Spartacus (Spartakus)
93/100 - 439×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

Steven S. DeKnight o finále Vengeance a třetí sérii

Steven S. DeKnight o finále Vengeance a třetí sérii

Po odvysílání finálové epizody aktuální série poskytl Steven S. DeKnight rozhovor, který jsme pro vás přeložili. Pokud jste tuto epizodu zatím neviděli, určitě článek nečtěte!

0 0
1.4.2012

Jak dlouho jste věděl, že Lucretia nevyvázne živá?

Popravdě bylo tohle rozhodnutí učiněno, už když jsem se ji rozhodl vrátit na konci první série. Vedení Starz mě požádalo, zda by bylo možné vrátit Lucretii zpět a já jsem řekl, že ano a na oplátku jsem požadoval, aby Lucretia skončila po boku svého muže Batiata a všichni řekli „Dobrá, tohle respektujeme“. A další ráno mě ve sprše napadlo, že bych ji mohl přivést zpět jako „Šílenou Ofélii“ a postupně donutit diváky uvěřit, že se v průběhu série zotavila. Ale pak se dostanete do finále a řeknete si “To ne, ona byla ve skutečnosti blázen celou tu dobu". Potom tu byl ten nápad s dítětem. Myslím, že si lidi mysleli, že Lucretia vezme dítě a uteče s ním, což by v naší době udělala, ale ona vzala dítě společně s sebou do posmrtného života, za jejím drahým manželem, aby mohli mít konečně rodinu, kterou si vždy přáli.

Byly ohledně toho nějaké debaty? Lucy je pro pořad velmi důležitá. Je to riskantní krok.

Kupodivu nebyly zádně debaty ohledně hození dítěte z útesu, ale o Lucy ano. Když už jsme to měli natočené, měli jsme nějaké diskuze o možném návratu Lucy v další sérii. Ale Rob Tapert (kolega producent a manžel Lucy) a já jsme se společně podívali na příběh a ačkoli milujeme Lucy a milujeme její postavu, Lucretia posloužila svému účelu a opravdu by nezapadla do další série, kde jde Crassus po Spartakovi. Opravdu tu nebyl žádný způsob, jak ji dostat do Říma, měli jsme ale diskuzi o tom přivést ji do povstaleckého tábora, ale cítil jsem, že to by nefungovalo, protože Crixus a Naevia by ji chtěli zabít. S pocitem úzkosti jsme se rozhodli, že by bylo nejlepší skončit s její postavou. A také proto, že Ilithyia byla tak úzce spojena s Lucretií, musely jejich příběhy skončit společně.

Počkat… Ilithyia je také mrtvá?

Ano, je mrtvá, je mrtvá.

Nebylo to tak zřetelné.

To je jediná věc, které lituji. Kdybych se mohl vrátit, tak bych určitě její smrtelnou scénu natočil jinak, aby bylo jasné, že je mrtvá. Měli jsme pár rozdílných záběrů, kde jsme prostříhávali scény mrtvé Ilithyie a mrtvého Glabera, což by bylo hned jasné. Ve finále budu muset lidem vysvětlovat, že nepřežila, že je mrtvá.

Zabil jste obě naše dračice!

Měli jsme nějaké debaty o možnosti přivést Ilithyii zpět, ale prostě by se nehodila do budoucího příběhu, nemohla by být v povstaleckém táboře. Neměla by v Římě co dělat po boku Crassa a Caesara honících se za Spartakem po celé zemi. Takže znovu, její postava posloužila svému účelu a skončila společně s Lucretií.

Vypadá to, že jste před třetí sérií zmáčkl reset.

Zdá se, že každou sérii to děláme jinak. A přitom je to nedílnou součástí historie, kterou následujeme. Tato série byla opravdu přechodným obdobím mezi Blood and Sand a tím, co přijde dál. Ve Vengeance jsme přišli na umělecky tvůrčí a historicky možný důvod, proč bychom mohli znovu použít Batiatovu gladiátorskou školu jako Glaberovu základnu k dopadení Spartaka a tímto způsobem také znovu využít i město Capua. Takže jsme tu měli tyto pozůstatky z Blood and Sand a Gods of the Arena. Ale posouváme se dál, pryč z této oblasti, takže už žádná gladiátorská škola ani žádná Capua. Je to především o Crassovi, který jde s pomocí Caesara po Spartakovi, a o událostech, které se staly v historii. Takže je to o hodně větší, než to bylo tento rok. Je to několikanásobně rozsáhlejší díky bitvám mezi Crassem a Spartakem po celé zemi.

Jaké nové postavy plánujete představit, abyste zaplnil místo po odešlých postavách?

Crassus je ten hlavní. A mladý Julius Caesar se připojí k jeho válečnému tažení. Crassus má syna, který se toho bude účastnit také. Dále se objeví pár Římanů, tři nové ženské postavy a jeden nebo dva další lidé, kteří se objevují v historii, ale opravdu nemohu říct, o koho jde. A jeden z důvodů tak vysokého počtu mrtvých ve finálové epizodě Vengeance byl, že jsme potřebovali udělat trochu prostoru pro nové postavy. Nemůžeme nechat naživu všechny.

Tito herci to budou mít s nahrazováním těžké.

Budou to úplně rozdílné typy postav. Nesnažím se reprodukovat to, čím byla Viva a Lucy. Bylo tu spoustu obav z toho, jít do další série bez Johna Hannaha a řešili jsme, zda zkusit znovu vytvořit další Hannahovskou postavu a měl jsem pocit, že kdybychom to udělali, diváci by to poznali a pravděpodobně by na to nereagovali dobře. Tady máme slabou verzi Batiata! A stejně tak to cítím ohledně Lucretie a Ilithyie. Tyto nové postavy budou úplně jiné a nebudou stejně dynamické. Ale doufejme, že zaujmou.

Zdroj: TVLINE

Diskuze /16

miky253

Docela by mě zuajímalo, čím bude končit tahle série. Přeci jen sám DeKnight říká, že hlavním protivníkem Spartaka bude Crassus, který byl podle historie tím, kdo celé povstání rozprášil. Nabízí se tedy zcela zjevně otázka, jestli to bude poslední sezona, nebo ne? A pokud ne, tak čím bude končit? Odtržením Galů a Germánů?

1.4.2012 | 20:56:07
quajak

To chtějí další sérií končit ? Já je nechápu nejdřív nám naservírují sérii, kde se pomalu zabývají příběhem po dnech. A nyní chtějí, jak jsem pochopil, v podstatě skrouhnout 3 roky povstání do jedné série ?

1.4.2012 | 21:24:48
Hardys

Od kuď máš, že by to mělo končit 3 sérii? Já tam nic takového nenašel. Spíš si myslím, že tahle série bude končit rozdělením Crixuse a Spartaka takže Crixusovou smrtí. Pak by mohla být 4 a poslední.

1.4.2012 | 21:57:58
kaailik

Ja to vidim jako Hardys, podle mne je blbost aby to ukoncili dalsi radou. Nezlobil bych se, kdyby se to natahlo na dalsi tri, ale kdo vi, uvidime dalsi rok, jak se to bude vyvijet :)

webmaster
1.4.2012 | 22:20:12
deanW

cca před půl rokem padla otázka směrem k autorům, na kolik sérií seriál bude, autoři odpověděli, že se to bude odvíjet podle sledovanosti a zájmu fanoušků, ale že když budou chtít, tak to můžou natáhnout až na 6 sérií… sledovanost má spartacus slušnou, tak si myslím že to budou pěkně natahovat… :)

1.4.2012 | 23:05:29
walkercz

kdo rikal ze to skonci rebelove pujdou teprve na sever ma jit o rozdeleni galu od spartaka a jejich proazka a spartakus na jih zas ma jit a to behem 10ti dilu nestihnou tudiz by mela jit minimalne 4 serie jelikoz je toho jeste moc co tocit

1.4.2012 | 23:07:04
Ramiel

Tak tam jde hlavně o to, že už v příští sérii bude Crassus, přitom mezi únikem z Vesuvu (a úmrtí Glabera) a vysláním Crassa proti Spartakovi uplynul asi jeden rok.

1.4.2012 | 23:15:37
Ramiel

A když celé povstaní trvalo asi 3 roky, tak se autoři uberou o dost materiálu, který by mohli použít, aniž by museli nějak moc upravovat historii.

1.4.2012 | 23:17:54
Wolfinator1

Crassus má sice být už v další serii , ale neni jistý zda bude hned vyslán proti rebelům. Taky může celou serii jen mít nějaký politický pletky a připravovat se a rebelové můžou mít buď chvilku klid nebo bojovat proti vojákům roztroušeným po Itálii a nebo skupinám menšim poslaným proti nim ( podobně jako po nich šel Seppius na vlastní pěst)

1.4.2012 | 23:21:24
Ramiel

V to taky doufám, protože těch bitev za ten rok bylo hodně, tak by bylo škoda to tak ořezat nebo vynechat jiné vojevůdce.

1.4.2012 | 23:24:02
kaailik

Mno kazdopadne dalsi rada zacne dejove o sest mesicu pozdeji, takze pul rok je vyplnenej :)

webmaster
1.4.2012 | 23:52:36
Wolfinator1

proč o šest měsíců dějově později ?

1.4.2012 | 23:54:10
kaailik

Deknight pise, ze se dej posune dejove o sest mesicu, kde se za tu dobu rozroste povstani o tisice a ze zpusobi Rimu nějaky skutecny problem, momentalne me nanapada proc se rozhodli to udelat takhle, mozna jim to pripadalo moc nudny :)

webmaster
2.4.2012 | 0:00:40
Wolfinator1

Jestli už jich budou tisíce chci hlavně vidět jak budou vypadat efekty co se týče třeba jejich tábora nebo pak i bitev , snad už budou trošku větší celkový pohledy na armády aby to vypadalo ještě víc epičtějc a římani začnou využívat svoji pověstnou taktiku a formace taky ( vono kdyby měl Glaber lepší vojáky co sou schopný udělat formaci želva třeba hned by měly s nima gladiátoři víc práce v lese :D

2.4.2012 | 0:05:34
Wolfinator1

A asi se chtěj zbavit toho že pořád chodily po kraji a osvobozovaly otroky dům od domu :D

2.4.2012 | 0:06:06
miky253

No Crasus už asi bude vyslán proti Spartakovi v téhle sérii. Citace z článku, když se ptali na Ilithyi: Neměla by v Římě co dělat po boku Crassa a Caesara honících se za Spartakem po celé zemi. A ještě něco: Jaké nové postavy plánujete představit, abyste zaplnil místo po odešlých postavách? Crassus je ten hlavní.

Takže mi zůstává záhadou, kde chtějií ukončit další sérii, protože to musí být nějaký důležitý moment. Asi to opravdu vyjde na smrt Crixe. Nebo možná smrt Neavie a Crixus by se mohl odtrhnout až na začátku další řady. No kdo ví…

2.4.2012 | 1:19:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama