Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 95×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Patrick Gibson (Nikolai Lantsov), Danielle Galligan (Nina Zenik)

S01E02: We're All Someone's Monster

S01E02: We're All Someone's Monster

Alinina akce proti Volcrům přivedou pozornost generála Kirigana. Kaz narazí na potíže při hledání bezpečného průchodu přes Vrásu.

sk
23.4.2021
53 minut

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucie.8

Četla jsem knihy a zdá se mi, že je to až moc Netflix a málo Griša.

webmaster
31.7.2021 | 23:58:01
tom99

Tak zatím mi to moc neříká. Jako nečtenář se v tuto chvíli neorientuji v mytologii, takže terminologie je v mém případě úplně mimo, někdy se ztrácím. Nebyl by to až takový problém, protože zpětně bych si tu epizodu více vychutnal. Zatím mám ale problém s postavami a hlavně herci, kde mi snad nikdo kromě Bena Barnese není sympatický. Casting se moc nepovedl. Navíc ze seriálu je cítit jasný rukopis Netflixu – mít v něm co nejvíce menšin…

webmaster, grafik
21.7.2021 | 0:12:34
Milano33

A príbeh sa nám pomaly rozbieha a s ním sa nám i prehlbuje mytológia. Čoraz väčší dôraz sa kladie na Grishe a mágiu okolo nich, a to najmä po tom, čo boli odhalené Aline skryté vlohy, čoby Sun Summonera. S týmito mystickými fantasy aspektami sa seriál vyhral veľmi dobre. Tu na scénu nastupuje generál Kirigin, ako jej temný náprotivok, ktorý bol stvárnený skvelým Benom Barnesom. The Darkling, ako nositeľ tieňa, bol fascinovaný Alinimi schopnosťami a preto v priebehu deja sa dokonca kvôli nej vrhá do akcie, počas ktorej bol nútený sa uchýliť k použitiu svojich temných síl. Na druhú stranu tu máme Kaza Brekkera, ktorý sa nemieni za nič na svete vzdať svojej zákazky. Je húževnatý, má guráž a štýl, a scény s ním sú naozaj luxusné. Aj Inej sa dostáva do popredia a krásne sa nám prekresľuje.

24.4.2021 | 0:39:35
Remi91

Druhá epizoda se více zaměřila na vyprávění příběhu a představovaní jednotlivých postav, což mi velice vyhovuje. Není to nikterák zázračné, ale zatím nepřišel žádný větší kiks, spíše naopak. I akční vložka nebyla marná a pokud se dočkáme v dalších epizodách podobného uchopení ve větším měřítku, všemu to prospěje. Herci jsou ve svých rolích dobře zvolení a dokážou své výkony dostatečně prodat. Zatím převládá spokojenost.

23.4.2021 | 19:57:27

Nepřehlédněte

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

První polibek Aliny a Temnyje byl v knihách problematický. V seriálu od stanice Netflix tento problém vyřešili a dali Alině kontrolu.

Reklama

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama