Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Prison Break

Základní informace

Prison Break přišel na obrazovky v roce 2005. Původně se počítalo pouze s jednou řadou o třinácti dílech, ale hned po premiéře se stal seriál úspěšným a diváci měli zájem o více dílů. Nápad útěku z vězení a zachraňování nespravedlivě usvědčeného vraha oslovilo spoustu diváků, a tak se stanice FOX rozhodla dát seriálu plnohodnotnou první řadu o 22 dílech.

Seriál se svou první řadou lámal rekordy ve sledovanosti a společně se seriály Lost a Heroes patřil k nejúspěšnějším seriálům té doby. Problém u seriálu byl ten, že když hlavní hrdinové včele s Wentworthem Millerem a Dominicem Purcellem utekli z vězení, všichni se začali obávat, jak seriál bude pokračovat.


Tvůrci přišli s novou zápletkou a druhá řada mapovala osudy uprchlích vězňů, jak prchají před tajemnou Společností a FBI. Třetí řada vrátila většinu hlavních postav zpět do vězení v Panamě a čtvrtá řada se zaobírala zničením Společnosti, organizace, která vystupuje v seriálu již od první řady a zatápí hlavním hrdinům. Seriál byl v roce 2009 ukončen svou čtvrtou řadou.

(Hlavní postavy první řady. Foto: Fox)

Seriál následně dostal ještě dvě speciální epizody, po kterých měl definitivně skončit. Finálové epizody se ovšem už nevysílaly na stanici FOX, ale na stanici Sky1. Poslední část s názvem Final Break uzavřela čtyřroční cestu. Následně se mluvilo o možném spin-offu, který by se věnoval čistě ženským postavám z dámského vězení, ale z nápadu brzo sešlo.

V roce 2015 se po šesti letech setkal opět Wentworth Miller s Dominicem Purcellem v seriálu The Flash a tvůrcům Prison Breaku se líbila jejich vzájemná chemie v seriálu, a tak přemluvili stanici FOX, ať objednají alespoň ještě jednu řadu Prison Breaku. V lednu 2017 nás tak čeká již patá řada, která je prezentovaná jako tzv. event series, tudíž bychom se neměli dočkat dalšího pokračování.

Do nových dílů se vracejí i staří hrdinové. Amaury Nolasco se vrátí jako Fernando Sucre, T-Baga si opět zahraje Robert Knepper, comeback ohlásil i Rockmond Dunbar se svou postavou C-Notea. Návrat ohlásila i Sarah Wayne Callies v roli doktorky Sary Tancredi a na okamžik se má objevit i Paul Adelstein, který si opět zahraje Paula Kellermana.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
majkl8888

Parádní starý seriál :)

2.12.2021 | 12:25:12
mirako

1. série – 95% | 2. série – 90% | 3. série – 90% | 4. série – 80% | 5. série – 85%

20.3.2021 | 2:44:35
DelenaForever

22.2.2021 | 22:37:21
Majky975

Celkem mě to zaujalo.

30.7.2020 | 9:48:56
Dw3st3r

** 1.série – 100% – / 2.série – 70% – / 3.série – 80% – / 4.série – 40% – /**

Jelikož jsem těžce dával už 4.sérii , tak pro mě nemělo ani smysl koukat na 5. (Ikdyž si to dost lidí chválí , já na to po tý 4.sérii nemám.)

30.7.2019 | 10:53:01
salamalejkum

Prva seria bola neskutona jazda, po tom to uz islo len dole vodou. Niektore casti, akoby pisane na kolene a umelo / narychlo zbuchane. O stvrtej serii ani radsej pisast nebudem, to bola absolutna fraska. Piata seria sa to snazila po dlhej pauze ozivit a moznost zabudnut na ten predchadzajuci paskvil a to sa zcasti aj podarilo.

22.11.2018 | 9:37:17
DarMic

Prvni serie supr,ale ke konci uz takove zdlouhave. Dalsi serie radeji nekomentuju. Nektere vykony hercu hruza a des

24.6.2018 | 8:57:56
Onlajn

První série vážně úžasná. Pak seriál hodně těžil z první série, ale vždy mě bavil. 100%

20.6.2018 | 14:30:05
Viktoorie

Naprosto miluju! <3

28.12.2017 | 20:40:56
timco89

pokračovanie skvelé !

22.5.2017 | 21:43:37

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama