Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 95×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Patrick Gibson (Nikolai Lantsov), Danielle Galligan (Nina Zenik)

Griša: Světlo a stíny (2012)

Griša: Světlo a stíny (2012)

Román vypráví o Alině Starkov, dospívajícím sirotkovi, která vyrůstá v Ravce, v zemi inspirované Ruskem. Její celý život se změní v momentě, když zjistí při záchraně svého nejlepšího přítele, že v ní dříme nečekaná síla. Jedná se o první knihu v trilogii Griša.

10.2.2021

Základní informace

Originální název: Shadow and Bone
Český název: Griša: Světlo a stíny
Datum vydání: 5. června 2012
Počet stran: 358
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Fragment
Spisovatelka: Leigh Bardugo

Oficiální synopse

Alina Starkov je dospívající dívka, která vyrostla s Malyenem Oretsevem v sirotčinci v Keramzinu v království Ravka. Příběh začíná tím, že pochodují skrz Vrásu stínu, neustále temný, neplodný pás země, odřezávající většinu Ravky od moře. Pravidelné expedice odesílané přes moře k přepravě zboží a zpětnému dovozu jsou často sužovány příšerami zvanými Volcrové, které obývají Mořské pobřeží. Během jejich přechodu na ně zaútočí Volcrové a při záchraně Mala Alina projeví mimořádný Griša talent. Griša jsou lidé se schopností manipulovat s prvky a používat je jako zbraně, např. vyvolat oheň, vyvolat vítr, zastavit srdce. Alina může jak jediná na světě přivolat světlo a být tak samotnou spásou pro celou Ravku.

Seriálové zpracování

První řada byla podle adaptace první knihy.

Zdroj: Netflix

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

Problém s prvním polibkem Aliny a Temnyje byl v seriálu napraven

První polibek Aliny a Temnyje byl v knihách problematický. V seriálu od stanice Netflix tento problém vyřešili a dali Alině kontrolu.

Reklama

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama