Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Lincoln Burrows

Lincoln Burrows

Je zavřený za vraždu, kterou nikdy nespáchal.

Sezóny 5
2005 - 2017

1. řada

Lincoln je zavřen do věznice Fox River za vraždu Viceprezidentky. Tento čin nespáchal, Lincoln se s tím smiřuje a očekává pouze smrt. Naději mu dodá až jeho bratr Michael, který se nechá úmyslně zavřít do věznice za účelem osvobodit ho. Společně pracují na plánu, jak se dostat včas ven. Lincoln má pouze měsíc, než bude popraven na elektrickém křesle. V průběhu se také setká se svojí bývalou přítelkyní Veronicou, která pracuje na jeho případě, jak ho dostat ven z vězení právnickou cestou, a synem LJ, který je později zatčen za napadení. Společně se podaří Lincolnovi a Michaelovi utéct, ale zdaleka nemají vyhráno…

2. řada

Hned po útěku se chce Lincoln vydat za svým synem, který je neprávem souzen. Bohužel se mu ho nepodaří vysvobodit. Další zpráva pro Lincolna je, že jeho láska Veronica zemřela. Lincoln se od Michaela nakrátko odtrhne a dokáže získat svého syna zpět – vše ale sloužila jako návnada, Společnost čekala, že Lincoln si pro svého syna dojde. Tuto situaci vyřeší Lincolnovo otec Aldo, ale vzápětí je zabit agentem Mahonem. Lincoln nechá svého syna v opatrovnictví lidí svého otce a vydává se zpět za Michaelem, se kterým společně utečou do Panamy, kde je Lincoln zproštěn všech obvinění. Vrásky se mu neztenčí, jeho bratr je zavřen do vězení za vraždu…

3. řada

Lincoln zjišťuje, že Sára a jeho syn LJ byli uneseni Společností, která kdysi nahrála vraždu na Lincolna. Lincoln se dozvídá, že Sára a LJ budou zpět vráceni pouze za výměnu za Whistlera – muže, který je zavřen ve věznici SONA jako Michael. Michaelovo úkolem je dostat ho ven. Lincoln s pomocí od Sucreho se několikrát pokusí LJ a Sáru osvobodit. Nechají toho, když zjišťují, že Gretchen, která vede tuto operaci, Sáru zabila. Lincoln se také seznámí s přítelkyní Whistlera – krásnou Sofiou, se kterou si postupem času začíná rozumět. Po Michaelovo a Whistlerovo útěku je Lincoln dostává do bezpečí a pomocí chytrostí Michaela dostane Lincoln zpět svého syna. Michael jede vykonat pomstu za Sáru, zatímco Lincoln a LJ zůstávají u zraněné Sofii…

4. řada

Lincoln odstraní muže v Panamě, který ho sleduje a za to je zavřený. Naštěstí agent Don Self obstará jeho převoz z Panamy do USA, kde se Lincoln stane součástí týmu na zničení Společnosti. Po získání toho, co tým měl získat, Scyllu, je ale o ní okraden Selfem. Proto se Lincoln přidává k druhé straně, Generálovi, a snaží se mu vrátit jeho majetek. Po spoustu přestřelkách se Lincoln ale přidává znovu na Michaelovu stranu, se kterým si v poslední době moc nerozuměl. Společnými silami přemůžou Generála i Christinu Scofieldovou a získají nazpět Scyllu. Po odevzdání Scylly Kellermanovi jsou všichni zproštěni viny…

Final break

Trable ale nekončí. Po svatbě Michaela a Sáry je Sára zavřena za vraždu. Lincoln se Sucrem pomáhají Michaelovi, jak dostat Sáru z vězení. Protože to „klasickým“ způsobem nejde, Michael si pro ní do vězení dojde sám, kde bohužel přichází o život. Lincoln se Sárou odjíždí z Ameriky pryč, kde nebude stíháná. Poté Lincoln žije se Sofií a LJem.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Viktoorie

<3

28.12.2017 | 20:41:55
Kothy

Pomalejsi bratr…

29.4.2017 | 14:41:24
Wolfinator1

Spíš svaly týmu, ale když něco posere a pak se divý to je krása :D

13.4.2017 | 23:19:53
Kimberlly

Najobľúbenejšia postava spolu s Alexom a aj Tweenerom. :)

6.4.2017 | 13:20:19

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama