Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Benjamin Miles Franklin

Benjamin Miles Franklin

Lépe známý jako C-Note, jeden z vězňů, který uteče společně s Michaelem.

Sezóny 4
2005 - 2017

1. řada

Policie zadržuje C-Note, kde v jeho náklaďáku nachází kradené zboží. Později C-Note nechce říci s kým spolupracoval a dostává se do Fox River. To ale jeho rodina neví, ta si stále myslí, že je stále na své vojenské misi. Podobně jako T-Bag C-Note zjišťuje, že Scofield má v plánu útěk. Je tedy zasvětěn do útěku a v průběhu chce dokonce sám provést útěk. Brzo mu ale dochází, že to sám nezvládne a utíká z Fox River právě včas – jeho tehdejší černoští přátelé se ho chystali zabít, protože on sám už není oddaný své pleti a stýká se se samými "bílými…

2. řada

Franklin se ihned vypravuje za svojí manželkou a dcerou, zjišťuje ale, že je hlídá FBI. C-Note tedy tuto sitaci zatím neřeší a vypravuje se do Utahu, kde touží po Westmorelandově pokladě. Nepodaří se mu ho získat a vrací se zpět za svojí rodinou. Díky pomoci svých přátel se mu podaří svojí ženu a dceru osvobodit a dostat do bezpečí. Jejich společný život ale dlouho netrvá a Franklinovo manželka je zatčená. Zoufalý C-Note se tedy sám vzdá. Jeho případ dostává agent Mahone, který po něm chce, aby se oběsil, jinak jeho rodina bude trpět. C-Note je na poslední chvíli zachráněn a vynutí si propuštění výměnou za svědectví proti Mahonemu. Franklin opuští vězení a začíná nový život se svojí rodinou…

4. řada

Jeho šťastný život ale dlouho netrvá, protože Mahoneho soud skončí fiaskem. FBI tak chce odvolat svou dohodu se C-Notem a strčit ho opět do vězení. C-Note proto utíká a spojuje se s Kellermanem, který by mu mohl při získání Scylly zařídit svobodu. C-Note se tedy spojuje se Sucrem, Michaelem a Lincolnem a společnými silami Scyllu získají. Poté jsou všichni konečně volní a C-Note se může vrátit ke své rodině…

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama