Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 95×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Patrick Gibson (Nikolai Lantsov), Danielle Galligan (Nina Zenik)

S01E01: A Searing Burst of Light

S01E01: A Searing Burst of Light

Alina není ochotná se oddělit od Mala a vymyslí plán, jak se k němu připojit na nebezpečnou expedici přes Vrásu. Kaz chce dostat lukrativní práci.

sk
23.4.2021
53 minut

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

Je čím dál tím těžší začínat s novým fantasy seriálem, protože čím více máte nakoukáno, tím více vidíte podobnost s jinými knihami a filmy. A to byl právě ten největší problém tohoto seriálu. Tak nějak dopředu tušíte, jakým směrem se příběh vydá, jste schopni dopředu predikovat několik kroků. Přesto chci dát tomuto seriálu šanci a uvidíme, zda alespoň nějaká originalita v něm je.

webmaster, grafik
19.7.2021 | 21:43:58
JetPrawn

Musim souhlasit ze první díl více než zaujal :)

17.6.2021 | 22:48:24
Lex Luthor

Shadow and Bone začali celkem dobře nejvíce mě zaujal Kaz a jeho dva spolupracovníci

2.5.2021 | 18:53:14
Dominookey

Výběr postav, prostředí, efekty, vše zatím super. Knihu jsem nečetl, takže nemám s čím srovnávat, ale pilotní díl mě neskutečně nadchl.

26.4.2021 | 21:45:04
RagnarokCzD

Zatím super, dokonce i dabing překvapivě kvalitní!

26.4.2021 | 16:22:06
kara1959

Líbí se mi, že tam zapojili Vrány.

25.4.2021 | 16:53:52
mmmm

Hodně mi to připomíná fantasy knížky od Žambocha. Ten rád píše příběhy, kde se prolíná svět prvopočátku technologie s magií.Jinak to není ideál, je tam zbytečně moc figur, někteří diváci v tom budou mít asi zmatek – ale to je tak bohužel u všech počinů, co mají knižní předlohu.

25.4.2021 | 14:34:30
Spiker

Hodně mi to připomíná Mortal Engines.

24.4.2021 | 17:49:41
Remi91

Seriál začíná solidně. Máme tady fantasy verzi Euroasie (většinou ruská část) 19. století. Uprostřed kontinentu máte šílenou anomálii, která změnila život všech obyvatel. Postav je na začátku docela dost, ale dokážou se dostatečně odlišit. Možná se až příliš tlačilo na to ukázat, jak je tato společnost rasistická a jak hlavní hrdinka bojuje celý život s předsudky, ale dá se to zkousnout. Vyhovuje mi vizuální stránka. Tvůrci vsadili místo na CGI na skutečné reálie. Je to zemité, temné a celkem uvěřitelné. Snad se vyhneme propadáku ala Cursed. Knižní předlohu jsem nečetl, takže nemůžu srovnávat.

23.4.2021 | 19:56:47
Milano33

Tak Shadow and Bone hodnotím po zhliadnutí prvej epizódy veľmi kladne, ide o velice jedinečný koncept, ako pojať fantasy. Netflixu sa konečne podarilo prelomiť ľady a nadelil nám solídny seriál. Najviac asi musím vychváliť samotný fantazijný svet, ktorý čerpá mnoho atribútov z rôznych kultúr. Podobnosť s Ruskom je asi najcitelnejšaí, však celé územie Ravky čerpá inšpiráciu z Cárskeho Ruska. Avšak i vplyv orientu je zreteľný. Zachytiť jednotlivé elementy Grushaverseu sa zaručene podarilo a celý tento fikčný svet prekypuje životom kvôli bohatej mytológia a loreu. Audiovizuálna stránka si drží štandard, akého sme u Netflixu zvyklí. Kostýmy boli naprosto skvostné. A pasáže v Shadow Fold (The Unsea), kde sa ocitáme pod útokom Volcras, boli mimoriadne atmosférické. A do Alini sa dá svelo vcítiť.

23.4.2021 | 15:55:59
1

Nepřehlédněte

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

První polibek Aliny a Temnyje byl v knihách problematický. V seriálu od stanice Netflix tento problém vyřešili a dali Alině kontrolu.

Reklama

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama