Shadow and Bone (Světlo a stíny)
81/100 - 84×

Shadow and Bone(Světlo a stíny)

Jedna mladá bojovnice zjistí, že má kouzelné síly, díky kterým by konečně mohla sjednotit svou zemi. Její odhalení však nezůstane bez povšimnutí, protože se na ni zaměří zlé síly.

USA | 2021 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Jessie Mei Li (Alina Starkov), Kevin Eldon (Aparát), Zoë Wanamaker (Baghra), Luke Pasqualino (David Kostyk), Julian Kostov (Fedyor Kaminsky), Ben Barnes (Generál Kirigan/Darkling), Daisy Head (Genya Safin), Amita Suman (Inej Ghafa), Simon Sears (Ivan), Kit Young (Jesper Fahey), Freddy Carter (Kaz Brekker), Archie Renaux (Malyen Oretsev), Calahan Skogman (Matthias Helvar), Danielle Galligan (Nina Zenik), Sujaya Dasgupta (Zoya Nazyalensky)

S01E05: Show Me Who You Are

S01E05: Show Me Who You Are

Alinino pouto s Kiriganem roste, když se královští hosté shromažďují, aby byli svědky jejího odhalení. Mal přináší zprávy o jelenovi a Kazův plán závisí na skrytých dveřích.

cz sk
23.4.2021
50 minut

Foto: NetflixHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucie.8

Naprosto souhlasím s tom99, už je toho prostě moc.

webmaster
5.9.2021 | 22:46:46
tom99

První vyloženě dobrá epizoda, nicméně s velkým vykřičníkem. Sice nám děj někam směřuje a konečně to bylo napínavé, ale ta komedie, co je okolo s těmi menšinami, rasami a sexuálními orientacemi je vážně moc. Netflix už příšerně tlačí na pilu a kvůli tomuto srážím jednu hvězdu. Je to tak neskutečně rušivé, tlačené na sílu a někdy naprosto nevhodné, že to kazí celý dojem ze seriálu.

webmaster, grafik
23.7.2021 | 17:10:15
rezzba

Takže do 5 dílu stihli ukázat všechny možné rasy na planetě, dokonce i trans a jako lesbu,ale udělat najednou z jedné hlavní postavy i gay to je fakt už moc. Úplně zbytečná scéna jenom kvůli tomuto. Odfajfknuto a jedeme dál. Teď už čekám pouze na pitomost typu generál topil dopisy a místo jejich zničení je schová tak,aby je Alina až se do něho zamiluje našla. Kéž bych neměl pravdu.

27.5.2021 | 14:29:48
choudys

Díl před tímto hroznej, teď o mnoho lepší. Nej díl S01.

15.5.2021 | 0:09:53
bloody_maniac

zatím asi nejlepší díl

14.5.2021 | 20:18:58
RagnarokCzD

Tak postavy nám konečně byly dostatečně představeny … teď se něco začíná dít. :3

30.4.2021 | 9:43:07
VictoriaF

Tvůrci nechť děkuji, že do tohoto projektu dostali Bena. A žádám aktualizaci postav :D, potřebuji dát 5* mamče a Kostykovi.

28.4.2021 | 8:19:41
Milano33

Tak z tejto epizódy som bol priam až nadšený, v tomto prípade sa už vydarilo ukočírovať heist zápletku na výbornú. Kaz a jeho precízne naaranžovaný plán, ako sa vmiesiť do davu, infiltrovať budovu a uniesť Alinu, bol dosť vrtkavý, a či už chcel alebo nechcel vsadiť na náhodu, nakoniec práve šťastena zohrala najväčšiu úlohu. Predtým sa však Sun Summoner predvedla v plnej kráse a parádne pred miestnou smotánkou, ktorú uchvátila svojou svetelnou podívanou. Alina sa dosť intímne zblížila s Aleksanderom, ktorý si ju parádne omotal okolo prstu, aby s ňou mohol manipulovať. Práve tu nastáva najväčší obrat v deji, keď sa dozvedáme, že The Darkling je v skutočnosti The Black Heretic. Z postáv ma najviac bavil Kaz Brekker, ktorý bol jednoducho neskutočný. Aj keď neviem, čo by si počal bez Ineji.

24.4.2021 | 23:14:39
tynka.jouklova

Za Bena, na něj se prostě dobře kouká.

redaktor
24.4.2021 | 0:34:15
Remi91

Mám z epizody hrozně rozporuplné pocity. Ději prospělo zaměření pouze na jednu lokalitu. Všechny hlavní postavy byly poprvé pohromadě. I závěrečné odhalení mělo svojí sílu a tu správnou údernost. Ale to provedení. Je to ledabylé, náhodné a často nepřehledné. Už podruhé se snažili přijít s cool scénou jako z heist snímku, ale exekuce kulhá na všechny končetiny. Alina je mi čím dál víc nesympatická. Opět je příklad toho zachránce světa, který nepotřebuje tolik tréninku jako ostatní, ale přesto nakonec vyřeší každou překážku až nepatřičně jednoduše. Chtělo by to větší propracovanost scén i dialogu. Trošku uklidnění tempa. Zatím se jen tak klouže po povrchu a zbytečně se pospíchá.

23.4.2021 | 19:58:34

Nepřehlédněte

Největší nezodpovězené otázky po první řadě

Největší nezodpovězené otázky po první řadě

Konec první řady Shadow and Bone ponechává spoustu nevyřešených záhad. Zde jsou největší nezodpovězené otázky, do kterých by se měla druhá řada ponořit, pokud ji seriál dostane.

Knihy

GRISHAVERSEŠEST VRANZJIZVENÝ KRÁLDOPROVODNÉ KNIHY

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama