Sex and the City (Sex ve městě)
86/100 - 87×

Sex and the City(Sex ve městě)

Jmenuje se Carrie Bradshaw a píše sloupky o sexu, ženách, přátelství, láskách, rozchodech, zklamání, penězích a další věcech, které život svobodné Newyorčanky po třicítce přináší.

USA | 1998 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | HBO | 24 minut
hrají
Sarah Jessica Parker (Carrie Bradshaw), Kim Cattrall (Samantha Jones), Cynthia Nixon (Miranda Hobbes), Kristin Davis (Charlotte York), Chris Noth (Pan Božský), David Eigenberg (Steve Brady), Evan Handler (Harry Goldenblatt), Jason Lewis (Jerry), Willie Garson (Stanford Blatch), Mario Cantone (Anthony Marentino), John Corbett (Aidan Shaw), John Livingston (Jack Berger), Mikhail Baryshnikov (Aleksandr Petrovsky), Kyle MacLachlan (Trey MacDougal), Candice Bergen (Enid Frick)

Carrie Bradshaw

Carrie Bradshaw

Carrie je hlavní postavou seriálu Sex ve městě. Je redaktorkou časopisu New York Star a stará se o rubriku se stejným názvem jako show. Když nepíše o svých vztazích, sexu, mužích, ženách, kariérách…, tak nakupuje (převážně značkové boty) nebo chatuje se svými třemi nejlepšími kamarádkami: Mirandou, Samanthou a Charlottou.

Sezóny 6
1998 - 2004

Carrie má během všech sérií čtyři důležité vztahy.

Ten první je s Panem Božským (jak je nazýván po celou show. Jeho pravé jméno jsme zjistili až v posledních 30 sekundách finále celé show). Pan Božský je sexy, úspěšný a vzrušující, ale emocionálně nedostupný. Carrie tráví hodně času tím, aby se k ní zcela upnul. Její poprvé končí po tom, co ji Pan Božský nepředstaví své matce a dokazuje jí, že se vlastně nikdy nezmění.

Carrie a Pan Božský mají další šanci v další sezóně. Zdá se, že Pan Božský je nyní schopen být mužem, jakého Carrie chce, když najednou jakoby dostal fóbii ze závazků. Podruhé to končí, když jí Pan Božský oznamuje, že se stěhuje na rok do Paříže a nebere v úvahu Carriiny pocity, ani jaký to bude mít vliv na jejich vztah. V pauze po vztahu s Panem Božským má Carrie dostaveníčka s jinými muži. S baseballovým hráčem za Yankees, s mladým mužem, majitelem obchodu s komiksy.. Carrie je jedné noci na párty v Hamptons, když Pana Božského zahlédne. Vrátil se z Paříže, kde potkal jinou ženu, Natashu. Carrie je rozzuřená, když zjistí, že jsou zasnoubení, protože jí vždy říkal, že se nikdy nechce ženit. Rozzlobená Carrie se snaží chovat jako dospělá a zachovat s ním přátelství. Když to vypadá, že se přes to pomalu dostává, opravdu jí zlomí srdce to, když si přečte v novinách oznámení o jeho svatbě s Natashou.

Carrie konečně nachází nový objekt zájmu – Aidana. Aidan je designér nábytku a skutečně dobrý chlap. Je krásný, ohleduplný, věrný a do Carrie totálně zamilovaný. S Carrie a Aidanem to jde velmi dobře, dokud se na obzoru opět neobjeví Pan Božský. Po přílišném pití na výstavě nábytku, Pan Božský řekne Carrie, že se jeho manželství rozpadlo a že chce Carrie zpět. Ta nejdříve jeho návrhy ignoruje, ale pak to vzdá. Mají spolu aférku, zatímco on je pořád se svojí manželkou a ona s Aidanem. Jejich aférka končí, když Natasha nachytá Carrie, která se snažila vyplížit z jejího bytu. Carrie však užírá vina, a tak se Aidanovi v den Charlottiny a Treyovy svatby přizná. Aidan se po obřadu objeví, pár minut s Carrie promluví, ale s tím, že se nikdy nedokáže dostat přes to, že ho Carrie podváděla, jejich vztah ukončí.

Následoval další řetězec krátkodobých románků, včetně jednoho s Rayem, jazzovým hudebníkem s ADHD. Celou dobu si ale zachovávala platonický vztah s Panem Božským.

Carrie opět vidí Aidana na jeho a Stevově (Mirandin expřítel) otevírání baru. Po tom, co ho uvidí, si uvědomí, jak moc jí chybí a chce vše začít od začátku. Aidan není zprvu moc ochotný, ale nakonec souhlasí a dává Carrie druhou šanci.

Carrie a Aidanovo podruhé netrvá moc dlouho. Je jí hodně vzdálený a někdy je na ni zlý, čímž tím pořád platí za to, že ho podváděla. Nastěhují se k sobě a zasnoubí se jen proto, aby se pak mohli opět rozejít. Carrie totiž zjistí, že na manželství ještě není připravená a Aidan jí pořád plně nedůvěřuje.

Po Aidanovi se Carrie zaměřila na Jacka Bergera, jiného spisovatele. Jack a Carrie spolu vypadají úžasně, dokud se Jack neukáže v pravých barvách. Carriiny články se publikovaly v knize a ona se stala velmi úspěšnou. Na rozdíl od ní byl Jack vyhozen svými vydavateli a na Carrie byl rozzlobený, částečně i kvůli jejímu úspěchu. Aspoň trocha snahy by mohla jejich vztah zachránit, ale Berger se nakonec s Carrie rozešel.

V poslední sérii Carrie potká Aleksandra Petrofskyho, staršího ruského umělce. Nejdříve věří, že je to jen nějaký flirtík, ale později zjistí, že to s ní myslí hodně vážně. Dokáže to tím, že jí nabídne, aby se s ním odstěhovala do Paříže. Po dlouhém přemýšlení Carrie nakonec souhlasí. Těsně před tím, než opustí New York, se ukáže pan Božský a vypadá to, že chce vyznat Carrie svou lásku. Carrie mu ale řekne, že ji jeho hry už unavují a že ho nechce už nikdy vidět.

Carrie je v Paříži nadšená z tohoto krásného města, ale brzy se začíná nudit a cítit se zanedbávaná. Aleksandr tráví všechen svůj čas přípravami na otevření nové galerie a Carrie jen zbývá, aby se sama potulovala ulicemi Paříže. Zavolá Mirandě, aby jí řekla, jak se cítí a přitom přizná, že byla hloupá. Mezitím se pan Božský setká s Mirandou, Charlottou a Samanthou, aby se s nimi poradil, co má dělat se svojí láskou ke Carrie. Miranda ví, že Carrie v Paříži šťastná není a tak ho povzbudí, aby se tam vydal a přivezl Carrie zpět do New Yorku.

Carrie má nakonec Aleksandra plné zuby. Nechá ji na lavičce v galerii jen proto, aby se sešel s kurátorem. Po velké hádce si Carrie uvědomí, že s ním a v Paříži není šťastná a odejde od něj. Samozřejmě, že v hotelové hale potká pana Božského, který se jí přizná, že je do ní velice zamilovaný a ona je ta pravá. Přiveze ji zpět do New Yorku a seriál končí jejich svatbou a žijí spolu šťastně až do smrti.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama