Red Dwarf (Červený trpaslík)
94/100 - 299×

Red Dwarf(Červený trpaslík)

Ve vzdálené budoucnosti přežije na vesmírné lodi Červený trpaslík jako jediná památka na lidskou civilizaci podivná skupina individuí – Lister, Kocour, Rimmer, Kryton a další. Pro fanoušky slavného britského sci-fi sitcomu už není třeba víc dodávat. Oblíbený a hojně citovaný seriál se před pár lety na obrazovky vrátil po mnohaleté přestávce a nijak mu to neuškodilo.

VB | 1988 | Pauza
vysílání
12 sezón | BBC Two, Dave | 30 minut
žánr
Dobrodružný, Komedie, Sci-fi
hrají
Craig Charles (Dave Lister),

O čem bude speciální díl Červeného trpaslíka?

O čem bude speciální díl Červeného trpaslíka?

Červený trpaslík se letos vrací v celovečerním speciálu. Co v něm na posádku legendární těžařské lodi čeká? Odpověď nabízí první oficiální fotografie a synopse.

13 0
28.2.2020

Posádka lodi Červený trpaslík zažije letos návrat ve velkém stylu. Připravovaný televizní film je právě v postprodukci a tvůrci zveřejnili první fotografie a synopse. Ty naznačují, že seriál prozkoumá jednu ze svých klíčových dějových linií, o které jsme však dlouho neslyšeli… Po 32 letech se setkáme s příslušníky rasy felis sapiens.

První náznak návratu kočičího lidu poskytly oficiální fotografie. První nám ukazuje naši známou posádku…

(Na co asi koukají? Foto: Dave)

… a ta druhá odhaluje první novou postavu. Podle oficiálních informací to je Rodon, vůdce divokých koček, kterého hraje Ray Fearon.

(Že by kočičí rasa nevymřela? Foto: Dave)

Děj speciálu pak tvůrci osvětlili v synopsi:

Nový 90minutový speciál je třináctým návratem legendární sci-fi komedie. Znovu přichází původní posádka ve složení Chris Barrie (Arnold Rimmer), Craig Charles (Dave Lister), Danny John-Jules (Kocour), Robert Llewellyn (Kryton) a vrací se také Holly (Nový 90-minutový speciál je třináctým návratem legendární sci-fi komedie. Znovu přichází původní posádka ve složení Chris Barrie (Rimmer), Craig Charles (Lister), Danny John-Jules (Kocour), Robert Llewellyn (Kryton) a vrací se také Holly (Norman Lovett), oblíbený lodní počítač. Speciál napsal a režíroval Doug Naylor a byl natočen před publikem během dvou večerů ve světoznámých studiích Pinewood.

Před třemi miliony let… byl David Lister, opravář jídelních automatů, odsouzen k osmnácti měsícům ve stavu nevědomí za propašování své těhotné kočky na palubu těžařské lodi Červený trpaslík. Zatímco byl Lister ve stázi, únik radiace zabil celý zbytek posádky. Bezpečně uzavřeny ve skladišti se kočky vyvinuly do lidské podoby. Nyní se toulají hlubokým vesmírem ve své vlastní flotile.

Ve speciálu hoši z Trpaslíka potkají tři kočičí kněze (Tom Bennett, Mandeep Dhillon, Lucy Pearman), kteří uctívají Listera jako svého boha. Lister jim přislíbí pomoc, protože je pronásleduje Rodon, krutý vůdce divokých koček, který přísahal, že vyhladí všechny kočky, které uctívají někoho jiného než jeho.

Nové informace jsou opravdu vzrušující a vypadá to, že se máme na co těšit. Stále však nevíme, kdy se bude speciál vysílat. Oficiální zdroje mlčí, ale například Robert Llewellyn tvrdí, že se speciálu dočkáme už o Velikonocích.

Diskuze /8

Fiume

Takže je tohle závěr celého seriálu? A kde je potom Kočanská? Vždyť z pohledů do budoucnosti jsme zjistili, že nakonec budou spolu. A furt neni vyřešený, kam vlastně zmizela. Jenom, že už měla všeho dost, vzala si loď a neznámo kam odletěla.

#7 Einstein Bob
28.2.2020 | 11:38:49
Makavelina

Prooooč?! Nechte to už bejt, původní seriál je nejlepší věc na světě, ale proč z toho zase ždímat něco dalšího? Kočíčí kněží budou stejná opakovaná zápletka jako druhá oliheň beznaděje, nekažte tooooo!

#3 charnel
28.2.2020 | 16:41:57
charnel

#2 Makavelina: ackoliv 9ta serie s olihni nadeje byla…prinejmensim spatna tak dalsi 3 serie navazaly na kvalitu prvnich 8 takze ticho tam at si to my ktere to bavi muzem uzit

#4 Makavelina
29.2.2020 | 1:32:17
Makavelina

#3 charnel: Už mlčím. Budu tiše protestovat formou masivní letákové kampaně.

29.2.2020 | 10:04:20
Mluvčí

Nový 90 minutový… pomlčka tam nepatří…

#6 Pišta Hufnágl #8 Einstein Bob
29.2.2020 | 19:09:16
Pišta Hufnágl

#5 Mluvčí: Tak ona tam nepatří ani ta vaše mezera, když už… :)

1.3.2020 | 13:49:47
Einstein Bob

#1 Fiume: Rozhodně není v plánu ukončit tímto speciálem celý seriál. Budoucnost ukáže, kam se ještě hoši z Trpaslíka vypraví nebo nevypraví.

redaktor
1.3.2020 | 16:30:38
Einstein Bob

#5 Mluvčí: Veškerá nepodstatná elektronická zařízení mimo provoz, včetně kontroly pravopisu.

redaktor
1.3.2020 | 16:31:21
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama