Spartacus (Spartakus)
93/100 - 439×

Spartacus(Spartakus)

Příběh nejslavnějšího rebela starověku, který se stal gladiátorem a vzepřel se mocnému Římu v boji za záchranu života a získání svobody pro sebe i své druhy uvržené do otroctví.

USA | 2010 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Historický
hrají
Andy Whitfield (první Spartakus), Liam McIntyre (druhý Spartakus), Manu Bennett (Crixus), Peter Mensah (Oenomaus), Lucy Lawless (Lucretia), Nick E. Tarabay (Ashur), Daniel Feuerriegel (Agron), Viva Bianca (Ilithyia), Dustin Clare (Gannicus), Pana Hema Taylor (Nasir), Lesley-Ann Brandt (první Naevia), Cynthia Addai-Robinson (druhá Naevia), John Hannah (Quintus Lentulus Batiatus), Katrina Law (Mira), Ellen Hollman (Saxa)

Tvůrce seriálu o finále GoA a plánech epické druhé série

Tvůrce seriálu o finále GoA a plánech epické druhé série

Výběr nejzajímavějších otázek a odpovědí z právě proběhlých rozhovorů.

0 0
4.3.2011

Hlavní zpráva: „Gannicus žije!“, ti kteří historii Spartaka znají, to už tak nějak tušili, ale stejně bylo skvělé ho vidět živého, jak odchází.

Ano, ve válce je Gannicus jedním ze Spartakových generálů. Náš původní plán počítal s navrácením Gannika do děje. V nějaké části se vrátí. Bylo to nádherné představení. Když jsem navrhoval postavu Gannika, chtěl jsem, aby se nějak lišil od Crixa a Spartaka.

V nějaké části? Takže se nemusí nutně vrátit na začátku druhé sezóny?

Stále na tom děláme. Nevíme kdy nebo jak. Máme některé velice šťavnaté nápady. Nebude z něj hvězda okamžitě.

Můžete nám dát nějaké informace o tom, jak se Andymu vede?

Naposledy jsem slyšel, že se mu vede dobře, vede dobrý souboj a hodně se soustředí na své zdraví a rodinu. Je to strašná věc, nikomu bych to nepřál. Nepochybuji o tom, že Andy nad nemocí zvítězí. Je to jeden z nejsilnějších a nejvíc koncentrovaných mužů, co jsem kdy potkal. Moc se neukazuje, ale slyšel jsem, že vypadá skvěle a je ve skvělé náladě.

Liam McIntyre, který bude hrát roli Spartaka v druhé sezóně, vypadá hodně jako Andy. Jak tohle bylo důležité?

Nebylo to vůbec důležité. Snažili jsme se najít někoho, kdo nevypadal úplně jako on. Viděli jsme tisíce lidí. Když se počet snížil na hrstku lidí, Liam byl jediný, kdo se podobal Andymu. Co jsme si na Liamovi zamilovali je, že ve svém výkonu ukázal upřímnost, soucit a sympatie, to co měl Andy.

Lesley-Ann Brandt, Lucretiina osobní otrokyně Naevia, také opouští seriál. Co vy na to?

Věci jako tyto jsou vždy komplikované. Je to kvůli její smlouvě, která vypršela za tu dobu, než jsme se dostali k druhé sezóně. Přestěhovala se do Los Angeles a my máme tolik práce, že jsme nemohli udělat plány na práci tam. Přejeme jí to nejlepší, byla skvělá ve své roli.

Druhá sezóna nebude dříve než do příštího ledna, že?

Bohužel, nestihneme to dříve než do konce ledna. Náš post- produkční postup trvá velmi dlouho. Mohli bychom začít vysílat dříve, ale museli bychom vypustit pět epizod a pak přejít na dlouhou pauzu. A Starz vysílá na jaře Camelot a v létě Torchwood.

Aréna hraje v příběhu velmi důležitou roli. Budeme po útěku gladiátorů vidět i nějaké gladiátorské boje v druhé sezóně?

Určitě v aréně nebudeme tak moc. Druhá sezóna je období přechodu, jdeme ven mimo arénu. Nakonec jsme si řekli, že se nikdy nebudeme do arény vracet.

Od té doby, co jste dodělal první sezónu Spartaka, jste měl zmapovanou druhou a víte, že celkový příběh jste pověděl z historie – musíte mít nějakou představu, kolik sezón by tento příběh měl mít. Takže jaké je číslo?

Je to zamotané s jinými čísly. Jedním z nich je rozpočet, seriál je s každou sezónou dražší. To ostatní je sledovanost. Mohl bych jít od tří do šesti sezón. Rozpočet v tomhle hraje velkou roli. Jak gladiátorská válka pokračuje a Spartakova armáda roste, stává se to mnohem náročnější získat televizní rozpočet.

Takže můžeme předpokládat, že druhá sezóna má větší rozpočet než první?

Ano, rozpočet se plánoval vždy trošku větší.

Ještě něco o druhé sezóně, čím nás můžete navnadit?

Bude to epické! V pravém Spartakově tažení, nebylo pro naše hrdiny nebo pro naše záporáky nic lehké. Věc, kterou na tom miluji, je, že máte záporáky, kteří nejsou až tak špatní a pak máte záporáky, kteří se snaží zničit ostatní záporáky – a to samé platí pro naše hrdiny. Rozsah a měřítko, kterým se věnujeme, je větší než cokoliv co jsme dělali před tím. A tipuji, že pár milovaných postav možná zemře.

Zdroj: Starz

Diskuze /7

Remi91

Nejvíc se bojím toho, že prostě nezvládnou bitvy mimo arenu. Jako v prvním dílu BaS to vypadalo spíše vtipně než zajímavě. Takže stále u mě převažují obavy nad tím, jak to celé dopadne.

4.3.2011 | 10:41:17
kaailik

Ja to vidim uplne stejne, ale nechme se prekvapit :)

webmaster
4.3.2011 | 10:49:51
Ar2rr

100% suhlas. Ja ked som to zacal pozerat, tak po 1vom dieli BaS som bol docela sklamany z tych efektov pri boji. Potom v dalsich epizodach bolo este par absurdnych krvavych scen typu Kill Bill, ale neskor to uz bolo celkom dobre prepracovane. Mne ten uvod vyzeral tak, akoby to bol hrany Motion Comic.

4.3.2011 | 12:40:56
Manicek

Mně se to zpracování líbilo, první díl mě naopak nadchnul svým provedením :)

4.3.2011 | 14:16:25
Kotas

počítám, že tak minimálně rok a půl budem na druhou sezónu čekat.. snad se to stihne do toho slavného „konce světa“ :D

4.3.2011 | 19:28:30
KatHeroes

Mi se vtom prvnim dile ta bitva mimo arenu naopak libila:))

4.3.2011 | 20:01:43
24alkaa

Aha, tak to jsem nevěděla z historie, že Gannicus bude žít. A pak když jsem viděla, že má svobodu, jsem si říkala setká se s Spartakem?? A ono to tak je, tak to je paráda, těším se už jako malá holka.A to že natočily prequel tak to je úžasné, dobře to do sebe zapadá!! Mě se obě série líbí a určitě tvůrci nezklamou. Mě také ta bitva – souboj přišlo perfektní..v prvním dílu Blood and Sand, ikdyž malinká chybička tam byla..ale jinak super…Vůbec by nebylo na škodau další prequel..

7.3.2011 | 11:28:08
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama