Shadow and Bone (Světlo a stíny) Griša: Světlo a stíny (2012)

Griša: Světlo a stíny (2012)

Griša: Světlo a stíny (2012)

Román vypráví o Alině Starkov, dospívajícím sirotkovi, která vyrůstá v Ravce, v zemi inspirované Ruskem. Její celý život se změní v momentě, když zjistí při záchraně svého nejlepšího přítele, že v ní dříme nečekaná síla. Jedná se o první knihu v trilogii Griša.

10.2.2021

Základní informace

Originální název: Shadow and Bone
Český název: Griša: Světlo a stíny
Datum vydání: 5. června 2012
Počet stran: 358
Žánr: Fantasy
Nakladatelství: Fragment
Spisovatelka: Leigh Bardugo

Oficiální synopse

Alina Starkov je dospívající dívka, která vyrostla s Malyenem Oretsevem v sirotčinci v Keramzinu v království Ravka. Příběh začíná tím, že pochodují skrz Vrásu stínu, neustále temný, neplodný pás země, odřezávající většinu Ravky od moře. Pravidelné expedice odesílané přes moře k přepravě zboží a zpětnému dovozu jsou často sužovány příšerami zvanými Volcrové, které obývají Mořské pobřeží. Během jejich přechodu na ně zaútočí Volcrové a při záchraně Mala Alina projeví mimořádný Griša talent. Griša jsou lidé se schopností manipulovat s prvky a používat je jako zbraně, např. vyvolat oheň, vyvolat vítr, zastavit srdce. Alina může jak jediná na světě přivolat světlo a být tak samotnou spásou pro celou Ravku.


Seriálové zpracování

První řada byla podle adaptace první knihy.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Nepřehlédněte

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Co je potřeba ke zničení Vrásy stínu?

Všichni, kteří neznají knižní předlohu, čekali velkolepé finále, ve kterém padne tolik ničivá Vrása. Opak je ale pravdou, a tak i po osmi epizodách rozděluje Ravku temná síla, kterou Temnyj seslal. V článku se dozvíte, proč tomu tak je a co chybělo k úspěšnému zničení Vrásy.

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPLŇKOVÉ KNIHY

Reklama

Reklama

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás