Prison Break (Útěk z vězení)
91/100 - 196×

Prison Break(Útěk z vězení)

Do té doby příkladný občan Michael Scofield vejde do banky se zbraní a je za to uvězněn. To je však jen začátek jeho plánu na osvobození svého bratra z věznice. Vše má do nejmenších detailů promyšleno a nechybí mu silná motivace ani trpělivost. Útěk z vězení právě začíná.

USA | 2005 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | FOX | 44 minut
žánr
Drama, Krimi, Thriller
hrají
Wentworth Miller (Michael Scofield), Dominic Purcell (Lincoln Burrows), Robert Knepper (Theodore Bagwell), Amaury Nolasco (Fernando Sucre), Sarah Wayne Callies (Sara Tancredi), Paul Adelstein (Paul Kellerman), Rockmond Dunbar (Benjamin Miles Franklin), Wade Williams (Brad Bellick), William Fichtner (Alexander Mahone), Peter Stormare (John Abruzzi), Chris Vance (James Whistler), Cress Williams (Wyatt Mathewson), Inbar Lavi (Šíba), Mark Feuerstein (Jacob Ness), Augustus Prew (Whip)

Michael Scofield

Michael Scofield

Bratr Lincolna, který se nechá úmyslně zavřít, aby bratrovi pomohl z vězení.

Sezóny 5
2005 - 2017

1. řada

Michael se nechá úmyslně zavřít do věznice Fox River, kde je vězněn i jeho bratr Lincoln, který tu pyká za vraždu bratra Viceprezidentky. Tento čin ale nespáchal a Michael má v hlavě geniální plán, jak svého bratra z vězení dostat, navíc jeho tetování na zádech obsahuje celý stavební plán věznice Fox River, takže Michael přesně ví, kudy utéct. Do svého útěku zasvětí spoluvězně Sucrea, staříka Westmorlanda a mafiána Abruzziho, který má zajistit letadlo, se kterým by odletěli daleko od policejních hlídek. I Michaelovo plán má mouchy a postupem času se do útěku zapojí násilník a vrah T-Bag, blázen Haywire, černoch C-Note, mladík Tweener a tlusťoch Manche. Ve vězení Michael nachází i oporu – zdravotní sestru Sáru, do které se zamiluje. Téměř všem se podaří z vězení utéct, ale letadlo zmeškali. Nezbývá než rozzuřenému dozorci Bellickovi a jeho partě utíkat po svých…

2. řada

Po útěku spolu zůstávají pouze Michael a Lincoln, kteří se neúspěšně pokusí zachránit Lincolnova syna LJe. Postupem času se vypraví do Utahu, kde má být ukryt Westmorelandův poklad. Peníze sice najdou, ale T-Bag jim je velmi profesionálním způsobem vezme. Michaelovi nezbývá než pokračovat podle svého plánu – zmizet. V průběhu svého útěku se setká se Sárou, „manželkou“ Nicol, bývalým ředitelem věznice Popem, spoluvězněm Sucrem, svým otcem Aldem a také agentem Mahonem, který se snaží všechny uprchlíky dopadnout. Michael společně s Lincolnem uprchnou do Panamy, kde je Michael zadržen za nevinnou vraždu pana Kima. Právě ve chvíli, kdy byl jeho bratr sproštěn viny a Sára se k Michaeovi znovu vrátila, je Michael zavřen do Panamského vězení SONA…

3. řada

Michael zjišťuje, že se dostal ještě do horšího vězení, než byl. Hned první den se utká v ringu s člověkem, kterého musí zabít. Pomůže mu Alex Mahone, který se do vězení dostal také – díky Michaelovi a chytrému plánu podstričit mu drogy na loď. Brzo se Michael dozví, že Společnost zadržela Michaela v Panamě z jistého důvodu – má tady najít Jamese Whistlera a utéct s ním, jinak jeho synovec LJ a milovaná Sára zemřou. Michael znovu vymýšlí další plán, je mu nápomocný jeho bratr Lincoln, který se stará o věci mimo věznici. Dále mu pomáhá jeho tehdejší spoluvězeň Sucre, který se stane hrobníkem ve věznici. Po spoustě nezdarů a nedoruzumění nakonec Michael s Whistlerem utíká. Společně s nimi uteče i Mahone a malý basketbalista McGrady. Micael s Lincolnem úspěšně vymění Whistlera za LJ, Michael se také dozvídá, že Sáru zabili, když se jí pokoušel Lincoln zachránit. Michael je tedy připraven najít Whistlera a Gretchen a vykonat pomstu…

4. řada

Michael se hned na počátku dozvídá, že Sára je naživu. On i ona se přidávají společně s Lincolnem, Sucrem, Bellickem, Mahonem a nově Rollandem do týmu, který se pokusí zničit Společnost tím, že získají Scyllu přes Scylla karty. I když se jim toto zařízení podaří dostat, hlava celé operace Agent Self je podvede a ukradne jim Scyllu. Self je ale také okraden Michaelovo znovužijící matkou, se kterou Michael ve druhé části sezóny soupeří. Nakonec Michael a spol. vyhrávají a stávají se volnými. Společnost je poražena, Christina Scofield také. Michael to ale nepřežije, v posledním díle vidíme, jak všichni jdou k jeho náhrobku. Může za to nemoc, která Michaela celou sezónu trápila? Kdo ví…

Final break

V doplňujícím díle se dozvídáme, jak Michael zemřel. Sára je zavřena za vraždu Christiny Scofieldové, Michael se jí snaží dostat z vězení právnickými způsoby, ale bohužel neuspěje. Proto tedy vymyslí plán, jak se do vězení vloupat a utéct se Sárou. Při útěku se ale Michael obětuje, aby Sára mohla uprchnout. Bohužel umírá.

Foto: FOX

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
DelenaForever

nejlepší postava ♥

22.2.2021 | 22:36:08
Kostatko

překvapující No.1 ale souhlas

16.3.2020 | 20:23:09
Billy the Kid

nedivím se že je momentálně top v žebříčku postav na edně, je to mistrovské dílo od Wentwortha :) , a jak nevině to začalo s tou bankou :)

6.7.2019 | 14:31:17
Viktoorie

<3

28.12.2017 | 20:41:41
natka222

Nejlepší postava společně s Lincolnem a Sárou

8.5.2017 | 11:08:54
hyena

neda sa inak

7.5.2017 | 21:10:18
Kothy

sympatak

29.4.2017 | 14:41:07
Wolfinator1

Hlavní, chytrý, ale vlastně ho ani rád nemám :D

13.4.2017 | 23:17:50
KaraSnowAllen

Génius i fešák.

4.4.2017 | 14:04:17
Muffkey

Úplně geniální postava, za mě 100% :D

29.12.2016 | 14:11:56

Aktualizace postav

V průběhu páté řady budeme aktualizovat nové postavy, které se pravidelně objevují v nové sezóně. Rozhodně nezapomeňte všechny postavy ohodnotit.

Reklama

Zajímavosti

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Pomalu ale jistě se začíná pracovat na další řadě

Stanice Fox to s Prison Breakem nevzdává a po úspěchu loňské páté řady, která zabodovala u diváků i kritiků, bylo jen otázkou času, než se začnou rozjíždět přípravy na řadu šestou. Nyní máme první náznaky, že nová sezóna se skutečně chystá. Útěk z vězení ještě neřekl své poslední slovo.

Novinky

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Recenze páté řady seriálu Prison Break

Před sedmi lety seriál skončil svou čtvrtou řadou, která měla celkem dvaadvacet epizod. Následně ještě tvůrci vydali TV film Final Break, ve kterém definitivně uzavřeli všechny dějové linky. Zničehonic se ale letos seriál vrátil se svou pátou řadou. Jaká tedy byla?

Narozeniny herců

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama