názvem Final Break uzavřela čtyřroční cestu. Následně se mluvilo o možném spin-offu, který by se věnoval čistě ženským postavám z dámského vězení, ale z nápadu brzo sešlo.

V roce 2015 se po šesti letech setkal opět Wentworth Miller s Dominicem Purcellem v seriálu The Flash a tvůrcům Prison Breaku se líbila jejich vzájemná chemie v seriálu, a tak přemluvili stanici FOX, ať objednají alespoň ještě jednu řadu Prison Breaku. V lednu 2017 nás tak čeká již patá řada, která je prezentovaná jako tzv. event series, tudíž bychom se neměli dočkat dalšího pokračování.

Do nových dílů se vracejí i staří hrdinové. Amaury Nolasco se vrátí jako Fernando Sucre, T-Baga si opět zahraje Robert Knepper, comeback ohlásil i Rockmond Dunbar se svou postavou C-Notea. Návrat ohlásila i Sarah Wayne Callies v roli doktorky Sary Tancredi a na okamžik se má objevit i Paul Adelstein, který si opět zahraje Paula Kellermana.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
timco89

pokračovanie skvelé !

22.5.2017 | 21:43:37
hyena

1 seria daco nevysvetlitelne uzasne ostatne serie paradne ale ani zdaleka take

19.5.2017 | 22:10:39
R.-TedyS

Jeden z nejlepších seriálů all time !

11.5.2017 | 16:19:43
tunky

TOP, moje srdcovka.

1.5.2017 | 23:55:12
DoctorWho^

Kdyby nebyla 4. řada, hodnotil bych 100%. Uvidíme, třeba to pátá vylepší. :)

21.2.2017 | 18:22:36
LucieNepovim

je to opravdu skvělý seriál moc se těším na 5 sezonu ale všechny sezony byl naprosto skvělý ale jediný co bych tam nikdy nedala byl konec (final break) jak udělaly že Michael zemřel bylo to hodně smutný a tak doufám že v 5 sezoě už nikdo nezemře nikdo!

28.12.2016 | 13:48:32
tom99

Mně se první dvě řady líbily dost. Třetí trošku horší, ale furt to bylo dobrý. Čtvrtá byla ale naprosté zklamání. Už tam bylo spoustu nelogičností a zbytečných výmyslů. Ale seriál patří k mým srdcovým záležitostem a rád se k němu kdykoliv vrátím :-)

webmaster, grafik
21.6.2016 | 11:25:36
wauhells

Dávám 5******, přestože poslední série jasně ukázala, že šlo již jen o natahování a pak tvůrci nevěděli, jak seriál ukončit.

11.1.2016 | 20:14:50
Lefty

První série výtečná…potom hodně strmý pád…

23.7.2015 | 13:52:27
hayemaker8

1.seria : 95% , 2.séria 75% , 3.séria 65% , 4.séria: 50% .. a ten film po 4. sérii 45% ..

6.11.2014 | 20:18:18

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Tvůrci: Šestá sezóna nebude, dokud nevymyslíme dobrý příběh

Pátá řada je za námi a nad budoucností Prison Breaku visí jeden velký otazník. Stanice Fox sice seriál nezrušila, ale zároveň ani neobnovila. I když se chtějí herci vrátit, tvůrci aktuálně nemají vymyšlený žádný příběh pro šestou řadu. Co na vše říká výkonný producent Paul Scheuring?

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie