Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 95×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Patrick Gibson (Nikolai Lantsov), Danielle Galligan (Nina Zenik)

S01E03: The Making at the Heart of the World

S01E03: The Making at the Heart of the World

Alina, upoutaná luxusem mezi Grišo, začíná trénovat. Kaz, Inej a Jesper se připravují na riskantní cestu.

sk
23.4.2021
48 minut

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
tom99

To už bylo o něco lepší. Cesta přes mlhu byla fajn. Jen mě štve ta slabá výprava, někdy ten seriál vypadá hrozně lacině. Vím, že je to fantasy, nicméně je jasné, z jakých okruhů čerpá. Pardon, ale vidět černocha v kabátu a ruském čepici je prostě divný. Stejně jako by bylo divný vidět bělocha v samurajském… To mi nikdo nevezme.

webmaster, grafik
21.7.2021 | 7:26:38
Lex Luthor

Kaz, Inej a Jesper těmhle postavám fandím tohle zločinnecké trio mě baví zbytek celkem průměrný

2.5.2021 | 18:55:58
RagnarokCzD

Zatím je to trochu otravně lineární … už by to chtělo nějakej zádrhel. :D

30.4.2021 | 9:41:33
VictoriaF

Hm, jsem to asi u prvního dílu přechválila. Nemám z toho ten správný „feel“, jaký jsem očekávala. Všechno je po filmové stránce super, ale dohromady to nezapadá.

27.4.2021 | 15:07:52
Milano33

Alina si musí zvykať na úplne odlišný spôsob života, ktorý je síce honosný a pompézny, ale nijak obzvlášť ju napĺňa. Aspoň si nájde priateľku Genyu a i generál Kirigan o ňu javí záujem, ale tu však ide o niečo iné než sa môže na prvý pohľad zdať. A do toho všetkého sa ešte začnú u Alini prejavovať sny o Morozovaskom jeleňovi, čo je bájne a mýtické stvorenie. A zakončenie tejto dejovej línie predčítaním dopisu bolo dosť melodramatické. Medzitým tu máme o niečo pútavejší a vzrušujúcejší príbeh ohľadom Kazovho dobrodružstva. Tu som cítil silnú inšpiráciu westernmi, a preto musím uznať, že sa tento kovbojský žáner excelentne skĺbil s tým fantasy. A tá akčná scéna vo vlaku, ktorý bol napadnutý Volcras, bola epická, napínavá a vtipná. Jesper a koza boli naprosto k popukaniu.

24.4.2021 | 20:28:51
Remi91

Tentokrát jsme dostali carský palác i samotného cara, light verzi Rasputina a náznak bolševické revoluce. Jinak se epizoda zaměřila více na Alinu a to byl zásadní kámen úrazu. Alina je totiž dost nezáživná a únavná postava. Je to tvrdohlavý teenager s přehnanou dávkou arogance vzhledem ke všemu, co si ji událo. Pokud nedojde k nějakému růstu a bude se chovat podobně i po zbytek seriálu, vše tím utrpí.

23.4.2021 | 19:57:45

Nepřehlédněte

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

První polibek Aliny a Temnyje byl v knihách problematický. V seriálu od stanice Netflix tento problém vyřešili a dali Alině kontrolu.

Reklama

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama